Prisvojenie si veci sa nerozumie jej získanie do vlastníctva, nakoľko trestným činom ani nemožno nadobudnúť vlastnícke právo. Podstatné je získanie možnosti neobmedzenej dispozície s vecou, pričom nie je rozhodujúce, ako následne páchateľ s prisvojenou vecou nakladá. O prisvojenie si veci pôjde aj vtedy, keď páchateľ po dokonaní činu túto niekomu daruje, zahodí, predá alebo zničí.

(Uznesenie Najvyššieho súdu Slovenskej republiky z 17. októbra 2012, sp. zn. 3 Tdo 26/2012)

To, že niekde niečo necham neznamena, ze si to ktokoľvek moze vziat a volne s tym nakladat
15.07.2015 - 13:04:21
01
jj, treba mu do tych topanok zakazdym vecer naliat vodu. Skoda mu nevznikne ziadna. A snad pochopi.
15.07.2015 - 13:21:23
01
mamator, skus si este nastudovat aj domovy poriadok. ;) Bezna vec, ktora v nom byva zakotvena:

"Užívateľ nesmie ukladať žiadne predmety na schodištiach, chodbách a iných komunikačných priestoroch, v spoločných zariadeniach, pivničných priestoroch, na streche a pri kontajneroch na domový odpad."

Inak povedane - Tvoje prava koncia tam, kde zacinaju prava ineho. Pokial porusis pravidla Ty ako prvy, a obtazujes tym inych, nediv sa, ze niekto ich porusi na zaklade Tvojho konania tiez. Ked sa budu ludia spravat kulturne, civilizovane a ohladuplne, tak taketo veci riesit vobec netreba. A samozrejme, ze normalny sused Ta upozorni, ze nemas nechavat sukromne veci v spolocnych priestoroch a nevyhodi ich len tak.
15.07.2015 - 13:26:59
01
Mysliš sused ?
15.07.2015 - 13:40:35
01
Snad si nemyslis, ze ten sloh budem citat? :)
15.07.2015 - 13:44:27
00
Ja som reagoval na tvoje vyjadrenie,ze co sa nachadza v spolocnych priestoroch nikomu nepatri a sused nema pravo tie veci brat,moze ma vyzvať,aby som sa zdrzal svojho konania a volat na mna policiu,nie brat spravodlivost do svojich ruk
15.07.2015 - 14:14:30
00
Má pravdu, předsedo!
15.07.2015 - 14:19:14
00
mamator, ved ja som pochopil, ze si reagoval na mna. :) A ja som ani netvrdil, ze ked tie tenisky vyhodim, tak je to uplne koser. Inak ako Ta moze sused vyzvat na nieco, ked tie veci nie su oznacene a identifikovatelne? ;) Takze ked usudi, ze je to nepotrebny odpad vylozeny von, lebo zavadzia, tak to proste vyhodi a hotovo. Ale teda este raz:

Tvoje prava koncia tam, kde zacinaju prava ineho. Pokial porusis pravidla Ty ako prvy, a obtazujes tym inych, nediv sa, ze niekto ich porusi na zaklade Tvojho konania tiez.

P.S. Podobne zvratene principy obhajoby ako to stanovisko sudu sa dnes s nadsenim prezentuju vsade. Je to taka moderna EU choroba. Napr. taky Breivik. Vystriela X ludi, ale potom zrazu uz nie je podstatne to A, ze on porusil pravidla, ale zrazu je podstatne to B, ze musia byt dodrzane pravidla tykajuce sa jeho prava na ludsku dostojnost a pod. Naozaj musia? Ja tento nazor nezdielam.
15.07.2015 - 14:59:39
01
A hlavne na chodbe sa nesmie nachadzat nic, kedze ide o unikovy vychod. U nas schodisko je zapratane hrackami, kocikmi, bicyklami a vseliakymi inymi hovadinami a suseda s oblubou jej smradlave odpadky odklada na chodbu, kde smrdia niekolko dni.
15.07.2015 - 15:14:19
02
Ja by som len upresnil, ze topanky boli na najvyssom poschodi, v polici v takom vyklenku v slepej chodbe. Ziadne zatuchliny. Teda NIKOMU nemohli zavadzat. + snoric pobral aj napr. krabicku od parfemu, lebo sa mylne domnieval, ze tam bude aj flakon. To, ze ludia si robia zo spolocnych priestorov sklady je ina vec, ja vsak vravim obytovke, kde je malo bytov a kazdy kazdeho pozna. Teda mysliac si, ze pozna.
15.07.2015 - 15:45:25
00
http://vas.cas.sk/clanok/11958/drzost-najhrubsieho-zrna-zachytena-na-videu-takto-ukradol-mladik-bicykel-v-bratislave.html

Naco ho chytit, radsej si to budem tocit:-)
23.07.2015 - 14:58:05
00
bombtrack, sice s tebou suhlasim, ale to "chytanie" ma jeden hacik: budes riskovat pri ochrane cudzieho majetku, to, ze nejake individum, dost mozne ze fetak pod vplyvom, ta fyzicky napadne a skoncis mozno velmi zle, alebo v najhorsom pripade skoncis uplne?
23.07.2015 - 15:04:18
01
to je tak, keď sa stretnú dvaja blbci ... ten co to tocil sa mal radsej rozbehnúť naňho a dať mu kopačku. Ale okolo toho je ešte veľa faktorov, napr. aj to čo spomína perez
//edit: najúčinnejšie je zabrániť samotnej potencionálnej možnosti krádeže, čiže nenechávať bike bez dozoru, mať ho vždy pri sebe, nezamykať ho vonku, ani v pivnici v panelákoch, ...
23.07.2015 - 15:07:14
00
bombtrack, sice s tebou suhlasim, ale to "chytanie" ma jeden hacik: budes riskovat pri ochrane cudzieho majetku, to, ze nejake individum, dost mozne ze fetak pod vplyvom, ta fyzicky napadne a skoncis mozno velmi zle, alebo v najhorsom pripade skoncis uplne?


Pre pripad mam vzdy tyc alebo palicu v aute a mam skoro 2 metre a 115kg a henten zrovna nebezpecne nevyzeral, ako pisal dalsi kolega, stacilo sa rozbehnut dat mu kopacku, uzemnit ho, pockat na policiu a bolo by o jedneho cocotka menej. A pritom vsetkom si to mohol tocit:-)
23.07.2015 - 15:29:36
00
Uplne by stacilo z dialky zakricat "hej ty fetak co tam robis" na 80% by sa zlakol a usiel
23.07.2015 - 15:35:01
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up