ŠKODA Slovenský raj - Finále

05.09.2015
6. kolo - Škoda Bike Open Tour
9. kolo - XCM Tour
MTB maratón
Hrabušice - ATC Podlesok (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Foto, Výsledky, Reportáže
zaujimalo by ma kde na tej "nudnej" trate (ako ju nazyvate) si mal problem predbehnut tych turistickych maratonistov,kde si nasiel taky kopec,co si musel aj ty tlacit a nedalo sa to obehnut?? tiez patrim k tym turistom,ktory sa cely rok tesia ze si prejdu peknu trat a porovnaju sa z kamosmi kto ako dopadol a vermi ze stych 300 chlapov co tam tocia pedalmi je 200 co si chcu uzit jazdu a mat nejaky zazitok..takze neurazaj nas cykloturistov :clap:


Ahoj, nezda sa mi, ze by som v mojom prispevku urazal cykloturistov. Alebo ti moja veta
Nasledne predbiehanie turistickych maratonistov - umorne a demoralizujuce, ked musis tlacit mierne kopce s ostatnymi, kedze predbehnut nemas sancu

pride urazliva? Realita bola, ze na tom cca 2 km korenovo/skalnom useku za tou 90° odbockou za klastoriskom 90% ludi na konci startovneho pola bicykle tlacilo. A bolo ich kde predbehnut? Nebolo - pretoze mokre kamene a korene mimo vyjazdenej trasy znamenali 3ja prebehnuti, poskmyknutie sa na skale a kym sa opat zacvaknes, tak ta dvaja predbehnu. A nik sa neuhol z vyjazdenej trasy ale tlacili po nej. Ja osobne ked uz tlacim, tak sa uhynam tym, co idu v sedle a nejdem egoisticky po vyjazdenej stope. Nemienim sa tu s tebou hadat a rozsirovat tu dalsi flame - dal som len moj pohlad na maraton, ktory si naozaj nemyslim, ze bol urazlivy pre skupiny ludi, ktore nemaju ambicie sa pretekat. Maj sa
08.09.2015 - 07:51:07
00
.. udaje z GARMIN EDGE 800..

Prílohy:

xcm.JPG
xcm.JPG 17.18 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2015 - 08:08:47
00
moje údaje z Garmina EDGE 810:
Vzdialenosť: 50,96 km
Prevýšenie 1.158 m
Priemerná teplota 12,4 °C

Toto bol môj piaty maratón v Slovenskom raji. Obával som sa zmeny trate, že to nebude ono.
Nakoniec to bolo celkom fajn. Značenie dobré, trať jazditeľná (v tom počasí určite lepšie ako pôvodná)
V propozíciách bolo 42km, ale z profilu zo štartovného balíčka bolo jasné, že to menej ako 46 - 48 km nebude. Gpx zo stránky maratónu to tiež potvrdilo.
Mne sa páčilo, ďakujem organizátorom za vydarenú akciu. :y:
08.09.2015 - 08:22:35
03
trosku pofilozofujem... barometricke meranie spociva v tom, ze ked sa znizuje tlak vzduchu, tak sa pripocitava nadmorska vyska a pri zvysovani tlaku sa nadm. v. odpocitava... cim som vyssie, tym nizsi tlak vzduchu.... ALE na zaciatku bolo dazdivo a teda nizsi tlak vzduchu a postupne prestalo prsat a oteplilo sa, cize sa tlak vzduchu zvysoval.. a teda garmin si myslel ze klesas, hoci si stupal do kopca... tolko moja teoria, ked trepem bludy tak ma opravte :D uz sa k tomu nebudem vyjadrovat
08.09.2015 - 08:35:09
01
Značenie bolo super, nebolo kde zablúdiť, počasie sa naštastie po štarte umúdrilo, ceny za 1-2-3 miesta boli fakt divné, neviem či čakanie hodinu na wapky je v norme, na maratóne som dlho nebol. Jedlo skvelé, občerstvovačky stačili. Neviem či som bol nevšímavý ale väčšinou sa šlo v lese takže na nejaké kochanie nebolo miesto, čo bola podľa mňa škoda. Predbiehať po kameňoch a koreňoch sa dalo :) Inak aj ja som pleštil oči v tej ľavotočivej zákrute, len tak-tak som neskončil v tých kríkoch. Za ten posledný stupák sa im teda nepoďakujem keďže už z asfaltky som sa tešil na cieľ.
08.09.2015 - 08:43:16
01
FodyMTB: Diki za foto, pekne fotky.
Ak este niekto mate dake fotky, diki za sharovanie :)
08.09.2015 - 09:22:42
00
Rozprával som sa s Cleppem /2. na dlhej po mesačnej pauze kvôli pádu/ aj so Silviou Cseri, boli veľmi spokojní s traťou aj so stravou. V Maďarsku vraj ženy na dlhé trate ani nemôžu, takže je veľmi rada že u nás môže. Po druhé, oni tam majú za väčší peniaz (ešte) menej muziky, napr. po maratóne nedostanú obed. Cleppe ktorý jazdí celý rok /v zime CX/ sa iba usmial, že všetko bolo ok. Peter Kovács, tiež maďar si tak pochvaľoval trate na Slovensku, že budúci rok chce dotiahnuť celý team a spraviť čo najviac maratónov u nás. ps: Cseri+1 a Cleppe prespali nablízku a v nedeľu si dali riadnu túru v Sl. raji..

Ľudia spamätajte sa! Všetci čo si tlačia do vrecka sú spokojní...dať alo cenu do tašky s logom sponzora jednorazový vak a tváriť sa že máme super sériu je trápne ale také slovenské...Čo sa zmenilo?nič...výsmech...A to nehovorím o tom čo si musia o tomto myslieť pretekári zo zahraničia??!! Sú ľudia čo či prídu pokrutit nohami najesť sa na obcerstvovacke a dať si číslo na bike a potom taki ktorí sa idú umiestniť....prvá skupina ľudí bude stále spokojná lebo nič nečakajú lenže preteky tvoria pretekári a to je druhá skupina...pre mňa je to zo stany organizácie série cykloturistika s jediným zámerom.
08.09.2015 - 22:57:54
00
Ahoj tu je zopar fotiek.
https://plus.google.com/photos/107832849843595847054/albums/6192243199548334369
Ak by ste chceli nejaku v lepsom rozliseni dajte vediet.
08.09.2015 - 23:06:37
012
trosku pofilozofujem... barometricke meranie spociva v tom, ze ked sa znizuje tlak vzduchu, tak sa pripocitava nadmorska vyska a pri zvysovani tlaku sa nadm. v. odpocitava... cim som vyssie, tym nizsi tlak vzduchu.... ALE na zaciatku bolo dazdivo a teda nizsi tlak vzduchu a postupne prestalo prsat a oteplilo sa, cize sa tlak vzduchu zvysoval.. a teda garmin si myslel ze klesas, hoci si stupal do kopca... tolko moja teoria, ked trepem bludy tak ma opravte :D uz sa k tomu nebudem vyjadrovat

Pally, spôsob uvažovania správny, ale môže to byť aj trochu inak. Chladný vzduch je principiálne hustejší a ťažší ako teplý - teda tlakomer ukazuje viac. Na druhej strane s výškou tlak rýchlejšie klesá. Pri teplom vzduchu je to opačne. S dažďom a jeho ustávaním tlak síce súvisí, ale kauzalita je tam zvyčajne opačná - vyšší tlak v lete znamená veľkoplošné zostupné pohyby vzduchu, čo brzdí konvekciu, teda výstupné pohyby vzduchu a tým aj vznik oblačnosti. Tlaková niž, naopak, znamená veľkoplošné výstupné pohyby vzduchu a podporu vzniku oblačnosti. V zime to často býva naopak, tlaková výš znamená inverziu a nízku oblačnosť a hmlu, v tlakovej níži sa vyjasní. Výstupné pohyby vzduchu sú brzdené nedostatočným ohrevom zemského povrchu (krátky deň, slnko nízko nad obzorom)
Toto síce nevysvetlí ten divný údaj okolo 800 nastúpaných metrov (čas dve-tri hodiny je príliš krátky na dramatické zmeny tlaku vzduchu - pokiaľ sa teda nenachádzame v oku uragánu:-)), lebo mne moja barometrická Sigma ukázala asi 1180 metrov, čo vcelku korešponduje s údajom od organizátora. Dĺžka trate mi vyšla 49,3 km. Tam je to u každého individuálne podľa presnosti nastavenie obvodu kolesa.
Ja osobne som bol s traťou i značením spokojný. Páčila sa mi viac ako tá predchádzajúca. Na nebezpečnú zákrutu na asfalte nás organizátor na štarte upozornil a dával som si pozor.
09.09.2015 - 09:05:28
01
moje údaje z Garmina EDGE 810:
Vzdialenosť: 50,96 km
Prevýšenie 1.158 m
Priemerná teplota 12,4 °C

Toto bol môj piaty maratón v Slovenskom raji. Obával som sa zmeny trate, že to nebude ono.
Nakoniec to bolo celkom fajn. Značenie dobré, trať jazditeľná (v tom počasí určite lepšie ako pôvodná)
V propozíciách bolo 42km, ale z profilu zo štartovného balíčka bolo jasné, že to menej ako 46 - 48 km nebude. Gpx zo stránky maratónu to tiež potvrdilo.
Mne sa páčilo, ďakujem organizátorom za vydarenú akciu. :y:

podľa Milsu je to presne tak na 99% asi je to aktuál tak to berte ako 100%. Dik Milsu
09.09.2015 - 10:02:53
02
No dam sem aj jednu velku kritiku. Oficialna fotosluzba = 3fotky, z toho dve rovnake. Mali by sa kompetentni skodabike manazery zamysliet na buduci rok, ci to neponuknut niekomu inemu. Od miestnych fanuskov-fotografov je viac fotiek a este su aj zaujimavejsie.
09.09.2015 - 16:36:46
03
No dam sem aj jednu velku kritiku. Oficialna fotosluzba = 3fotky, z toho dve rovnake. Mali by sa kompetentni skodabike manazery zamysliet na buduci rok, ci to neponuknut niekomu inemu. Od miestnych fanuskov-fotografov je viac fotiek a este su aj zaujimavejsie.

veru je to tak jazdim dlhe trate a horal 3fotky z jedneho miesta,kralovsky 1fotka a slovensky raj 0 su to majstri darmo :rofl: určite im ten biznis ide :tmi:dnes nabehlo 7 z raja tak pardon :y:


Naposledy upravil jano280176 dňa 10.09.2015 - 19:47:41, celkovo upravené 1 krát.

09.09.2015 - 19:22:38
00
Este bude jedno https://youtu.be/2lwbp0FSfzc
09.09.2015 - 19:31:59
02
Hladajte aj medzi fotkami v kategorii nezaradene, lebo pokial nie je vidiet dobre startovne cislo tak foto nepriradia ale daju ho medzi nezaradene. Tot moje skusennosti z minulych rokov.
09.09.2015 - 19:34:17
00
Ak tu je nejaky admin prosim zmazte mi duplikaty predoslej spravy nastala chyba pri rychlom prekliknuti. Dakujem
09.09.2015 - 19:47:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up