Co tak rehabka? Pytaj si, mas na to narok, naucia co a ako cvicit Ja som po podvrtnutom clenku chodila, oplati sa
24.08.2015 - 22:03:35
00
doktor tvrdi ze netreba. vraj ked to nepojde prirodzene tak potom...
24.08.2015 - 22:09:49
01
Nedaj sa odbit, posle ta do rehab.ambulancie a tam predpisu cvicenie, mozno nejskych 6 az 10 cviceni, ale hlavne budes po nich vediet ako cvicit
24.08.2015 - 22:12:48
00
ne to je pohoda, to mi ukazal, ja praveze som rad ze som nemusel ist na reha..
24.08.2015 - 22:16:11
00
mne na zapastie povedal ze najlepsia rehabka je zivot :D a ked sa to nebude zlepsovat, ze mam prist skor...ale papier vypisany mam, takze s tym by som mohol za obvodnou, kebyze nejaku mam :) ale na nete sa daju najst cvicenia z rehabky - zrejme zalezi na charaktere urazu, ked je to nieco "bezproblemove" tak nejake prisne procedury asi nebudu take dolezite ako pri komplikovanejsich zalezitostich, kde to schytali aj klby a slachy... ale urcite lepsie na rehab ist, uz len kvoli tomu aby clovek nemal pochybnosti :) (a mal nieco za tu zdravotnu dan).
24.08.2015 - 22:17:26
00
Rekonvalescencia s rehabilitaciou bude urcite rychlejsia
Oplati sa, ja som chodila na Zahradnicku do Snop aj s krizami aj s clenkom. Spokojnost. Najhorsie je fasnut termin u rehabilitacnej doktorky, to je vcelku na dlho.
24.08.2015 - 22:21:30
00
nic, skusim co to pohybat len po hranicu neznesitelnosti a pokial sa nepolepsi najdem nejaku reha. aj ked som dufal ze sa vyhnem.
24.08.2015 - 23:12:30
00
Určite choď. Ja som sa na rehabilitácie po operácií bederného kĺbu vysral, myslel som si že to rozcvičím len doma a doteraz to ľutujem. Už nikdy sa mi nevrátila plná hybnosť kĺbu.
25.08.2015 - 07:30:51
00
marina_militare mam za sebou 3 operacie kolena a rekonvalescenciu pretiahnutu v 3 rokoch..jednoznacne je potrebna rehabiitacia (elektro, makke masazne techniky, taping, cvicenie etc.). Cim skor zacnes koncatinu dostavat do povodnej hybnosti (treba vediet ako), naberat spat svalovy tonus a odnaucat motoriku od kompenzacii ako napr. pretazovanie zdravej nohy/napadanie na jednu stranu, tym lepsia bude regeneracia a vysledny efekt operacie. Pokial mas uz vyhojene jazvy a su nejak zasadnejsie velke/tuhe, rovnako ovplyvnuju hynost, bolestivost a regeneraciu - je ich potrebne jemne rozmasirovat a osetrovat obzvlast na miestach kde mas malo "masa", tam ma jazva tendenciu viac pracovat a vytvarat zrasty cez ine funkcne tkaniva. Ak si 6 tyzdnov po uraze, mas uz v kosti vytvorene relativne pevne zrasty a postupna zataz je na mieste. Z mojej skusenosti po zlomenine holennej kosti a kolena bolelo po 8tyzdnoch uplne vsetko a rovnako cely dalsi rok az do momentu ked mi vybrali vsetok kovosrot z nohy boleli aj veci na ktore som nebol zvyknuty. Jednoznacne to nezanedbaj a investuj do kvalitnych rehabiek - mozem odporucti Tomasa Malarika, Fyzioklinik v BA. Presiel som si statne rehabky (Novamed, Ortotech) a v odbornosti pristupu a personalu so dost zasadne rozdiely ktore mozu znamenat hladky navrat k bajkovaniu alebo trable na dalsich par rokov.

-Na jazvu Dermatix, Aloe Vera gel -Na opuchy (co je prirodzeny efekt pri hojeni) mast kostihoj/nechtik
-Na preventivne osetrenie po zatazi gel Ortho 3000
-Na regeneraciu/hojenie je ideal enzymaticka liecba - skus zatial Wobenzim
-Na kosti/vaziva/chrupky mam odskusane tablety Ortho 3000
25.08.2015 - 08:48:55
05
Profici jedine rehabilitacia. Doktori velmi casto davaju take hlody, ze zivot, netreba, atd. Lebo by sa museli namahat , poistovna im da cierne body,atd. Druhe vec, aka rehabilitacia a u koho ... sliwec dobre pise. Co sa tyka bolesti, asi zalezi aka a kde. Pamatam si, co som cital o tom, ako sa vratil k bajku jeden slovensky profik, zabudol som meno, ale paamtnici si mozno budu pamatat tu aferu zo zatvorenou nevyraznou rampou na maratone Merida v Banskej Bystrici roku pana tusim 2005.
25.08.2015 - 09:10:11
00
Patrik Kuril nie ?
25.08.2015 - 09:21:00
00
marina_militare mam za sebou 3 operacie kolena a rekonvalescenciu pretiahnutu v 3 rokoch..jednoznacne je potrebna rehabiitacia (elektro, makke masazne techniky, taping, cvicenie etc.). Cim skor zacnes koncatinu dostavat do povodnej hybnosti (treba vediet ako), naberat spat svalovy tonus a odnaucat motoriku od kompenzacii ako napr. pretazovanie zdravej nohy/napadanie na jednu stranu, tym lepsia bude regeneracia a vysledny efekt operacie. Pokial mas uz vyhojene jazvy a su nejak zasadnejsie velke/tuhe, rovnako ovplyvnuju hynost, bolestivost a regeneraciu - je ich potrebne jemne rozmasirovat a osetrovat obzvlast na miestach kde mas malo "masa", tam ma jazva tendenciu viac pracovat a vytvarat zrasty cez ine funkcne tkaniva. Ak si 6 tyzdnov po uraze, mas uz v kosti vytvorene relativne pevne zrasty a postupna zataz je na mieste. Z mojej skusenosti po zlomenine holennej kosti a kolena bolelo po 8tyzdnoch uplne vsetko a rovnako cely dalsi rok az do momentu ked mi vybrali vsetok kovosrot z nohy boleli aj veci na ktore som nebol zvyknuty. Jednoznacne to nezanedbaj a investuj do kvalitnych rehabiek - mozem odporucti Tomasa Malarika, Fyzioklinik v BA. Presiel som si statne rehabky (Novamed, Ortotech) a v odbornosti pristupu a personalu so dost zasadne rozdiely ktore mozu znamenat hladky navrat k bajkovaniu alebo trable na dalsich par rokov.

-Na jazvu Dermatix, Aloe Vera gel -Na opuchy (co je prirodzeny efekt pri hojeni) mast kostihoj/nechtik
-Na preventivne osetrenie po zatazi gel Ortho 3000
-Na regeneraciu/hojenie je ideal enzymaticka liecba - skus zatial Wobenzim
-Na kosti/vaziva/chrupky mam odskusane tablety Ortho 3000



diki., mna neoperovali, cize nemam chytene tkanivo., wobenzim sypem od prveho dna urazu, opuch mam minimalny.. hybnost clenka tak 80% druhy den po odlozeni ortezy... moj doktor mi povedal ze teraz 3 tyzdne proste cvicit, plavat, bicyklovat len bez plnej zataze na nohu.. vraj rehabilitaciu nevidi vobec ako potrebnu, ale z toho co tu vsetci pisete to mozno skusitm. jedine co som sa pytal je ci na to tlacit len po hranicu bolesti alebo aj za hranicu bolesti... dik este raz.
25.08.2015 - 10:15:33
00
Patrik Kuril nie ?

Ano, on
25.08.2015 - 10:22:01
00
marina_militare kukal som RTG snimok co si sem postol. Nesrobovali ti to, len cisto fixacia nohy? Minimalne by som si zobral kontrolny RGT snimok po 6tyzdnoch a skonzultoval to s nejakym ortopedom. Pokial je tvoj lekar traumatolog, vidi celu tvoju nohu/uraz mozno kus inac ako ortoped - to iste plati o rehabilitacii. Na tvojom mieste by som na to isiel zlahka nakolko mas oslabene svaly a tym padom vaziva nachylne na uraz. 10dni teraz pravidelne cvicenie skor frekvencne urcite nie silove - rotoped rozne flexie clenku zamerane na mobilitu. Pri rehabkach plati ze bez ziskania celeho rozsahu pohybu nie je mozne spravne vykonavat silove cvicenia a teda korektnu regeneraciu svalstva. 10 dni cvic v 10min intervaloch kazdu polhodku a nechod za hranicu bolesti.
25.08.2015 - 11:57:30
00
marina_militare kukal som RTG snimok co si sem postol. Nesrobovali ti to, len cisto fixacia nohy? Minimalne by som si zobral kontrolny RGT snimok po 6tyzdnoch a skonzultoval to s nejakym ortopedom. Pokial je tvoj lekar traumatolog, vidi celu tvoju nohu/uraz mozno kus inac ako ortoped - to iste plati o rehabilitacii. Na tvojom mieste by som na to isiel zlahka nakolko mas oslabene svaly a tym padom vaziva nachylne na uraz. 10dni teraz pravidelne cvicenie skor frekvencne urcite nie silove - rotoped rozne flexie clenku zamerane na mobilitu. Pri rehabkach plati ze bez ziskania celeho rozsahu pohybu nie je mozne spravne vykonavat silove cvicenia a teda korektnu regeneraciu svalstva. 10 dni cvic v 10min intervaloch kazdu polhodku a nechod za hranicu bolesti.



ahoj,

nie, nesrobovali, kontrolne snimky sa robili niekolko krat. naposledy 3 dni dozadu a vraj je to este lepsie ako ocakaval. ortoped to nevidel. len na traume, ale lekarovi 100% doverujem. cele je to zo dna na den lepsie a lepsie. viem v pohode krutit clenkom.. 3 dni po orteze. v podstate bez bolesti. skusim cvicit plus bike a bazen. ty si lekar? btw?
25.08.2015 - 13:06:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up