A mozno je to tym, ze pomysleny stred otacania zadnej stavby je prave v bode uchytenia toho lanka a ked stavba cestuje, vzdialenost sa nemeni, nie?
26.09.2007 - 14:17:05
00
2Dudo ... sorry neviem co je index radenia

2dutchman ... keby to je ako pises tak sa podla mna ta spodna planzeta musi "natahovat" ... vtedy by to sedelo a bolo by to OK

2matt ... nemam v umysle znevazovat iste znacky ... mne osobne sa cely ten system paci, akurat tato vec mi tam absolutne nesedi.

nemyslim ze absorbovanie narazov a chod zadnej stavby je to iste ... preto by som to neprirovnaval ... aj karbonove vidlice absorbuju narazy, ale nemaju chod 2 cm.
ked by zadna stavba karbonova iba absorbovala narazy tak by som povedal ze nech je jej chod 2 mmm .... ale toto su 2 cm! vravim ... mne to stale pripada ako ten obrazok co som nakreslil ako by to bolo na fulloch

urcite to funguje dobre, ale neni to asi uplne ferove riesenie!
26.09.2007 - 14:37:13
00
2Dudo ... sorry neviem co je index radenia


myslim, ze to bol drist, beriem spat, sorry... :oops:
26.09.2007 - 14:43:13
00
podla mna, ked prepruzi zadna stavba o 2 cm, tak to neznamena, ze sa predlzi o 2 cm a preto ani lanko sa o tolko predlzit nemoze
26.09.2007 - 15:36:35
00
podla mna, ked prepruzi zadna stavba o 2 cm, tak to neznamena, ze sa predlzi o 2 cm a preto ani lanko sa o tolko predlzit nemoze


asi tak...ved najlepsie je ist ku vlastnemu biku pozriet sa na celu zadnu stavbu, prirovnat pravitkom cca tie max 2cm drahy pri osy zadneho kolesa a predtavit si ako sa pohne cela zadna stavba...ak sa uz ma pohnut lanko tak to nebudu centimetre ale mozno nejaky mikrometer...pretoze sa tak ci tak "hybe" v inom smere ( da sa povedat zlava-doprava ) ako os ( hore-dole )
26.09.2007 - 15:45:25
00
ok, mozme to ukoncit tym ze to funguje, a nie su s tym absolutne ziadne problemy ... zial stale si myslim ze to moc rozumne neni vymyslene.

Prílohy:

04.GIF
04.GIF 17.37 KiB thumb_up0thumb_down

26.09.2007 - 16:35:00
00
len mam pocit, ze tie 2 cm mas zle oznacene
26.09.2007 - 19:55:55
00
slavonav, rozmyslas podla mna spravne a naozaj je to tak ako pises - vlastne je sranda, ze to funguje. :) Asi to funguje vdaka tomu, ze naraz zadneho kolesa na prekazku a nasledna deformacia zadnej stavby su prilis kratkodobe na to, aby to stihlo prehodit. Tiez treba brat do uvahy fakt, ze ten priehyb o 2 cm je uz asi extrem a teda pri beznych razoch ta stavba nepracuje viac ako 1 cm a tym padom sa aj uvolnenie lanka neprejavi az tak vyrazne a za ten kratky zlomok sekundy to jednoducho nestihne spravit nic. Ale faktom je aj to, ze za urcitych okolnosti moze byt chod radenia o nieco menej presny, skreslenie je vsak tak male, ze sa da asi len tazko spoznat, ci je to kvoli uvolnovaniu lanka abo kvoli inym faktorom.

P.S. Cannondale to ma bezproblemove aj napriek radovo väcsiemu zdvihu vdaka tomu, ze tam je uchytena stavba na tlmic a teda pracuje len dolna vzpera a priehyb hornej vzpery sa nemeni (a teda aj lanko ma konstatnu dlzku). Podla mna by to urcite nefungovalo, ak by bol u Cannondale-u vedeny radiaci bovden po spodnej vzpere...
26.09.2007 - 20:54:22
00
boga jego chlapi...ziadnu strojarinu alebo technicky smer som nestudoval, ale vazne nechapem ako ste dosli k tomu ze ked sa os kolesa pohne 1cm vo vertikalnom smere, tak sa aj lanko pohne o 1cm :cry:

asi stacilo ze som na fyzike maturoval ( a bol styri roky moj triedny na strednej ) u jedneho z najlepsich slovenskych fyzikov... :lol:
26.09.2007 - 22:23:32
00
chlapci chlapci, rozmyslate uplne zle...to, ze sa zadna os posuva vo vertikalnom smere neznamena, ze sa planzety skracuju...deformacia je viac-menej kolma na ich os, preto zdvih kolesa o 2cm moze znamenat skratenie vzdialenosti medzi uchytenim bowdenov radovo v desatinach mm, co na radenie nema vplyv, najme ked je to prepruzenie otazka tak kratkeho casu, ze sa kazeta aj pri frekvencnom sliapani otoci o nepatrny uhol, ktory na samovolne preradovanie nestaci
27.09.2007 - 07:57:30
00
Na tomto Cannondale je odpruzeny karbon zadok... http://picasaweb.google.com/lh/viewPhot ... 9502830626 mna skor zaujalo ako mu vysi retaz :shock:
27.09.2007 - 08:35:54
00
2quasko: retaz skace vsetkym bajkom, aj HTckam, sposobuje to pohyb prehadzovaca... 8)

a so Scalpelom to nic nema, ten ma zadnu hornu stavbu pevnu...
27.09.2007 - 09:35:42
00
Ak sa pozriete, ako mu ide tá reťaz okolo kľuky.. tak by som povedal, že asi mu spadla z najväčšieho taniera a preto mu tak visí.. :)
27.09.2007 - 10:06:03
00
Ehm nieje tento system http://www.radsport-biking.de/2007scalpel5repl_3.JPG pruzenia prave to co sa tu riesi ?
27.09.2007 - 10:15:25
00
Ehm nieje tento system http://www.radsport-biking.de/2007scalpel5repl_3.JPG pruzenia prave to co sa tu riesi ?


ehm NIE - toto ma predsa kazdy full... a napinanie prehadzovaca to eliminuje... :shock:

tu sa riesi horna pohybliva zadna stavba carbonova a na nej lanko prehadzovaca... skus precitat skorsie prispevky...

predtym som ja porovnal Scalpel s Meridou -ale to bolo o inom...
27.09.2007 - 10:26:47
00
keyboard_arrow_up