pridávam malú recenziu na lacny montážny stojan - ebay "bicycle maintenance stand", dá sa zohnať aj cez amazon a asi aj inde.
Cena stojana s poštovným bola 42$. Dá sa zohnať zvačša v dvoch prevedeniach - fixovanie na rýchloupínaky (mám túto) vs na šroubovanie.

Konštrukcia stojana je zo "železa" - masívne trubky + relatívne flexibilné pláty stabilizujúce nožičky. Upínacie mechanizmy sú z hrubého plastu stiahnuté kovovým rýchloupínakom (prípadne rýchloupínak + šroub).

4 Nožičky sa nastavujú naraz, posuvom upínacieho mechanizmu od takmer úplne na zemi až po úplne pri osi - ako fotografický statív. Celý mechanizmu je dosť stabilný, fixuje sa objímkou s rýchloupínakom, nie je problém ho prestaviť aj so zaveseným bicyklom. Každá nožička má na konci plastvú pacičku prichytenú cez šroub a teda nahraditeľnú ak nájdete nejakú vhodnú náhradu. V mojom prípade bola jedna pacička zlomená, ale stojanu to moc nevadí v stabilite, keby ich chýbalo ale viacej, alebo bol povrch šmykľavý, tak to už asi vadiť bude.

Os stojanu je z dvoch do seba sa zasúvajúciech trubiek, po spodnej behá upínací mechanizmus nožičiek a na jej vrchu je fixovacia objímka pre hornú trubku. Na spodnú trubku je objímka upevnená šroubom a hornú - pohyblivú trubku sťahuje rýchloupínak. Nie je problém manipulovať so zaveseným bicyklom.

Na konci hornej trubky osky je plastový T-profil - toto je asi jediné slabé miesto stojanu, viď nižšie (keď nepočítam pacičky na nožičkách). T-profil je na hornú trubku prichytený napevno, a teda otáčanie okolo zvyslej osi je zabezpečné uvoľnením hornej trubky spolu s výškovým nastavením. Rýchloupínakom na T-profile sa nastavuje rotácia bicykla v zvyslej rovine aj jeho vzdialenosť od hlavnej osi stojana. Maximálna vzdialenosť bicykla od osi je vyše 25cm, ale pri viac pritiahnutých nožičkách a nižšej výške hlavnej osi dochádza k narážaniu pedálov do nožičiek (prakticky ale pochybujem že by toto bol "problém"). Čo ale môže byť problém v budúcnosti je samotný T-profil. Pri väčšom vysunutí bicykla sa viditeľne prehýba pod váhou bicykla, rameno upínacej ruky teda nie je vodorovne, uvidíme či dlhodobé používane prežije. Dajú sa zohnať aj stojany ktoré majú kovový T-profil, ale tie majú zasa iný mechanizmus na rotáciu a sú myslímže aj skoro 2x tak drahé. Zasúvanie a vysúvanie ramena upínacej ruky je ťahšie, asi aj zásluhou tohoto prehnutia. Samotný profil ale nemá výrazný/viditeľný problém s udržaním bicykla v nastavenej rotácii. Sila upnutia bicykla/veľkosť otvorenia svorky sa dá nastaviť "vrtuľkovou" skrutkou. Otváranie je plastovou páčkou rýchloupínaku. Roztvorenie je dostatočné aby som bike uchytil aj cez spodnú rámovú trubku. Hýbe sa len jedna časť svorky, čiže bicykel sa dá položiť a pohodlne sa nastaví veľkosť otvorenia a sila upnutia. Bike je chytený gumou, alebo silikónom? neviem čo to je, nešmýka sa, keď človek nie je sprostý ako tágo tak nehrozí žiadne poškodenie lebo ozaj netreba veľkú silu upnutia.

Stojaník na náradie je pripnutý na nepohyblivej, spodnej trubke a má v sebe magnet.
Celkovo som so stojanom spokojný a pokiaľ sa nezlomí T-profil tak budem spokojný veľmi dlho. Na domáce použitie nemám ozaj výhrad a pre mňa nemá zmysel platiť za aspoň 2-3x také drahé stojany, tento spĺňa čo potrebujem. Už som spravil malý servis vidlice + odvzdušnenie prednej brzdy s bikom v stojane a úplná pohodička. Jediná vec čo chýba je fixovanie volantu (na fotkách som to vyriešil zatiaľ svojpomocne rúčkou z metly :D ), niektorý predajcovia to ale dávajú k stojanu, treba ale pohľadať či sa to vyplatí.

(p.s., vďaka DHL a ebay-u by mi mal prísť aj druhý rovnaký stojan, ale od iného predajcu, takže potom zreferujem ak bude iná kvalita....)
Toď asi vsio.

Prílohy:

natocenie_1.jpg
natocenie_1.jpg 739.63 KiB thumb_up0thumb_down

natocenie_2.jpg
natocenie_2.jpg 715.21 KiB thumb_up0thumb_down

ohnute_rameno.jpg
ohnute_rameno.jpg 827.94 KiB thumb_up0thumb_down

otvorene_nohy.jpg
otvorene_nohy.jpg 859.77 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2017 - 15:52:41
02
Vyzera uplne rovnako ako ten z lidlu za 25€ a ten ma aj fixovanie volantu.


Naposledy upravil mireq1 dňa 16.12.2017 - 20:05:41, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2017 - 17:35:20
05
jop, je to on, prazsky demon
16.12.2017 - 18:54:35
00
skoda, no, keby viem, resp. tu mame lidl tak mam aj fixovanie :D
16.12.2017 - 21:27:26
00
mireq1 napísal:
Vyzera uplne rovnako ako ten z lidlu za 25€ a ten ma aj fixovanie volantu.


Teraz dakedy tam je toto??
17.12.2017 - 13:38:45
00
Vyuzita dovolenka a z pivnicneho bordelu spravena stena na naradie ]:)

Prílohy:

DSC_0427.jpg
DSC_0427.jpg 526.69 KiB thumb_up0thumb_down

28.12.2017 - 13:53:26
06
Všetci a tu chvália svojou bike dielničkou. Ja v bytovke nemám ani len pivnicu. Našťastie mám pri dome garáž. Tu parkujem auto a dva bicykle. Neustále ich pchať do úzkej medzery vedľa auta a vyťahovať zakaždým von, ak som chcel vybrať autiak, ma veru nebavilo. Poriešil som problém držiakom na dvere. Ani som nečakal, že to bude mať aj ďalšie plus - servis bicykla. Štelujem, montujem a čiastočne aj čistím bike zavesený v držiaku na otvorených dverách. Je to oveľa praktickejšie ako samostatný montážny stojan. Ten bolo treba zakaždým vyberať von, rozkladať a uchytávať doň bicykel. Následne zase skladať ... Stabilita biku v držiaku je s tou v stojane neporovnateľná. (uchytenie v troch bodoch)

Prílohy:

dv1.jpg
dv1.jpg 178.18 KiB thumb_up1thumb_down

dv2.jpg
dv2.jpg 202.21 KiB thumb_up1thumb_down

dv.jpg
dv.jpg 339.32 KiB thumb_up3thumb_down

29.12.2017 - 17:09:26
013
tak to si kludne mohol dat do vychytavok ;-)
29.12.2017 - 17:12:13
02
Máte nejaké skúsenosti s duálnou pumpou cannondale (fúka vraj vidlicu aj koleso) https://www.hargrovescycles.co.uk/cannondale-dual-pump.html , respektíve s touto sadou momentových kľúčov? Ďakujem. http://www.chainreactioncycles.com/mobile/x-tools-essential-torque-wrench-set/rp-prod155414
04.01.2018 - 16:50:05
00
Mam ten isty momentak a som spokojny. Skusal som to porovnavat u kamosa v autoservise a na prekvapenie iba zanedbatelne odchylky od jeho momentaku za 100€ (znacku si nepamatam). Co sa tyka pumpy, raz som mal dualnu od longusu a bola to somarina - pri defekte som sa napumpoval ako blazon, kym som koleso nafukal na jazditelny tlak...
04.01.2018 - 17:13:06
01
Myslite ze stoji za nieco tento stojan?? Nemyslim typ, ale konkretne tento kus, za tu cenu... ci sa to nezlomi este len pri pohlade...
http://www.dampo.sk/MONTAZNI-STOJAN-DRZAK-NA-JIZDNI-KOLO-PRO-SERVIS-d934.htm
09.01.2018 - 20:12:34
00
Zlomit sa nezlomi, ale nic na nom nevyservisujes. Pri utahovani/povolovani hocijakej skrutky ti z neho spadne bajk. Toto je dobre max tak na umytie alebo uskladenie bajku
09.01.2018 - 20:16:46
02
Presne na umyvanie to planujem, popripade nastavenie prehadzovacky atd. Proste aby som dostal koleso dovzduchu a mohol tocit klukami... Rozmyslam ze tam prihodim este tuto vahu, nemate skusenost ci vazi?? :-D
http://www.dampo.sk/Elektronicka-digitalna-zavesna-vaha-d365.htm
09.01.2018 - 20:31:18
00
Ja mam taku ale ciernu a vazi ;)
09.01.2018 - 20:37:39
00
Nemá niekto tento stojan? Ak áno vedel by mi ho pomerať?
http://dragonworks.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=q2FatNeU_DE
19.01.2018 - 19:07:37
00
keyboard_arrow_up