poľa mňa sa okolo toho voskovania robí väčšie haló ako v skutočnosti je... ao jedine pozitívum vnímam to že sa na reťaz nelepí prach a to je tak všetko
25.06.2023 - 19:47:57
01
mierka 0,5 este neprepadla, teoreticky by som nemusel.
ceny 12 kaziet su trochu inde ako 8s, cize kvoli tomu cirkus. :)
25.06.2023 - 19:51:53
00
čo ja viem... keď som používal olej tak reťaz mi vydržala v priemere 1300km... odkedy používam Squirt tak tá životnosť je stále niekde okolo 1300km na reťaz... už roky jazdím Sram X1 reťaze...
25.06.2023 - 19:58:11
00
Jaiub napísal:
Jaa neviem, skusam ten Rex ale ze by som dosahoval nejake nadpriemerne najazdy… Neviem ci robim nieco zle alebo som len fajnovy na postupne stupnujuci sa hluk, ale za 1000km mi vychadza mazanie na cca 150-200km. Ked mi vychadza vyjazd cez tych 200 tak si nadavam ze som pred tou jazdou uz nemazal |( Navyse z dialky posobi retaz cisto, avsak opak je pravdou a pri blizsom pohlade je vnutro cele cierne, rovnako vnutorna strana od kazety, asi ako po nej beha, taktiez ona je dost spinava… Staci letmy dotyk a cierne ruky nohy (to pri Squirte nehrozi, ten mi vsak na ceste nefunguje, na mtb 100% u mna). Ku cti sluzi ze nelepi bordel, prach, olej nefrka a retaz sa dobre a lahko cisti, staci prebehnut handrou. Na kladkach a prevodniku sa uz nejaky ten nanos udrzuje, avsak ako tak v norme. Suma sumarum pomer cena/vykon ziadna slava, rozhodne za ocakavaniami, keby tych 250-300km co mam zbruba tyzdenny najazd tak hovorim inac a srsim spokojnostou. Takto len drahe mazanie, no 200km stale lepsich ako 100 a lahka udrzba zatial udrzuje nadej na pouzivanie aj nadalej. Ak flaska vydrzi aspon pol sezony…



to je aký rex? reťaz bola dokonale odmastená pred aplikáciou? on sa ten nájazd rexu zväčšuje po každej aplikácii od prvej aplikácie... 1000 km to určite nevydrží ale tých 400 na ceste za sucha sa dá
25.06.2023 - 20:22:51
00
Klasicky cerveny domestiq. Dokonale… Co je dokonale? Nerobil som nic ine ako pri Squirte, kde by mala byt retaz tiez “dokonale” pripravena. Pred prvym pouzitim bola dva dni v benzine, uz vtedy je citit ako je retaz sucha a “kovova”, nasledne este podla nalady prebehnem “digrísrom”. Tiez som dufal v postupny narast schopnosti, preto som nerobil predcasne zavery ale cakal na adekvatny najazad, ktory mam aktualne s tym 1000km. Ale nic sa nekonalo, stale cca to iste, uz len zalezi ako moc mi prekaza hlucnost, asi aj tam bude dost rozdiel vo vnimani a tym padom aj celkovom najazde. Vysledky vidis…
25.06.2023 - 21:22:51
00
príde mi práve dosť čierna tá reťaz, akoby tam bolo ešte kus origo maziva... ale zas po takej dobe v benzíne by to malo byť vylúčené. ja už by som sa k červenému nevrátil po tom čo som skúsil čierny rex, to je o kus lepšia liga... každopádne trh je preplnený mazivami a sto ludí, sto chutí, zbytočné niekoho presviedčať že práve to jeho je to naj
25.06.2023 - 21:33:14
00
Z toho aka je cierna ta retaz som aj ja prekvapeny, toto bolo fotene po uplnom vycisteni, odmasteni, namazani a 60km jazde. Prave preto pisem skusenost, nech si kazdy porovna a zhodnoti, pripadne poradi… Na mtb uz tri sezony ficim na Squirte, tam nan nedopustim a nemam dovod menit. No na ceste som neni spokojny a stale “sa hladam”. Toto je zatial najazdom a jednoduchostou udrzby sice naj, aj ked to neni to aku ma povest, uvidim ci a ako to budem, najma z hladiska ceny akceptovat v dlhodobom hladisku.. :?:
25.06.2023 - 21:43:58
00
Pridam sa k Jaiubovmu nazoru. MTB so Squirtom roky uplne bez problemov, nemam dovod menit. Na cestak Squirt spinil retaz, cierny Rex uplne rovnake skusenosti. Maze, ide ticho, ale retaz a kazeta je sustavne cierna, aj po dodatocnom utierani.
Nerozumiem, preco je tam rozdiel.
(asi preto, ze mam cierny Rex, pomaly zhanam transpatentny) :lol:
25.06.2023 - 23:43:19
00
....lebo čierne uhlie je preto čierne,lebo je čierne...........a transparentné nikdy nebude
26.06.2023 - 06:27:25
00
yoyomi napísal:
Uf. Takže za poldecko 32£. Fajnový koňačik.

na b-d ho maju za 25€, to je porovnatelne s rexom, asi ho vyskusam na cestak.
26.06.2023 - 11:04:24
00
Netreba zabudat ze to ma raz taky objem ako Rex, v konecnom dosledku je na objem lacnejsi. Na najazd otazne, ale tiez sa mi to lubi, skoda ze su v tej recenzii neni ziadne fotky.. Ale ak by to bolo pri tych super mega vlastnostiach tych 250km ako pisu u mna dobre :-) Ked dominam Rex to tiez asi skusim. V cycology ho maju za 33€.
26.06.2023 - 11:46:12
00
ja som mal teraz na xc-ku 350km na squirte - poslednych 50km by som uz aj primazal ale nechcelo sa mi, no xtr retaz nepúiskala - ci ta vobec by niekedy aj piskala :-D do takeho stavu sa mi ju este nepodarilo dostat.

inac celkom sranda stym cestakom. teraz na jar som mal par dlhych (160-180km) vyjazdov na xc-ku ktore boli 100% asfalt. utrel som handrou retaz, dal squirt, pretocil, nechal uschnut. po vyjazde retaz cista - boli vidiet cierne kusky povytlacaneho vosku ktory neodpadol ale v minimalnom mnozstve. je to velka zahada :-) stale si myslim ze tam toho kydate moc a casto a na ceste to nestiha odpadat preto vam to zasiera cely pohon. na cistej ceste kde sa retaz neklepe od otrasov ani prach a piesok nevydroli vosk to musi vydrzat bez mazania cez 500km.
26.06.2023 - 13:26:22
01
Squirtujem doma vsetko a nie je to take ako pises. Niekdy staci 200-300km a uz to pocujem ze to nie je ok.
26.06.2023 - 13:29:11
00
Retaz huci, ale este sa mi so Squirtom nestalo, ze by retaz piskala. Ano pocut, ze ide tazko, ale nepiska. To by som nesmel mazat asi 500km, alebo casto jazdit v dazdi...
26.06.2023 - 13:34:29
00
Bezne mi piska retaz na squirte ?
26.06.2023 - 13:40:07
00
keyboard_arrow_up