Ak niekoho dobieham, znamena to, ze som rychlejsi, preto v momente stretu este zvysim rychlost aby nebolo mozne sa za mna zavesit a vozit sa v haku. V pripade pokusu o "hak" stupnujem rychlost az do momentu "odtrhnutia". Len vo vynimiocnych pripadoch sa mi to nepodari. Ani ja nemam rad ked sa niekto za mnou vozi. Ale o kradezi by som nehovoril.
28.07.2015 - 07:24:19
02
Tiez nemam rad, ked sa niekto za mnou vozi. Mam problem s dutinami, castejsie pri tom napore vetra soplim a potrebujem si odfrknut...
Na hradzu chodim povacsinou trenovat. Aj ked jazdim len na MTB, tak to so mnou maju "vozici" tazke, pretoze to robim ako lakko. Urobim nastup, drzim a cakam, ked sa radsej z vlacika odpoji. A oni sa s radostou odpoja :-P
28.07.2015 - 07:56:28
01
mne osobne to nevadí, i keď moc toho po ceste nenajazdím a keď už tak s kamošmi a tých môžem doj..ať aspoň :) na pretekoch sa snažím nehákovať babám, radšej ich potiahnem sám aj keď to stojí o čosi viac síl... :)
28.07.2015 - 08:03:37
00
Mne to vadi. Podla nalady a okolnosti bud zvesim nohy alebo pridam. Lenivci, co si to nechcu odmakat, nech sedia doma.
28.07.2015 - 08:21:56
02
peposan: Zvysena rychlost sa neda udrziavat vecne, a na cestaku im to predsalen lahsie ide. Musel by som teda slapnut do toho poriadne,
aby som sa ich zbavil. Vcera som siel napr. optimalnych 30km/h z Cunova do Petrzky, obzriem sa za seba a tam dedulo na cestaku ceri na mna zuby.
Pridal som teda na 40km/h, ale po par km mi zacali dochadzat sily a ked som spomalil na optimalnu rychlost, bol zas dedulo za mnou.

iron.hide: Nefukal nahodou od Neusiedleru protivietor? Celkom je mozne, ze si ziletkar potreboval odplut a kedze si sa neozval,
tak nevedel o tebe, a proste si podla potreby odplul. :)

Pali65: Diky za zaujimave linky. Ono by nebolo na skodu, keby podobne pravidla vratane tych pre cestnu premavku pribalovali k predanym bicyklom.
Tak ako niektori jazdia, nad tym len clovek kruti hlavou.
28.07.2015 - 08:34:38
00
a to som si myslel ze clovek je vzdy rad ked ma spolocnost :) jaky to omyl:)
28.07.2015 - 08:35:33
02
a to som si myslel ze clovek je vzdy rad ked ma spolocnost :) jaky to omyl:)


Ludia su rozni a niekedy aj ten najvacsi extrovert si potrebuje len tak osamote prevetrat hlavu.
28.07.2015 - 08:39:53
00
Hehe, mne také nehrozí. Nejazdim na cestaku, jazdim pomaly a okrem odpluvania aj smrkam...to by ten háčik za mnou asi neocenil :P
28.07.2015 - 08:45:38
00
a to som si myslel ze clovek je vzdy rad ked ma spolocnost :) jaky to omyl:)

Tak vacsinou ak clovek chce spolocnost, tak si ju dohodne, ked je sam , tak obvykle sam aj chce byt. Nie je problem sa pridat a opytat sa, ak ma niekto problem, ze potrebuje potiahnut. Zazil som ale typka na cestaku, ktory sa za mna zavesil do kopca, pricom ma dobehol a bol o dost lepsi ako ja a potom za mnou stale visel. Cize nie, ze by potreboval, ale zjavne mi robil stalking, tak tomu som prudko zabrzdil a vynadal potom. Sa cudoval, ale zmizol potom prec. Tak ja fakt nepotrebujem davat pozor na to, aby do mna cestak vletel, ked prudko zabrzdim alebo preletim cez dieru.
28.07.2015 - 09:00:40
00
Tak asi som psychicky chory, lebo podla vsetkeho ignorujem nieco extremene ofenzivne a neeticke. Mne osobne nikdy nevadilo, ked sa za mna niekto zavesil. Skor som to bral tak, ze som fyzicky zdatnejsi a pomozem. Tiez som sa vela krat za niekoho zavesil, zvlast na dlhsich vyjazdoch na asfalte a nevsimol som si, ze by sa ma niekto snazil striast. A co sa tyka "prizivovania sa" tak pokial prave nepretekate tak to mozete mat uplne v p***. A ked uz vam to tak velmi vadi, tak sa ozvite vi. Tiez je riadne neprijemne vrieskat na niekoho uplne cudzieho odzadu, ked idete 30-40km/h.

Mimochodom, co sa tyka toho "etickeho" striedania tak casto to aj robim a pokial je to ziletkar, tak ma hned znova obehne aj ked drzim rychlost akou isiel predtym a pokial je to niekto na horskom/touringu tak na to serie a dalej tlaci tak ako predtym.

Takze asi tolko k tomu vasemu ublizenemu egu. Tiez vela cyklistov, ktorych stretnes nemaju vela sajny o striedaniu a zavetri a potom na teba cumia ako na psychicky choru osobu.
28.07.2015 - 09:05:42
02
A ocakavas od toho, za koho sa zavesis, aby ti ukazoval diery a prekazky ? Aby na teba nesmrkal, aby nemenil prudko smer a rychlost ? Lebo ak nie, tak si blazon, hazarder s vlastnym zivotom a ohrozujes aj toho pred tebou. Mozno si neuvedomujes, ale nevyziadane zavesenie sa, je obtazovanie. Predstav si, ze sa zavesis za zensku. Vadilo by ti to ? Ak nie, si smirak, ak ano, tak preco to robit chlapom ? Vsak ano :) Narusuje sukromie druhym bez opytania a pridavas im svojvolne zopovednost. Preco sa mam ozyvat ja, ze mi nieco vadi, ked niekto iny narusi pravidla slusneho chovania ? To je akesi na hlavu postavene, nie ? Tuna nejde o ego , ale o elementarnu slusnost.
28.07.2015 - 09:23:59
05
inak keď nechceš mať nikoho v háku tak vyhľadávaj jamy na ceste a ich to rýchlo prejde, keď im nebudeš ukazovať :)
28.07.2015 - 09:25:25
06
Zaujimave riesenia, ... Namiesto nastupu, smrkania a podobne mi vzdy stacilo otocit sa a povedat ze nemam rad ked sa za mnou niekto vezie.
28.07.2015 - 09:35:31
08
Aj to je moznost. Mne sa ale viac paci spomalenie. Dotycny sa bez slova zavesi, ja mu bez slova dam najavo, ze takto nie.
28.07.2015 - 09:43:12
00
..


Naposledy upravil touro dňa 14.05.2019 - 09:11:20, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2015 - 09:49:11
00
keyboard_arrow_up