Viete mi poradiť so stále sa opakujúcim defektom v mieste ventilu? Používam dušu s auto ventilom. Duša spolu s páskou sa pohne v ráfiku a už je defekt. Vyskúšal som pásku zalepil v mieste okolo ventilu, nepomohlo. Všetko fungovalo ako malo až do prvého defektu. Od vtedy sa to opakuje, už po jednej jazde.
12.09.2016 - 07:15:11
00
Urob si značku na plášti a ráfiku. Takto zistíš, či sa ti posúva aj celá guma. Ak áno, prilep pätku alebo skús inú pneumatiku. Malo by pomôcť aj silné natlakovanie pneumatiky . (toto však nie je ideálne riešenie). Mne to robilo pri staršej pneumatike. Najmä predná. (hustím ani nie na 2 atm) Pri brzdení, najmä v strmšom klesaní, posunula sa pneumatika aj s dušou a odtrhávalo mi ventil.
12.09.2016 - 09:15:22
00
Skus pouzit kalafunu na petku plasta. (kalafunu si rozriet v liehu alebo da sa kupit aj tekuta kalafuna, a vatovou ticinkou trochu natri petku plasta alebo petku rafika)
Viem ze aj trialisti niekedy pouzivali smoju aby sa im neposuval plast, a potom smolou natierali rovno aj rafik aby to brzdilo :)
12.09.2016 - 19:30:19
00
mas vhodnu kombinaciu dusa / plast? Lebo mne to robilo, ked som mal dusu ktora bola velkostou objemu na hranici velkosti plasta. Cize dusa bola do sirky 2.1 plast bol 2.1 ale bol to vacsi balon. Skusil by som tam dat dusu co zvlada trochu vacsi objem. A tlaky podla plasta
21.09.2016 - 09:34:06
00
Vymen plast. Asi sa posuva po rafiku.
21.09.2016 - 12:19:25
00
keyboard_arrow_up