Ja nie, ostávam pri varení.
10.11.2021 - 14:58:05
02
Cesta spat od vosku nie je. Ja uz retaz ani necistim specialne,iba vyfukam a povarim, uz som skusal aj tak ze som nechal vo vosku stuhnut a neskor zohrial a vybral,ale staci par minut v tekutom vosku povarit a vybrat,horucu utriem handrou a neskor rozhybem cez kolieska z kladky zo starej prehadzovacky. Vydrz 200 az 300km a retaz je ticha,kazetu raz za 2000km parnym cisticom vyfukam . Zda sa mi ze aj dlhsie vydrzi retaz,ale to moze byt subjektivne
10.11.2021 - 14:58:43
04
Ja som mazal ale nechcelo sa mi pre prácnosť to opakovať. Ďalšie mazanie už robím tekutým voskom z tuby.
10.11.2021 - 15:00:48
01
Aka pracnost? Odpadlo mi cistenie, tak to varenie nic nie je,akurat zotriet a rozhybat,ale je to.individualne. v byte je to.problem robit to uznávam
10.11.2021 - 15:09:53
00
Pocita se ze mzem 2 bicykle voskom a 2 squirtom ? Vosk davam na cestaky a squirt mam na MTB a na dedikovanom trenazery. MTB nevoskujem lebo je to cele tak zaparasene, ze sa mi nechce to cele vycistit do stavu mazatelneho voskom. Tiez jazdim 30-40km vyjazdy (enduro style) a domazavam po kazdom vyjazde. Nechce sa mi davat dole retaz a nemam tam ani na to vhodnu spojku. Ked budem davat novu retaz budem spekulovat ci neprejdem na varenie. Ten trenazer je uplna pohodlnost. Na kolko sa to nevie velmi zaspinit, nikdy to neumyvam a teda len domazavam ked je to hlucne. Tiez je to 2x7 system cize je to vydrzi viac ako 11s aj kevby som to nemazal vobec a komponenty si skoro za dara v porovnani s 11-12 systemami.
10.11.2021 - 15:43:58
01
Ja sa hlasim ako ten, co voskoval a prestal. Voskoval som retaze v slowcookeri v sezone 2016, motivaciou mi bola cisto iba rychlost a data z frictionfacts, a bol som sice spokojny, no prestal som s tym, lebo som byval v malom byte a prislo mi to prilis komplikovane za maly gain. Od zaciatku sezony 2017 si kupujem retaze, ktore su priamo od vyroby navoskovane a potom postupne domazavam squirtom. Povodne som kupoval retaze priamo od Squirt, ktore robili v spolupraci s KMC, no s tym uz medzitym prestali a dnes si kupujem retaze UFO od Ceramicspeed alebo Cratus z wattshopu. Prislo mi, ze to ma rovnaky prakticky efekt a jedinym downside bola cena.
Dnes byvam v dome, a je lahko mozne, ze sa k voskovaniu vratim, ked opat budem mat v zivote na cyklistiku cas. Teraz som rad, ze sa vobec obcasne dostanem vyjazd a retaze jednoducho zanedbavam:)
10.11.2021 - 16:22:28
23
ešte aby som robil voskový fetis, som rad ,že stihnem na seba hodiť handry ,stretkuť reťaz a fičať :D
10.11.2021 - 16:24:43
06
Pouzivam Smoove, ktory je na baze vosku a lubrikovanim travim menej casu ako s klasickymi lubrikantmi. Raz za 1000-1500km dam retaz z pohonu dole , odstranim kartacom mechanicke necistoty, supnem na 2 cykly do ultrazvukovej cisticky, necham vysusit, nasadim naspat na pohon, nanesiem Smoove, necham cez noc zatuhnut, rano utriem zvysok. Pri syntetickych srajdach by to som to robil kazdych cca 200km. :lol:
10.11.2021 - 17:31:58
01
S voskom na večné časy a nikdy inak.
10.11.2021 - 18:51:48
03
Rachela napísal:
Ja sa hlasim ako ten, co voskoval a prestal. Voskoval som retaze v slowcookeri v sezone 2016, motivaciou mi bola cisto iba rychlost a data z frictionfacts, a bol som sice spokojny, no prestal som s tym, lebo som byval v malom byte a prislo mi to prilis komplikovane za maly gain. Od zaciatku sezony 2017 si kupujem retaze, ktore su priamo od vyroby navoskovane a potom postupne domazavam squirtom. Povodne som kupoval retaze priamo od Squirt, ktore robili v spolupraci s KMC, no s tym uz medzitym prestali a dnes si kupujem retaze UFO od Ceramicspeed alebo Cratus z wattshopu. Prislo mi, ze to ma rovnaky prakticky efekt a jedinym downside bola cena.
Dnes byvam v dome, a je lahko mozne, ze sa k voskovaniu vratim, ked opat budem mat v zivote na cyklistiku cas. Teraz som rad, ze sa vobec obcasne dostanem vyjazd a retaze jednoducho zanedbavam:)


Cize mas overene, ze ked navoskovanu retaz doamzavas tekutym squirt tak to funguje bez problemu ? Zvazujem, ze novu retaz na MTB odmastim uvarim a potom budem len domazavat aby som to nemusel casto davat dole z MTB z dovodov co som uz uviedol skor. Ak bude retaz vyplnena prvy krat voskom tak by malao byt zachovana vacsina vyhod varenia aj bez varenia. Jedine minus sa mi tu javi vacsie znecistenie pohonu pri squirt, ale na MTB mi to je jedno. Vdaka.
10.11.2021 - 20:09:02
00
Kenai, tak overene ako overene. Ako som pisal, jedinou motivaciou pre mna bola rychlost, nic ine, a sam nemam doma zostrojeny ziadny nastroj na to, aby som objektivne meral odpor cyklistickej retaze:) Co mne v praxi stacilo je, ze ludia, ktori sa tomu venuju a povazujem ich za autority na tuto temu (menovite Jason Smith z friction facts (dnes CTO v CeramicSpeed) a Dan Kennison (premier tactical bike)), odporucali takyto postup pre ludi, ktorym sa nechce vzdy znova kupat retaz vo vosku.
Oni boli dovodom, preco vobec som povodne voskovat zacal, a oni potom boli aj dovodom, preco som si ulahcil zivot tym, ze som presiel na od vyroby voskovane retate a Squirt.
Ty sa ale podla mna pytas na vlastnosti retaze, ktore mna az tak nezaujimaju, takze ti zrejme neviem odpovedat na otazku, ci takou zmenou utrpis. Ja mtb nejazdim, jazdim cestu a jazdim vonku len v peknom pocasi, takze mam uplne ine naroky na mazivo retaze nez niekto, kto ju pre zmenu aj zatazuje.
11.11.2021 - 14:00:34
11
Vdaka, mne slo hlavne o to ci na to ten squirt chyti a nesotane to po case uplne suche obdobne ako ked aplykujes Squirt na ine mazivo bez predosleho odmastenia. Cize akti to fungovalo bez drania retaze na sucho tak je to asi OK.
12.11.2021 - 13:58:36
00
Ja som reťaz nikdy pred Squirtom neodmasťoval, a vždy držal... Takže si myslím, že nemusíš mať obavy...
12.11.2021 - 16:09:58
10
Podla mna ine je domazavat Squirit na squirit ako na vosk,ale neviem posudit,ale vosk asi tazko sa dostane von z valcekov ked tam zatecie,to pisem na zaklade skusenosti z merania retaze,ktoru uz dryhy rok dorazam v zime a nevie mi.prepadnut cez 0,75 mierku. Netreba sa bat voskovania,resp divat sa na videa influencerov,ktori pouziju vsetko co sa da použiť. Teraz mam zlatu banu,lebo mam zvysky vosku z kahancov a sviecok z dusiciek
13.11.2021 - 19:33:46
00
Nazgul čiže rozbalis reta rovno ako je v tom "ochrannom povlaku, dáš squirt a frčis?
13.11.2021 - 19:37:15
00
keyboard_arrow_up