objednat urcite mozes, ci to ale spravne sadne je vzdy troska otazka aj nepresnosti :) Idealne mas trafit dlzku na ~1-2mm presnost, preto je dost blbe ti povedat ze toto kup, bude to iste OK. Aj zihadlo aj ja sme ti napisali ze sme s touto kalkulackou kupili dlhe spice. V mojom pripade to bolo pri pouziti rozmerov z nakresov vyrobcov (dtsiwss rafik + shimano naboj) a vyriesil som to pouzitim podloziek pod nipple.
Cize, ak si si isty rozmermi, tak kup bud len 290mm, alebo 290 a 292mm. Nenasieraj sa ale, ak bude treba kratsie :)
(Ono je este aj druha vec, spice sa zvacsa troska natiahnu, cize mozno este o 1-2mm kratsie nebudu vadit, aby som ta este viac doplietol :D...)

Btw, preco beries sapim strong? Maju na ne niekde dobru cenu? Nevyznam sa az tak/nepamatam si uz, ale myslimze na pevne kolesa radsej double butted spice, ako napr sapim force alebo race. Cenovo neviem ale ako to je.

A este 1 otazka, 14mm nipple davas kvoli hlbke rafiku, aby ti trcalo dost z casti na ktoru davas centrovaci kluc? Inak 14mm nemaju pevnostnu vyhodu a ak beries tie od dtswiss tak akorat komplikuju vyber spravnej dlzky spicov.
23.10.2020 - 16:50:17
00
počítam s tým, že sa možno na prvýkrát netrafím :) niple nakoniec nechám pôvodné, nemám koleso rozobraté a podľa dĺžky vyčnievajúcej z ráfu som si nie istý rozmerom, sú v podstate nové. podložky objednám tiež pre istotu a Sapim strong kvôli zachovaniu tuhosti kolesa a nosnosti bajku, rovnaké sú aj pôvodné, len v iných dĺžkach. majú ich v cycology.sk za 0,56 kus, cca o tretinu lacnejšie ako v nemeckom bike24.com a inde som ich veľmi v ponuke ani nenašiel.
23.10.2020 - 18:47:10
00
pockaj, ty chces len vymenit spice? resp. co, ides menit naboj a stym prisluchajucu zmenu spicov ides spravit? Ak hej, tak to mas dost zjednodusene tym ze mas povodne spice - proste 1 vyber a premeraj. Podla toho to zistis lepsie ako tuna nasou elaboraciou.
23.10.2020 - 19:39:07
00
áno idem meniť náboj, nový má iné priemery prírub. dĺžka špicov Ľ a P mínus rozdiel na priemeroch prírub a viem dĺžku nových špicov, tak myslíš?
23.10.2020 - 21:28:17
00
Nahod do kalkulacky aktualne rozmery a porovnaj vysledok s realnou dlzkou spicov co tam mas. Podla toho potom pripadne zober kratsie/dlhsie oproti vysledku kalkulacky na novych rozmeroch
24.10.2020 - 08:36:45
01
Vie mi niekto povedat, ak vymenim ploche priame spice na mavicoch za okruhle priame dt nebude sa to pri dotahovani pretacat?
Mam dt kolesa kde to takto je, ale nikdy ich nebolo treba centrovat, tak ani nieviem. Teraz to neviem ani vyskusat. Dik za postrehy
18.07.2021 - 18:17:04
00
keyboard_arrow_up