naco ho kontrolovat kazdu chvilu?? to staci ked menim kazetu :) popripade kolesa :)

striedam dve retaze po 500km :)


kam na druhu stranu sa ti dostane spina pri kazete?? spina je medzi pastorkami :) a handrou sa dostanes az na koniec pomedzi pastorky :)
29.07.2013 - 21:45:11
00
no veĎ skús vyčistiť handričkou a neviemčím a potom ju vybrať dole a pozrieť sa z druhej strany :)
29.07.2013 - 21:49:04
00
kazetu uplne v pohode handrou ocistis do cista....vopcha sa krasne medzi pastorky :) a motat sa s wapkou v okoli zadneho naboja je pre loziska uplna slast :lol:

jasne, ale handrou nevycistis az dospodu, nemas sancu, to by si musel uplne rozobrat a tie najvacsie pastorky, ktore su spolu nevycistis uplne, no a k tej vode ku loziskam, tak jasne, ze to nestriekas do naboja, jednak su loziska v naboji kryte a jednak to striekam ked je koleso v bicykli, takze riziko je minimalne, zatial ziadne problemy a to uz dlho robim ;)
29.07.2013 - 22:01:49
00
Chalani ja vam nezavidim to cistenie ale nenapadlo vas to vystriekat cisticom na brzdy? S tym tlakom to pekne vyzere vsetok bordel. Ja som tym zoservisoval aj pukajuce loziska v strede. Rozobral, vystriekal z loziska vazelinu s bordelom a do cisteho loziska natlacil novu bielu vazelinu. Je to dobry vsestranny pomocnik na bike.
29.07.2013 - 22:25:49
00
palo ano odkedy robim v servise a mozem pouzivat tento srej na kovy vseobecne ale primarne na brzdy... bez toho aby som ho musel platiti tak to vzdy len vystriekam :D

chalani pod kazetu sa nedostane skoro nic...a ked aj tak to tam nevadi :) nieje to na loziskach takze asi tak :) naco robit zbytocne veci?? :o
29.07.2013 - 22:46:55
00
Tak ja som ju celkom slušne vyčistil aj cyklostárom ale proste keď sa pozrem s druhej strady do vnútra tak tam je ešte stále bordel a to inak nedáš iba keď to rozoberieš a raz za čas sa to zíde aspoň podľa mňa a keď som sa do biku rozhodol investovať tak niečim treba začať :) momentálne čistým kazetu (a keď robím niečo tak nech to je poriadne aspoň podľa možností) potom prídu narad ostatné veci ako kľuky,....
29.07.2013 - 23:04:18
00
OT: aky je rozdiel medzi bielou a ciernou vazelinou, tiez mi pukal stred a po mnohych demontaciach atd som len tak skusil odobrat krytky a vycistil som a dal som tam ciernu vazelinu (bo inu nemam :D) no a boli tam nejake pozostatky este bielej, ale tak funguje to, takze napohodu, len ze co robi taky rozdiel medzi tym
29.07.2013 - 23:08:06
00
R3ZOR39: vôbec nie je chyba čistiť kazetu tak, že ju dáš dole, samozrejme, komu sa to ťaží tak robiť, tak to tak nerobí...nedaj sa odradiť :-)
29.07.2013 - 23:13:27
00
povedal ze mu vadi spina ktoru vidno zo zadnej strany kazet..cize len spina ktora je na unasacoch pastorkov...tato spina nijako nevpliva na funkcnost kazety ...takze odstranovat ju odtial kazdu chvilu je totalne zbytocne....niesu tam pohyblive casti retaz tadial nejde nicomu ta spina neskodi .....zbytocnost

dolezite je ocistit hlavne zuby pretoze to je meisto kde beha retaz.....
29.07.2013 - 23:18:11
00
ani špinavé auto, či topánky taktiež nestrácajú na funkčnosti...
29.07.2013 - 23:29:52
00
lenze hentam sa nikto nepozera ked ta vidi na bajku...takze to nieje zase uplne rovnake :)
29.07.2013 - 23:51:58
00
No ano kazetu treba zhodit a poriadn okupat v benzine
30.07.2013 - 07:05:23
00
Tá čierna vazelína je grafitová vazelína, s prídavkom min. 10% prírodného grafitu (preto má čiernu farbu). Je vhodná na mazanie otvorených pomalobežných prevodov, dobre odoláva teplu a vlhkosti.
30.07.2013 - 15:18:55
00
Tak dnes som kúpil ten bičík tak krásne to šlo nie ako včera som sa stým natrápil jak kôň a spotil sa a teraz pekne už musím len kúpiť vlastný klúč :), Ešte sa chcem spýtať chcel by som si kúpiť novú reťaz http://www.suncycle.sk/sk/produkt/retaz-kmc-x9l-gold/3032 ako to potom spojím,.. a nahodím lebo stýmto nemám vôbec skúsenosť netreba dáku vec nato nitovačku alebo dačo také?
30.07.2013 - 18:28:15
00
Ahojte, R3Z0R39 pekne si napisal ked dačo robíš tak poriadne , toho sa držím aj ja , neni na škodu dat dole kazetu a poriadne očistit . Tiež som to mal nedavno v plane , ale moja kazeta je k.o ale tuto sezonu kym mame pekne pocasie to potiahne tak to budem robit az cez zimu , vymenim celu retazovu sadu . Musim aj ja kupit stahovak a bicik si vyrobim zo starej retazy. Zatial som ju len ako nudzove riesenie lebo strašne preskakovala retaz : tak som to len vyumyval vyčistil pílu retaz kazetu (zvonka) a už ku podivu už retaz nepreskakuje až tak . No k veci : čistil som kazetu tak že som dal dole koleso, s plochym maliarskym stetcom omočeným v riedidle C6006 som ju poriadne prečistil zišlo strašne vela špiny , no nie vsetko toto som opakoval niekolkokrat nechal som ucinkovat hrajkal som sa s tym cca pol hodinku s tou kazetou. Potom som ju vyfukal kompressorom (8bar) zvonka a tiež z vnutornej strany, vtedy som sa čudoval čo to všetko z toho lietalo :D nakoniec som dal najmenší plochy srobovak na handru a poriadne prečistil a znova vyfukal ... Vysledny efekt : z čiernej olejovej špinavej kazhety sa stala opet lesklá strieborná . Ale čo je hlavné že už my to až tak nepreskakuje a da sa jahzdit ... retaz by som wd čkom nemazal, wd je max tak na panty dverí. Ja používam olej na šijacie stroje . Retaz spojíš bud spojkou že si zvlast kupis spojku , alebo potom nanitovat .


Naposledy upravil Stuntbiker dňa 25.08.2013 - 17:21:19, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2013 - 20:25:12
00
keyboard_arrow_up