ahojte, mám problém s hlavovým zložením, aby som to upresnil:

na CTM Quadra 2008 som nechal v júli tohto roku namontovať vidlu Suntour XCR, montáž v servise, pôvodné hlavové zloženie aj s predstavcom ostalo, všetko fungovalo ako malo

minulý týždeň som zhodil z bajku ten škaredý predstavec zoom aj s rajdami, že si tam nahodím kratší predstavec + rajdy Author .. namontoval som ho, no zrazu dostala vidla vôľu, ložiská medzi vidlou a rámom boli úplne "rozheglané", nepomohlo ani riadne dotiahnutie všetkých skrutiek predstavca a hlavového zloženia

šiel som teda do servisu, servisák mi vymenil hlavové zloženie za Longus A-Head zapúzdrené, cartridge ložiská (15 €), tvrdil že by to malo niečo vydržať .. pár dní aj hej, no dnes sa mi znovu "rozheglalo", tentokrát vyššie, medzi rámom a predstavcom .. takisto nepomohlo dotiahnutie skrutiek .. ako iste viete, jazdiť sa na tom nedá, pri každom zabrzdení cítim vôľu a otrasy z nerovností povrchu takisto (ako keby som ani nemal odpruženú vidlu)

v čom môže byť problém ? začalo to až výmenou predstavca :|
04.10.2009 - 20:53:43
00
Skontroluj si ci su rovnako vysoke predstavce v mieste, kde sa nasadzuju na vidlicu tzv. fork clamp.
Moze byt 35mm alebo 40mm vysoky.
Ak je ten novy nizsi ako povodny tak mas odpoved - staci zrezat vidlicu alebo pridat 5mm podlozku pod predstavec.

Ale mozno to je nieco ine...
04.10.2009 - 21:08:00
00
zmeriam, ale zdali sa mi rovnako vysoké .. btw. nové hlavové mi menil servisák, tak hádam vie, aké podložky tam má dať :angel:

nemôže tam byť aj nejaký problém s ježkom?

sorry, do skladania a servisu bajkov sa ešte moc nevyznám
04.10.2009 - 21:35:36
00
Zajdi k tomu servisakovi a hotovo...
04.10.2009 - 22:05:12
00
Ako pise Raver, moze to byt inou vyskou predstavca. Takisto zle zlozenym hlavovym, i to sa stava. Pokial ti to nerobilo zo zaciatku tak to jezkom nebude, obcas sa dokonca najdu jedinci co jazdia bez jezka a viecka hlavoveho zlozenia. Mam tusaka ze aspon ten prvy krat to bola chyba montaze, ... najskor treba prisrobovat viecko hlavoveho zlozenia, to sa ti nesmie dotykat krku vidlice (ak ano tak zrezat krk alebo pridat podlozku ... o tom pisal raver) a az potom sa srobuje predstavec ktory to nakoniec vsetko drzi. Pokial teda prisrobujes viecko tak, aby si nemal ziadnu stranovu volu a upevnis to predstavcom, tak by to malo fungovat v poriadku.

ale zajdi do servisu.
04.10.2009 - 22:36:48
00
No sú takí čo jazdia bez viečka a ježka, ale to je väčšinou ten iný systém upínania s doťahovaním imbusu v objímke pod predstavcom.
05.10.2009 - 00:02:13
00
pokud to neseřídíš ani podle tohoto návodu, tak servis :lol:
http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vycisteni-hlavoveho-slozeni-ahead
jinak sis to rezšteloval sám výměnou představce, příště něž se do něčeho pustíš si nastuduj, nebo se zeptej jak se to dělá!
05.10.2009 - 09:03:38
00
ok, prvýkrát priznávam, rozšteloval som to zrejme ja ..

ale druhýkrát mi to nové hlavové menili v servise, preto som prekvapený že to zas po pár dňoch "nesadlo"

jasné, zbehnem dnes do servisu
05.10.2009 - 09:45:09
00
bud se to povolilo nebo si to sedlo, tezko rict proc, al skus si to seridit podle navodu co sem ti dal do odkazu je to celkem jednoduche
05.10.2009 - 10:27:40
00
návod prečítaný, dík
predstavce sú rovnako vysoké - 40 mm

no niečo podobné mi povedal servisák, že to asi sadlo a bolo to treba dotiahnuť, zatiaľ to vyzerá že drží .. ale pozeral aj ježka a vravel že je zrejme mierne strhnutý závit, ale že by to malo držať

tak zas trochu pojazdím a uvidím .. čo sa týka ježka - odporúčali by ste výmenu?
05.10.2009 - 12:20:01
00
o tu vysku predstavcov ani tak nejde, skor o to aby sa ti nedotykalo viecko krku vidlice, cim sa ti uz vlastne viacej nepodari "vtiahnut" vidlicu do ramu a zostane ti na hlavovom vola. Cize ak das napriklad nizsi predstavec alebo odoberes podlozku, tak krk vidlice bude defakto v predstavci vyssie. Dokonca nemusi byt ani nizsi predstavec, moze byt inak spracovany (napr dosadacia plocha na viecko bude nizsie), pripadne mozes mat ine viecko a ak si bol predtym tesne teraz ti to uz moze robit neplechu. Urcite ale ak ti to robili v servise tak to spravili dobre, aspon vo vacsine pripadov to tak byva.

K tomu strhnutemu zavitu, neviem ako sa ti to podarilo, jedine ak si tam mal bordel alebo to sroboval nakrivo (ci uz sroba alebo bol krivo jezko), ak budes prikrucat tu srobu do jezka tak myslim ze je vacsia pravdepodobnost ze sa ti zohne alebo praskne viecko ako to ze sa ti strhne zavit. Pokial neplanujes casto rozoberat hlavove (menit predstavce, podlozky, cistit hlavove ci servisovat vidlicu) tak by som jezka nemenil, zbytocnost.
05.10.2009 - 12:40:10
00
návod prečítaný, dík
predstavce sú rovnako vysoké - 40 mm

no niečo podobné mi povedal servisák, že to asi sadlo a bolo to treba dotiahnuť, zatiaľ to vyzerá že drží .. ale pozeral aj ježka a vravel že je zrejme mierne strhnutý závit, ale že by to malo držať

tak zas trochu pojazdím a uvidím .. čo sa týka ježka - odporúčali by ste výmenu?


Čau ježko je na to aby si stiahol hlavové zloženie a ked ho chceš stiahnuť tak to sú minimálne sily kôli tomu sú malé aby si neodtlacil gulicky :) čiže ak čosi drží ten závit a nieje úplne strhnutý tak je to v poriadku pretože na ježkovi ti nedrži vidla o rám :) ježka zvyknem aj s čiapočkou predstavavca po dotiahnutí dvoch alebo jednej šróby (z boku predstavca) povolit
05.10.2009 - 20:03:43
00
Prepacte neviem najst ten slovnik tu na fore a co je ten ježko možno viem o čom je reč le to inak volate??
05.10.2009 - 21:39:20
00
slovník: http://www.mtbiker.sk/slovnik
05.10.2009 - 22:23:34
00
Ahojte.Mám hlavko Fsa overdrive2 ( na tapared krk). Mám taký problém že sa mi si hýbe ( predpokladám že o bude hlavko lebo vidlu som dal servisovať takže tá by vakel nemala mat ), akoby sa hýbala vidla aj z kolesom dopredu a do zadu a pri tomto vydáva ešte aj zvuk. Keď som dával dole vidlu tak som si všimol že misky (semi integrované hl. zložene) kde sú uložené ložiská sú je na tej hrane ako zapadá to ložisko je trocha zodrané. ( neviem čo s tým lebo servis sau nás v meste teraz nerobí a bojím sa že keď to budem jazdiť tak ***** hl. trubku, aeb krk na vide ako sa to hýbe ( híbe sa to ani nie 1 mm to ložisko v miske ) Neviete čo by to mohlo byť alebo či je to bežné už na 3 roky starom freeride biku 180 mm zdvih Ďakujem.
01.08.2015 - 09:37:32
00
keyboard_arrow_up