Caute, rozmyslam nad nejakym AM okolo 2000€ a narazil som na tuto vecicku. Doteraz som bol rozhodnuty pre Lapierre Zesty AM 327, ale pri RM u mna zahrala nizsia cena a teleskopka.
Recenzie na Blizzard su taktiez schopne a tak by som sa chcel este poradit s vami, co si o tom myslite, popr. ak mate chut ponuknite nejaku alternativu.
Dik za rady
23.05.2015 - 18:01:19
00
Chod o tyzden do Kalnice, poskusaj oba, pripadne aj ine a potom sa rozhodni :)
http://www.bikefest.sk/bike-testy
23.05.2015 - 18:27:09
00
O akcii viem, ten vikend vsak budem na 90% odcestovany...ak sa ale bude dat urcite dojdem skusit :-)
23.05.2015 - 18:32:58
00
Tiez rozmyslam nad tymto bikom, ale stale vaham... Nejde mi proste do hlavy ten uhol hlavovej trubky 69 stupnov... Myslite si, ze je to velikansky problem pre kvazi amateta, co nema taku techniku?
Dva biky medzi ktorymi vaham je tento a potom Spectral AL 7.0 EX, ale mozem mat ten blizzard zhruba o liter lacnejsi, takze je to fakt velka dilema
minusy pre blizzarda oproti spectralu su vaha a ten uhol..
Fakt neviem, neviem, nerad by som ho kupil a potom zistil, ze to bola chyba...
Diky za akekolvek postrehy..
Tomas
27.06.2015 - 23:22:22
00
ten uhol 69 je pri zdvihu 140 mm dosť strmý,ale dá sa zmeniť na 68 , čo už je vcelku o.k. nie je to síce lacné,ale vzhladom na nákupnú cenu toho Blizzardu je to riešenie (samozrejme ak je hlavová trubka 44 / 49 mm:
http://www.mtbiker.sk/shop/riadenie/hlavove-zlozenia/integrovane/cane-creek-angleset-zs44-ec49-hlavove-zlozenie-76128.html

    28.06.2015 - 06:55:32
    01
    Dakujem za radu, to znie velmi zaujimavo. Predsa 68 by bol uz lepsi uhol, aj ked biky v tejto kategorii maju vacsinou ten uhol okolo 66. Fakt nechapem rock machine, ze su v podstate asi jediny, kto vypustil do sveta bike s takouto geometriou v ramci jeho urcenia. Ako spominali uz dalsi, enduro asi moc nie, ale v ramci takeho all mountain by mohol byt fajn.
    Ja som ho aj testoval, ale priznam sa, ze nie nejak intenzivne, takze to bohuzial neviem nejak ohodnotit, ale par ludi, co na nom jazdili, hovorili, ze im ten uhol nejak neprekazal, ale ze je bike taky vrtkejsi, co by mala kompenzovat lepsia technika jazdca..
    28.06.2015 - 13:00:49
    00
    stelovacie hlavko sa da pouzit jedine ak tam maju semiintegorvane hlavove zlozenie. u integrovaneho vyhadzujes misky ktora prave ale su tie co robia to nastaovanie.. cize treba sa spytat niekoho kto ten bike ma.
    //som si prave vsimol cenu anglesetu :tmi:
    28.06.2015 - 20:05:28
    00
    Aj ja po ňom poškuľujem, ale druhým kandidátom ku ktorému som bol viac naklonený je Giant Trance 27.5 2 http://www.giant-bicycles.com/sk-sk/bikes/model/trance.27.5.2.ltd/20937/81095/ + ešte dokúpiť k nemu teleskopku
    Avšak mám možnosť mať toho Blizzarda výrazne lacnejšie, tak neviem. Nechcem urobiť chybu len kvôli tomu že som chcel ušetriť
    28.06.2015 - 21:30:51
    00
    Dakujem za radu, to znie velmi zaujimavo. Predsa 68 by bol uz lepsi uhol, aj ked biky v tejto kategorii maju vacsinou ten uhol okolo 66. Fakt nechapem rock machine, ze su v podstate asi jediny, kto vypustil do sveta bike s takouto geometriou v ramci jeho urcenia. Ako spominali uz dalsi, enduro asi moc nie, ale v ramci takeho all mountain by mohol byt fajn.
    Ja som ho aj testoval, ale priznam sa, ze nie nejak intenzivne, takze to bohuzial neviem nejak ohodnotit, ale par ludi, co na nom jazdili, hovorili, ze im ten uhol nejak neprekazal, ale ze je bike taky vrtkejsi, co by mala
    kompenzovat lepsia technika jazdca..


    biky v kategórii 140/140 mm majú hlavový uhol 67 - 68 stupňov,uhol 66 majú endurká 160/160 mm
    ak by si ten Blizzard zobral (pomer cena/výbava je super),to hlavové ti môžem vymeniť aj na počkanie,len si zisti,či je tá hlavová trubka 44/49 mm
    cena toho hlavového je vyššia,ale je to extra kvalita na dlho-dôležitá je celková cena biku aj z úpravami,myslím že vychádza velmi dobre
    to hlavové som menil aj na svojom endurku,uhol zo 67,5 na 66 (zdvihy 150/160 mm) tu sú fotky:
    post966729.html#p966729
    29.06.2015 - 06:49:34
    01
    Aj ja po ňom poškuľujem, ale druhým kandidátom ku ktorému som bol viac naklonený je Giant Trance 27.5 2 http://www.giant-bicycles.com/sk-sk/bikes/model/trance.27.5.2.ltd/20937/81095/ + ešte dokúpiť k nemu teleskopku
    Avšak mám možnosť mať toho Blizzarda výrazne lacnejšie, tak neviem. Nechcem urobiť chybu len kvôli tomu že som chcel ušetriť

    ten Giant má vidlu aj tlmič Fox evolution-vraj už nie sú také zlé,ako tá mizerná séria,ale aj tak by som sa im radšej vyhol-Blizzard má vidlu RVL a tlmič Monarch,to je velmi slušné-navyše teleskopku-tá cena/výbava je ako som už písal super-ten hlavový uhol sa dá riešiť,ak by si zistil,že tých 69 stupňov ti nesedí
    29.06.2015 - 11:48:22
    10
    A čo tak Canyon? https://www.canyon.com/sk/mountainbikes/bike.html?b=3563
    01.07.2015 - 11:55:39
    00
    Ja som vôbec nemal v pláne niečo teraz kupovať a chcel som počkať aspoň do ďalšej sezóny. Obzeral som Giant Trance aj Canyon Spectral 7.0 , aj keď teraz zisťujem že na 6.0 mi nič nechýba, okrem toho že vidlica je evolution. Chcel som počkať aj na nové modely Trance, ale na toho Blizzarda som dostal tú 30% zľavu, ktorá síce platí do konca augusta, ale tu na fóre som čítal, že už sú skoro všetky vypredané.
    01.07.2015 - 12:39:15
    00
    no sak prave Kubo, ze ja som dostal na neho tiez tu 30% zlavu, potom vychadza na nejakych 1469 Eur, co je proste bezkonkurencna cena na tu vybavu, no ako som spominal, hlavna nevyhoda sa mi zda ten uhol, aj po uprave mi pride 68 dost strmy, vsak 68,5 davaju na 29 all mountainy.. a presne, tiez nechcem len kvoli tej cene urobit chybu.
    Ja som povodne chcel Spectral AL 7.0 EX, ale su tam fakt dlhe cakacky a vydrbal som sa na nom a trochu ho zdemotoval v kalnici, co berem ako znamenie, ze asi nebude pre mna, aj ked to samozrejme bola hlavne moja chyba a nie biku :D (ale v tej celo ciernej je proste nadherny)
    Dano: Dakujem za radu a ponuknutu pomoc s prerobenim, no uvidim este jak to dopadne.

    Este by som mal otazku, co si myslite o 29 AM, lebo na bike discounte maju teraz podla mna ppc akciu a fakt nad tym uvazujem:
    http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-slide-29-9.0-238490/wg_id-258
    http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-slide-29-10.0-238500/wg_id-258
    testoval som totiz aj Spectral al 9.9 ex a citil som sa na nom velmi dobre. O mnoho stabilnejsie vdaka 29 kolesam, co zase trochu vytykaju bikom v tejto kategorii, ze nie su take hrave a este aj obratne v tych zakrutach a tak, ale mozno pre jazdca s mojou chabou technikou, co nevie urobit ani bunny hop by to mozno bola zlata stredna cesta, aj ked som povodne fakt chcel 27,5.
    05.07.2015 - 12:51:29
    00
    este som chcel dodat, ze meriam 183cm a vazim zhruba 85kg, teraz mam HT 29 rockmachine tsunami 90 vo velkosti L a ten mi sadne akurat.
    a tie Radony su bud 18" alebo 20", co sa tiez neviem rozhodnut, ale asi by som idiel do tej 18", ci?
    dikes
    05.07.2015 - 14:04:11
    00
    Minulý rok som v Kálnici testoval Giant Trance 27.5 1 a ten na mňa vtedy urobil fakt dojem, preto som si povedal že ďalší môj bajk bude asi Trance. Tento rok už jednotka zdražela na 3000€ čo je proste moc, tak som si povedal, že dvojka by vlastne tiež nebola zlá a stačila by mi. Plusy sú: systém odpruženia Maestro, viem že mi "sadne", ten napinak reťaze a mínusy: odpruženie Fox základnej rady evolution a možno brzdy ktoré by som pravdepodobne hneď vymenil za SLX-ka. Bohužiaľ práve vidlicu Fox 32 Float Evolution z toho nešťastného ročníka 2013 máme doma a fakt to nie žiadna výhra. Takže len v duchu dúfam že sa polepšili. Ako som už spomínal, dokúpil by som určite teleskopku. Je mi ľúto že som nestihol otestovať.

    Druhým veľkým favoritom je Canyon Spectral, konkrétne 7.0, ktorý vychádza najdrahšie, ale aj výbavou je najďalej (Fox z rady performance, xt-čkova výbava..). Ak by som mal Spectral porovnávať z Trance, tak asi skôr model 6.0 - ten už aj tak má teleskopku, brzdy SLX a tlmič z rady performance. V Kálnici som tento rok testoval tiež ten 7.0 EX ale vôbec som z neho nebol nadšený. Aspoň viem že EX nechcem... A v súboji Spectral 6.0 vs Trance 27.5 2 by pre mňa vyhral Trance.
    Blizzard som testoval, dojem na mňa ale neurobil - dúfam len že to bolo pre mňa malou veľkosťou (19" - ja meriam 186cm).

    Na záver pár slov ku 29'. Doteraz som chcel iba 27.5, ale teraz začínam byť taký neistý. Jediný 29' palcový bajk na ktorom som sa vozil (áno, zase v Kálnici :) ) bol Spešl Stumpjumper FSR Expert Carbon 2016.. Asi len toľko že sa mi na ňom vozilo až moooc dobre, naozaj neskutočný bajk, 29' tomu dodali istotu a aj geometria mi sadla. Ale verím že za tú cenu (6000€) ani nemohol byť zlý. Bol by som zvedavý ako by sa mi vozilo na 29' za tretinovú cenu - napr. Spectral 7.9.
    05.07.2015 - 16:02:35
    00

    Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
    keyboard_arrow_up