Base Tvoj problém hravo vyrieši Dema keďže majú Hayes zastúpenie na SVK a teda aj servisujú. Mne chôpci z Demy menili pre zákazníka piest atď. a trvalo im to od štvrtka do štvrtka i s dodávkou naspäť do obchodu. V Tvojom prípade sa teda neoplatí zháňať diely a kutiť doma ale využiť práve toto.


8) Ďakujem Turbimu a Raverovi, dnes to budem riešiť cez Senicu........
18.08.2008 - 05:42:27
00

8) Ďakujem Turbimu a Raverovi, dnes to budem riešiť cez Senicu........


tiez som to cez nich riesil, odporucam demontovat celu brzdu komplet a poslat im to tak, vymenia valcek, napustia, odvzdusnia, doma lebn hodis na bike, cvaknes dosky a ides :)
18.08.2008 - 08:22:51
00
ma tu taky super servis aj avid niekde? :?:
18.08.2008 - 08:26:37
00
ma tu taky super servis aj avid niekde? :?:


ja som myslel ze si to uz zaniesol do cykla1...
18.08.2008 - 08:27:43
00
Šiki počkaj chvíľu. Pán Dudo plánuje rozoberať a servisovať a ja skúsim niečo do zálohy vybaviť ak to poserrieme. hehe
18.08.2008 - 09:32:08
00
Šiki počkaj chvíľu. Pán Dudo plánuje rozoberať a servisovať a ja skúsim niečo do zálohy vybaviť ak to poserrieme. hehe


vim vim -jaa cakaaam!..uz mam nahodene vcka....vcera som dal nocnu jazdu a veru uz ich nescem! sice xtr,ale hydra je hydra!!!..akorat co mi zaspinia krasne nevybrzdene plochy na xridoch-esteze som z prozretelnosti kupil tie aj na vcka :idea: -inak by ma asi jedlo! :lol:
18.08.2008 - 12:43:24
00
Dudo plánuje rozoberať a servisovať a ja skúsim niečo do zálohy vybaviť ak to poserrieme. hehe


nic sme neposrali, vdaka Turbimu a trpezlivosti sme to zvladli aj odskusali... :shock:

POSTUP
najtazsie je vybrat oba piestiky naraz bez pouzita vzduchovej tlakovej hadice, vybral som zvysky platniciek a mackanim brzdovej paky som postupne vytlacal piestiky, samozrejme nesli oba naraz, tak som sroubovakom jednu opakovane zatlacal a opat pumpoval, aby som uvolnil aj druhy piestik... az boli oba piestiky na krajicku, nasledne som uvolnil tri srouby na prasiatku a pumpoval dalej (stale som neotvoril system) az kym nesli piestiky vybrat rukou (najtazsia cast procesu). Potom som otvoril system, tzn. uvolnil som tlakovu trubicku, ktora spaja a naplna obe polovicky prasata. Potom som vymenil tesnenia pod piestikmi a vymenil piestiky, oba namazal brzdovou kvapalinou a precistil prasiatka (nie vodou!) a vlozil opatrne spat, pozor, aby sa neskrizili, tzn. treba vkladat pravidelne a pomaly. Na zaver som cely system uzavrel, stiahol tri srouby na prasati a brzdu namontoval na bajk a odvzdusnil. Trosku pracne, ale za cenu 10 EUR za piestiky a tesnenia sa oplati. Treba mat samozrejme odvzdusnovaciu sadu.

Upozornenie, ak sa nahodou podari omylom vytlacit jeden piestik a druhy ostane v prasiatku, treba uvolneny piestik spat vtlacit do prasiatka, odvzdusnit system a pokracovat od zaciatku - dost pruser, ale pri troche trpezlivosti to stoji za to :wink:

VIVAT AVID, ja si tie brzdy snad este oblubim, nie kazda znacka sa da takto odservisovat, aj to je jeden z argumentov pri kupe a vybere... 8)
08.09.2008 - 17:44:09
00
Neverte mu. Ja som mu nič nepomohol. On si totižto robil všetko sám, sám, sám. Ja som držal v ruke len striekačku a poskytol odvzdušňovaciu sadu. hehe
08.09.2008 - 17:58:05
00
tak snad uz zajtra pridu piestiky aj mne a mozem skusit vas recept...predpokladam,ze cely cas si mal na rukach chirurgicke rukavicky 8) ..tie uz cakaju v skrinke...
08.09.2008 - 22:38:12
00
hura,vsetko znova funguje!...sice zostali mierne trvale nasledky(nezasuvaju sa piesty na 100%-asi iba 90%-ale nic hrozne,trosku viac prace pri nastaveni) kedze boli asi lozka uz jemne poskodene.
pravda je ,ze to mam nahodene "uz" ca.2 tyzdne,ale nebolo casu na referencie.
takze celkovo to bola najdlhsia oprava aku som zazil-a asi aj najdrahsia.
cas-ca.3 mesiace..podstatna cast bolo zhananie piestikov a ich odosielanie=prijimanie... servis na avid je naozaj narocny!
cena-1550sk=51,45eur+dudove naklady na postovne(neviem ci si ich zaratal-alebo na firmu?? :wink: )..-za 4piesty a tesnenia + 300sk=ca.10eur-praca u kamarata v cykle(+dot 5.1)
=celkovo ca.1850sk=60eur
v mojom pripade praca bola narocna-kamarat musel tie zaseknute piestiky opatrne odvrtavat a cez navrtane dierky tenkym srobovakom vytahovat( stravil s tym ca 3-4hodiny :| )!..foto skusim prilozit neskor ked pridem domov-stoji to za zhliadnutie.. :wink:
kotuce boli sice jemne zosuchane,ale nie moc takze zostali povodne a uz aj brzdia ako maju-ale prvy pocit nebol moc bezpecny..par tiahlych zjazdov na brzdach to vyhladilo. :wink:
17.10.2008 - 08:18:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Brzdy / Kotúčové brzdy)
keyboard_arrow_up