Fici na Garmin Edge 1000. Je to take krajsie, pribudli aj tabulky, kde su tabulky :) :y:
02.08.2015 - 13:40:06
00
je tam asi sedem suborov, ktorý mám stiahnuť a kam ho uložiť?
26.08.2015 - 22:05:07
00
Najjednoduchšie je použiť súbor s príponou IMG, kvôli prehľadnosti ho premenovať na napr. FreemapSK.img a nakopírovať ho na SD kartu do priečinku Garmin.
27.08.2015 - 06:53:02
00
wamp: Ak máš edge 1000 budú ťa zaujímať tie súbory čo majú v názve "latin1". Najjednoduchšie je stiahnuť freemapSKtopo.gmapsupp.latin1.zip súbor rozbaliť do zariadenia (karty) priečinok Garmin. Ako písal laco, môžeš ho premenovať, aj nemusíš, ALE ak si si tam už dával nejaký iný gmapsupp.img prepíšeš si inú mapu!
Ináč na tej download stránke je napravo text, ktorý odkazuje na http://wiki.freemap.sk/freemapSKtopo a tam je vysvetlené čo ktorý súbor je a postup ako to nahrať do zariadenia. Ak tam je niečo čomu nie je rozumieť daj vedieť prepíšem to.
28.08.2015 - 09:53:43
00
kayle, najprv vďaka za super mapy.

Teraz jedna prosba, resp. námet: Nešlo by z freemap vyrobiť "transparentnú nadstavbovú vrstvu, ktorá by obsahovala iba turistické značené trasy (TZT), turistické rozcestníky, cyklotrasy , a ktorá by bola zobraziteľná nad hocijakou mapou v gármiňáckom vektorovom formáte IMG alebo rastrovom JNX?

... niečo také ako tuto: cyklotrasy-navigacie/nove-nadstavbove-transparentne-vrstvy-pre-navigacie-garmin-t25441.html

Možno by som to zvládol, vedel by som ich pomocou TYP identifikovať a v GPSMapEdit by som to odfiltroval z mapy Freemap, ale dávno som to nerobil a radšej by som tieto veci prenechal na mladších, ktorí sú v tom zbehlejší. :)
28.08.2015 - 15:24:38
00
Asi by som to nemal zverejňovať, keď to ešte nemám spravené :) ale mám v pláne mapu spraviť tak, aby bola zložená zo 4 častí (podklad, vrstevnice, turistika, cyklo). Mali by sa potom dať zapnúť jednotlivé časti. (a môžem dať potom na stiahnutie aj samostatné img) Už som niečo aj začal pre letom, ale priznávam sa dobrovoľne, že nemám moc náladu teraz sa v tom hrabať :( Snáď v zime, keď sa nebude dať toľko mapovať sa na to vrhnem.
29.08.2015 - 17:06:33
01
... vďaka za pozitívne trendy. :)
29.08.2015 - 17:16:37
00
aby bola zložená zo 4 častí (podklad, vrstevnice, turistika, cyklo). Mali by sa potom dať zapnúť jednotlivé časti.

Podklad bude zakladna netransparetna vrstva? Lebo samostatne ako transparenta vrstva by sa hodili vyclenit urcite aj vsetky cesty a chodniky. Nad takym niecim (=zlozenie z 5 casti) neuvazujes?
29.08.2015 - 22:22:49
00
Uz dva dni sa pokusam vyrobit si do Garmina 810 nove mapy z Freemaps cyklo a hiking. Robim to Mobacom. Problem je ze ked chcem dat spojit mapu do JNX formatu pomocou Mobat2jnx stale mi vypisuje hlasku ze nevie nacitat png-cka. Kde moze byt chyba? Mobat2jnx som uz preinstaloval ale nepomohlo to. Robil som to uz vela krat ale s tymto som sa stretol iba teraz pri freemaps. Mapy z ostatnych podkladov napr. SK Hiking Topo mobat2jnx spoji normalne.

Prílohy:

Mobat2jnx.png
Mobat2jnx.png 125.81 KiB thumb_up0thumb_down

31.08.2015 - 19:41:41
00
Garmin nemam, a Windows tiez nie, takze jedine, co mozem overit je, ze tiles su na Freemap-e v poriadku. Skusil som http://a.freemap.sk/T/13/4572/2820.png aj http://a.freemap.sk/C/13/4572/2820.png a zobrazili sa bez problemov.

Co mozes vyskusat:
1) pozriet, ci sa tile stiahol na tvoj disk v poriadku (t.j. zobrazit ho napr. v prehliadaci)
2) prepisat dany tile nejakym inym, o ktorom vies, ze je funkcny. Ak dostanes chybu na inom tile (napr. 13/4572/2821.png), potom je nieco nekompatibilne (optimalizacia?) vo formate PNG, ktory pouziva Freemap. Ale ak ti to znova vyhlasi chybu na tom istom tile, potom je chyba niekde inde, napr. v medzere v nazve adresara, atd.
31.08.2015 - 20:58:12
00
lakko, vyzerá to tak, že Freemap má v jednom zoom leveli dlaždice s takým formátom PNG, ktorý MOBAT2JNX nevie "schrúmať".

Riešenie je TILES hneď v MOBACu pretransformovať do JPG. Je tam také tlačidlo Recreate/Adjust Tiles. Musíš najprv použiť to tlačidlo a až za tým stlačiť ADD SELECTION.

Potom ti to už MOBAT2JNX vezme.

EDIT: Nevyhovovala by ti mapa Freemap vo vektorovej forme? Ak ju ešte nemáš, určite si ju vyskúšaj. Stačí stiahnuť IMG súbor, doporučujem ho potom premenovať na napr. FreemapSK.img a nakopírovať do priečinku "garmin/" na SD karte. Vyššie v téme sa to preberalo.
01.09.2015 - 10:20:19
00
Tu najnovsiu vektorovu mapu Freemap na Garmin Edge 1000 mozem len doporucovat. Je velmi pekne graficky prerobena.
01.09.2015 - 11:29:27
00
Vdaka Laco na teba sa da vzdy spolahnut. Skusim to. A Freemap vo vektore uz mam v Garmine ale chybaju my tam modrou oznacene cyklotrasy v okoli Kosic, single, a znackovane turisticke trasy. Takto ako su v prilohe. Pre mna idealne mat to v jednej mape.

Prílohy:

Freemaps cyklo.png
Freemaps cyklo.png 2.71 MiB thumb_up0thumb_down

Freemaps hiking.png
Freemaps hiking.png 2.71 MiB thumb_up0thumb_down

01.09.2015 - 18:53:37
00
pozri 1 stranu dozadu, je tam xml v ktorom mam cyklotrasy ako overlay na turistickej mape. Jediny problem je kombinacia prekryvajucich sa usekov - ked cyklotrasa je cervena a turisticka modra, v skombinovanej mape bude ten usek fialovy ;)
01.09.2015 - 19:44:44
00
Lakko môžeš mi, prosím, hodiť odkaz na mapu kde nie sú trasy vo vektor mape a na webe sú? Lebo podľa obrázku čo si pridal, predpokladám že "problém" bude v tom, že na webe sa modrou označujú aj úseky, ktoré majú definované bicycle=designated (pre neznalých, označuje to že ten ktorý druh cesty je určený pre bicykle) a bohužiaľ je zameniteľná s modro značenou trasou. Viď http://www.freemap.sk/#p=48.7409|21.17176|13|C,m=C cestičky okolo vrchu Drobná sú takto označené a sú na tomto priblížení kúsok širšie ako značené modré trasy ďalej od vrchu.
Mám tieto "trasy" teda zvýrazniť napr. fialovou? Alebo si povedzte akou farbou, ale aby sa to neplietlo so značenými trasami.
Podobne sú cyklo chodníky zvýraznené zelenou farbou na webe http://www.freemap.sk/#p=48.7211|21.2519|16|C,m=C ale na vektor mape sú iba čiarkované modré (ako chodník, ale ten je bordový) a nie sú zvýrazňované.

K turistickým ktoré chýbajú ma nič nenapadá. Potreboval by som ukážku kde také niečo je, aby som sa vedel pozrieť na dáta.
02.09.2015 - 10:01:53
00
keyboard_arrow_up