Ahojte,

Mam na novom gravel bicykli Cube Nuroad Race pneu Schwalbe G-One Allround, Kevlar, 40-622. Na pneu je maly napis "TLE", pod ciapockovu ventilu je dalsi skrutkovaci mini-ventil.

Dnes som dostal defekt a rad by som sa spytal, ci su tieto pneu bezdusove alebo s dusou ? Nemam ziadnu skusenost s opravou bezdusovej pneu :/ Co je fakt divne - ked ju nafukam a stlacam, fuci cez ventil...(??)



Dakujem pekne
14.08.2023 - 21:13:27
00
s pneu/Cube neporadim,ale: nie je ten ventil nahodou bezny galuskovy? Existuju pevné (zalisovane, jeden kus) aj vymenitelne ventily
14.08.2023 - 21:50:24
00
miskosvk napísal:
Ahojte,Mam na novom gravel bicykli Cube Nuroad Race pneu Schwalbe G-One Allround, Kevlar, 40-622. Na pneu je maly napis "TLE", pod ciapockovu ventilu je dalsi skrutkovaci mini-ventil. Dnes som dostal defekt a rad by som sa spytal, ci su tieto pneu bezdusove alebo s dusou ? Nemam ziadnu skusenost s opravou bezdusovej pneu :/ Co je fakt divne - ked ju nafukam a stlacam, fuci cez ventil...(??)
Dakujem pekne


Trosku sa stracam v tom co pises. Znamena to ze samotnu dusu si vymenil a aj tak fuci ? Ak fuci dusa nema to nic spolocne s plastom ale s dusou ako takou. Preco fuci to netusim, podla popisu. Samotny plast je bezdusovy, kazdopadne da sa vozit aj s dusou. Ak ho nechces vozit ako cisto bezdusovy tak len vymenis dusu ako na kazdom inom plasti. Rovnako treba skontrolovat ci ti neostalo niekde v plasti nieco zabodnute co ti prepichlo aj novu dusu. Ine ma nenapada - mozno by pomohla fotka a nieco by sme objavili.
15.08.2023 - 08:06:02
00
On totiz ani nevie, ci je v plasti dusa alebo nie ;)

Moj tip je,ze (takmer urcite) ano

Viac sme sa od miskosvk nedozvedeli
15.08.2023 - 08:43:08
00
Caute,
Diky za odpovede. Je mi jasne ze vyzeram ako totalna lama, ale je to tak ako pise marli vyssie,
, co tam je od vyroby neviem, cize ci je tam dusa ci nie. Popisal som len to co je napisane na plasti. Zatial som to nevymienal, len nafukal a zda sa ze vzduch fuci von ventilom (je dobre zaskrutkovany) co dost dobre nechapem.
15.08.2023 - 08:48:51
00
no ak je tam dusa, defekt moze byt kdekolvek ale zrejme ti to fuci v okoli ventilu lebo tam ma vzduch najmensi odpor - to neznamena ze je nieco zle s ventilom. ale je to teda chaos a hadanie lebo info su take ake su. Tu existuje uz len jedna rada - odnes to do servisu.
15.08.2023 - 12:02:10
00
Ja nerozumiem, prečo namiesto jednoduchého telefonátu predajcovi: "Haló, počúvajte, má to bezduše, alebo nie?" to takto zložito zisťuješ... Inak - podľa produktového videa sú tam duše... Takže jedine, že by to v predajni prerobili, čo sa mi teda nechce veriť...
15.08.2023 - 13:19:33
01
jammin napísal:
no ak je tam dusa, defekt moze byt kdekolvek ale zrejme ti to fuci v okoli ventilu lebo tam ma vzduch najmensi odpor - to neznamena ze je nieco zle s ventilom. ale je to teda chaos a hadanie lebo info su take ake su. Tu existuje uz len jedna rada - odnes to do servisu.


Tak hadam v Ba sa najde clovek co mu za piuko defekt opravi nech sa do servisu nemusi ebat.Ci?Kazdy sam za seba tam v tych koncinach?
15.08.2023 - 15:58:01
00
No, skorej by som povedal že treba pozrieť nejaké videá na YouTube a pustiť sa do toho sám. Keď dostane defekt v lese, ďaleko od auta príp.od domu tak čo, tlačiť? Tlačí sa detský kočík nie bajk...Myslím že vedieť opraviť si defekt by malo byť základné servisné minimum pre začiatok.
15.08.2023 - 16:05:01
01
keyboard_arrow_up