dobrý deň. chcel by som sa opýtať či nevie niekto ako opraviť brzdy na bicykli. Ide o to že keď brzdim a idem v nejakej väčšej rýchlosti tak mi brzdy driftuju a nezabrzdia mi hneď. Bol som s tým aj v servise odmastili mi brzdy dali aj nové platničky no nepomohlo . Ešte ma napadlo či to nebude aj plášťom že by bol moc vyšúchany ale v servise mi vraveli že plášť mám ešte dobrý. Za každú odpoveď budem vďačný
10.08.2022 - 13:13:04
00
Fyzika. Na kombinaciu vahy a rychlosti ktoru chces zastavit zaseknutim kotuca je ta kombinacia brzdy, kotuca a platniciek slaba.
10.08.2022 - 13:34:26
10
Aha a dalo by sa to nejako opraviť ? Lebo dosť ma to štve a predtým mi to nerobilo brzdilo mi to normálne
10.08.2022 - 18:16:40
00
Co to je za bike/brzdy ? Tvoja vyska/vaha ? Cize sa ti neda plynulo zabrzdit a brzdy sa ti hned zakusnu ? To si ale neviem predstavit lebo by to znamenalo, ze hodis duba pokial by to robila aj predna brzda... Alebo co myslis tym driftovanim ? ...skus to spravanie nejak viac detailnejsie popisat
10.08.2022 - 19:05:35
00
..dymia a lietaju zo strany na stranu 🤷
10.08.2022 - 19:22:37
26
No bike CTM Flag 2.0 sú tam kotúčové brzdy Výška 179 a váha 65. Robí mi to iba na zadnej brzde to driftovanie som myslel že mi to nezabrzdi hneď ale až po 2-3 metroch keď idem pomalšie tak mi to zabrzdí hneď ale keď idem rýchlo tak mi to zabrzdí až po 2-3 metroch
10.08.2022 - 19:41:54
00
Cize ked ides rychlejsie a zabrdis, koleso driftuje? Alebo je to len slabsi efekt brzdenie, povedzme velka vzdialenost platniciek od kotuca?
10.08.2022 - 19:52:27
00
Sorac za blbu otazku ale pouzivas aj prednu brzdu hej ? Lebo ak ta funguje spravne a pouzivas ju spravne, tak do "driftovania" by si sa nemal dostat, teda aspon ak odmyslime nejake prudsie kopce na divokejsom povrchu...Lebo brzdna draha sa samozrejme s vacsou rychlostou predlzuje, 2-3 metre pri vacsej rychlosti by som povedal, ze je standard...
10.08.2022 - 19:55:37
00
Áno brzdim aj prednou. No predtým mi toto nerobilo normálne som zabrzdil aj keď som išiel z kopca ale teraz keď dám zadnú brzdu tak mi to lieta zo strany na stranu
10.08.2022 - 22:38:01
00
Dobre, cize zadne koleso sa pritom nekruti a zasekne sa ako ked das plnu brzdu ?
10.08.2022 - 22:54:28
00
Ano presne toto
10.08.2022 - 22:56:18
00
Do buducna je na zaciatok najlepsie popisat cely problem co najdetailnejsie. V tomto pripade aspon to ze brzdili normalne ale od urciteho momentu maju takyto problem. A fajn by bolo spomenut i znacku a model tych brzd.
Najlepsie bude ked to vezmes do normalneho servisu kde vedia co a preco robia, kde im problem detailne popises.
Moze to byt totiz cokolvek. Moze to byt zavzdusnena brzda, moze to byt znecistena kvapalina/olej, mozu to byt prasknute piesty, mozu to byt rozsypane keramicke piesty, moze to byt i tym ze nevies brzdit a zakazdym spravis na platnickach glazuru ktora nebrzdi a mozu to byt i dalsie veci. Tazky vobec niesi, bicykel tiez nevazi 20kg a sam pises ze ti to brzdilo dobre takze nad zvacsenim kotucov nemusis zatial uvazovat. Urcite to bude technicky problem alebo nevhodne brzdenie ked brzdis neprerusovane a vzdy na max. Na bicykli sa nebrzdi tak ze kotuc zaseknes, to totiz znamena ze sa zasekne i koleso a ides do smyku alebo do tigra. Na bicykli brzdis tak aby sa ti koleso krutilo, pri dlhsich zjazdoch prerusovane aby sa brzdy neprehriali. Jednak prehriate brzdy brzdia horsie, mozu tvrdnut a potom sa ti robi na platnickach spominana glazura koli ktorej ti to brzdi este horsie.
10.08.2022 - 23:22:28
01
To mi znie ako by ta brzda bola prilis citliva a aj pri minimalnom zatiahnuti packou brzdila plnou silou...lenze potom by sa tak spravala aj pri nizsej rychlosti, kedze pri vacsej je odpor vacsi...tam su brzdy mechanicke pozeram, mozes skusit pozriet lanko ci nie je niekde zachytene a ci sa ti nezda prilis napnute..mozes skusit aj brzdove packy a porovnat s prednou ci idu rovnako tuho...Ale inak sa obavam, ze ti asi neporadim...ten problem znie dost specificky a bez videnia to na vlastne oci je to tazko...na tvojom mieste zoberem ten bike znova do servisu a nech to poriadne odskusaju aby aj videli co to robi a zaoberaju sa tym viacej
10.08.2022 - 23:28:35
00
Ak su to mechaniky tak predpokladam ze tam budu tie ktore pritlacaju len jednu stranu kotuca a tym ho vychyluju a tlacia na druhu stranu kde je druha platnicka. Tymto sa deru platnicky nerovnomerne, spodok je viac zodraty ako vrch co bez nejakeho pravidelneho nastavovania (mechanikam sa piesty sami nevysuvaju) sposobuje casom mensiu brzdnu silu. Potom moze byt problem i v tom ze ako su platnicky zodrate dosikma tak pri pohlade zhora vyzeraju ze maju dostatok brzdnej zmesy, pri pohlade zospodu ale mozes zistit ze zmes a pruzinky uz nie su a deries ocelovu platnu ktora tiez dobre nebrzdi. Fakt najlepsie servis a trvat na tom ze naposledy ti vymena platniciek nepomohla.
10.08.2022 - 23:40:41
00
Ok. Ďakujem pojdem to dnes dať znova do servisu a popíšem im to tam lepšie
11.08.2022 - 10:53:32
00
keyboard_arrow_up