Vdaka za info. Mne drzia Xkingy Performance na HT zatial 1800 km a aj zadny plast vyzera, ze este zvladne takych 1200.
12.08.2015 - 19:43:16
00
tak to je super tolko by ti urcite swabky nevydrzali
12.08.2015 - 20:04:26
00
Mozno som natrafil na dobre kusy. O Contikoch som cital, ze su dost "nepoctive". Moje vyzeraju ako slušny kus gumy, o com svedci aj vaha - o 40 g viac ako je v tabulkach.
12.08.2015 - 20:18:12
00
Ja mam vpredu MK 2 ale zrejme ho vymením za XK 2,4 vo verzii ProTection. X-Kinga jazdím vzadu v 2,2, trochu to pláva, tak si myslím že aj dozadu by som mohol šupnúť 2,4. Či zbytočné?
12.08.2015 - 20:32:56
00
Caute. Jazdim maratony, momentalne RaceKing ProTection plaste - samozrejme tubeless. Robim prieskum :)
Uz ste niekto vyskusali Mitas (Rubena) Scylla Textra? Nikde neviem najst recenziu ani dojmy na fore ani realnu vahu (fotku)
A potom este niekto jazdite alebo jazdili ste Maxxis Ikon 3C MaxxSpeed TR EXO? Alebo bez EXO su plaste ako papier? (papier = Conti RaceSport, Schwalbe LiteSkin)
13.08.2015 - 13:55:51
00
A ako je to s verziami? Momentálne mám Evo...ak sa rozhodnem do Nobby Nic, tak Evo verzie 2015 NN už stoja okolo 40e...ako je to s MountainKing? Tie som vôbec nemal a počul som zmiešané názory čo sa týka verzií


Ja som mal na 1000miles MM II s dratenou patkou.....Dezenu po absolvovani tam je este v pohode na jedny Mile...ALe nema velmi rad trne....V blate parada...a suchu trochu horsie, ale ziadna katastrofa......ale tak pri tlaceni biku mi to az tak nevadilo :)
13.08.2015 - 14:36:40
00
[quote=""]Caute. Jazdim maratony, momentalne RaceKing ProTection plaste - samozrejme tubeless. Robim prieskum :)
Uz ste niekto vyskusali Mitas (Rubena) Scylla Textra? Nikde neviem najst recenziu ani dojmy na fore ani realnu vahu (fotku)

skus Kulhaveho :)
http://mtbs.cz/clanek/mitas-na-cape-epic-40-zavodniku-8-dnu-0-defektu/kategorie/tech-news]
13.08.2015 - 15:47:01
00
Je tu nejaký schwalbe odborník kotrý by mi povedal ze ak dam dozadu plast so zmesou trialstar co sa stane. Mam ju zatial na prednom kolesa a zda sa mi ze lepsie drzí ako pacestar ale casom sa zacinaju bocne stuple trhat.
13.08.2015 - 23:19:12
00
stane sa to co na predom, akurat o 70% rychlejsie a vysledok bude este horsi.. z hovna bič neupletieš.. Ta zmes je dozadu do fakt narocnych podmienok kde kazdy milimeter gripu hra rolu.. vtedy ide vydrz bokom... navyse valivy odpor bude obrovsky, kazda jedna figura sa bude snazit chytit terenu a len tak zadarmo sa ho nepusti...
13.08.2015 - 23:45:41
01
Ahojte kolegovci, zacal som s enduro bikom a uz som stihol aj rozrazit plast. Bol to strmy opatrny zjazd, teda skor zidenie po takych ostrejsich skalach az strku, na co mi asi niektora z nich prerezala bok plastu. Tubeless zmes sa to snazila zastavit, no vzdy ked som sadol na bike a presiel par metrov, samozrejme to nevydrzalo. Musim teraz vymenit plaste a chcem si poriadne vybrat. Teraz mam Schwalbe Hans Dampf. Internet ma zaviedol k Schwalbe magic mary v roznych hrubkach steny plastu: Evolution Snakeskin, Super Gravity and Downhill, akurat neviem co si vybrat. Pomoze mi hrubsia stena pred takymto prerezanim? Mam 95kg. Ten downhill je asi uz prilis tazky ,je to citelne tak ako vsade pisu? Chcem sa trosku viac spolahnut na plaste, aj ked viem, ze pri tomto style jazdenia (doteraz som jazdil po cestach), ten bicykel si bude vyzadovat castejsiu udrzbu a vymenu komponentov :) . Este doplnim rozmer 27,5/2,35 Dakujem, Tomas!

Este pridavam clanok k tym magic mary, hned druhy obrazok ukazuje hrubku stien plasta.
http://www.pinkbike.com/news/Schwalbe-Magic-Mary-Review-2014.html
16.08.2015 - 21:38:56
00
Ahojte kolegovci, zacal som s enduro bikom a uz som stihol aj rozrazit plast. Bol to strmy opatrny zjazd, teda skor zidenie po takych ostrejsich skalach az strku, na co mi asi niektora z nich prerezala bok plastu. Tubeless zmes sa to snazila zastavit, no vzdy ked som sadol na bike a presiel par metrov, samozrejme to nevydrzalo. Musim teraz vymenit plaste a chcem si poriadne vybrat. Teraz mam Schwalbe Hans Dampf. Internet ma zaviedol k Schwalbe magic mary v roznych hrubkach steny plastu: Evolution Snakeskin, Super Gravity and Downhill, akurat neviem co si vybrat. Pomoze mi hrubsia stena pred takymto prerezanim? Mam 95kg. Ten downhill je asi uz prilis tazky ,je to citelne tak ako vsade pisu? Chcem sa trosku viac spolahnut na plaste, aj ked viem, ze pri tomto style jazdenia (doteraz som jazdil po cestach), ten bicykel si bude vyzadovat castejsiu udrzbu a vymenu komponentov :) . Este doplnim rozmer 27,5/2,35 Dakujem, Tomas!

Este pridavam clanok k tym magic mary, hned druhy obrazok ukazuje hrubku stien plasta.
http://www.pinkbike.com/news/Schwalbe-Magic-Mary-Review-2014.html


Ak jazdíš aj drsnejšie tereny a hlavne ak máš bezdušáky treba vyberat vzdy plášte s lepšou ochranou boku. U Schwalbe je to snake skin prevedenie u ostatných neviem. Tie gramy naviac pomôžu ale nezaručuju že ten plášť nerozrezeš. ja mam evolution ten super gravity sa mi zdá už tažký
18.08.2015 - 11:51:09
00
Zverbo určite by som doporučil super gravity je to taký vhodný kompromis. :)
24.08.2015 - 01:28:33
00
Super G plášť (Rock Razor) som včera nahadzoval a dostať ho na ráfik je veru poriadny pôrod ale do pätiek zapadne celkom ľahko, bočnice sú 2x také hrubé ako na Evo SS verzii... ale tá váha... na papieri to je "iba" nejakých 200gramov ale v ruke mi to prišlo ďaleko viacej :D
24.08.2015 - 08:42:43
00
ja by som už po vlastnej skúsenosti do švalbe nešiel, teda najmä pokiaľ to má byť na drsnejší terén, myslím že maxxisy budú lepšie a hlavne odolnejšie
24.08.2015 - 10:24:56
00
Ahojte, jazdim prevazne AM/EN, momentalne mam na biku nahodne Nobby Nic 27,5 a 2,35" (Evo, trailstar/pacestar, snakeskin). Plaste su po takmer 2sezonach na maderu a nebol som velmi spokojny s gripom v zakrutach a celkovo mi nobby nic neprisiel ako plast na rozbity sutrovity podklad a urcite nie do mokra. Uvazujem o prezuti na Hans Dampf 2.35" (Evo, trailstar/pacestar, snakeskin). Mate nejake skusenosti v resp odporucania do akeho plasta ist v cenovej relacii cca 40€/1ks? Vdaka za rady.
25.08.2015 - 16:31:41
00
keyboard_arrow_up