Roztaznostou niecoho ineho?
Silne brzdenie ti neprehreje celu kvapalinu od prasata az po paku tak, ako pobyt na slnku. Staci, aby mal v systeme viac kvapaliny ako ma byt a pri extremne malej medzere medzi kotucom a dostickami moze mat problem.
27.05.2014 - 11:11:18
00
Ano, medzi doskou a kotucom nieje takmer ziadna medzera, no bohuzial sa mi nedari tie elixiry (zadnu brzdu) nijakym sposobom nastavit nech robim cokolvek. Aj ked zo systemu odkvapnem, nema to ziaden ucinok, pretoze sa mi nezasunu naspat piesty. Odvzdusnoval som ich niekolko krat, mal som ich aj komplet rozobrane ale nikdy sa mi piesty nezasuvali naspat. Ako keby tam nebol dostatocny podtlak na vcucnutie piestu naspat. Skusim dnes odkvapnut znova co to spravi..
Odkial je lepsie odobrat kvapalinu, zo strmena ci z paky?
27.05.2014 - 11:22:34
00
Uvoľniť šróbik hore na páke a trochu roztiahnuť piestiky, tým sa trochu kvapaliny vytlačí.
27.05.2014 - 11:29:07
01
odkvapnúť z páčky a piestiky musíš roztiahnuť nasilu, niečo medi ne zapáčiť (ja používam široký plochý šraubovák) a roztlačiť ale bacha aby sa ti pri roztláčaní neskrížili, resp ak ich roztláčaš s nahodenými platničkami tak aby si nepoškodil platničky
27.05.2014 - 14:14:25
00
Nie je lepšie použiť na roztiahnutie piestov plastový klin dodávaný s brzdami ?
27.05.2014 - 14:58:52
01
je pokiaľ ho máš po ruke alebo nie si lenivý zájsť do najbližšieho bike shopu po nejaký:D :D
27.05.2014 - 15:07:48
00
Demontoval som predné koleso kvôli výmene plášťa, po opätovnom nasadení kolesa sa objavil problém s drhnutím brzdového kotúča o brzdové doštičky. Prejaví sa to vždy po brzdení v zákrute, zvuk je zvonivý, po nejakom čase problém zaniká. Pred výmenou plášťa som tento problém nemal. Bol som s tým aj v servise, pred zásahom mechanika bol zvuk iného charakteru. Ďakujem za každú odpoveď, ktorá mi pomôže vyriešiť daný problém.

Ide o mechanické brzdy...
07.06.2014 - 19:07:45
00
pokiaľ máš klasický rýchloupinák tak je to bežný jav, lebo koleso ti nesadne presne tak isto do pätiek ako predtým. dá sa to vyriešiť docentrovaním/vystredením strmeňa
07.06.2014 - 23:34:11
00
Mne na toto pomohol upinak dt swiss rws
08.06.2014 - 00:02:57
00
Ahojte.
Obnovujem tuto staru temu, lebo mam problem s brzdami.
Mam bike Kellys Tyke 30 rocnik 2014 kde su brzdy AVID DB3. No a problem je ze pri slapani, ale aj pri spustani piska zadna brzda. Najskor zacne piskat prerusovane, az to po chvili prejde do suvisleho piskotu. Staci ale ked stlacim brzdu len kusok (nezacne ani brzdit, ani sa triet) a piskot prestane na par sekund.
Skusal som nastavovat brzdu uz tri krat klasickym sposobom, povolit prasa, zabrzdit, dotiahnut, skontrolovat.. Kotuc vypada byt presne v strede a na ziadnej strane sa nedotyka dosticiek.. Napriek tomu to za chvilu opat zacne pistat.

Zistil som este ze pri zahriati brzdy to prestane, avsak akonahle vychladne tak to pisti opat.

Nejake skusene rady by pomohli :)
11.06.2015 - 16:59:09
00
Jednoducha odpoved.Avid... Mozes skusat co chces,nevyriesis to...
11.06.2015 - 18:02:23
01
Mne to tiež robila moja zadná elixir trojka. Ani neviem ako sa mi to podarilo vyriešiť. Vymenil som platničky za organické - pomohlo, ale po čase sa pískanie zase vrátilo. Potom som zistil, že okolo piestov mám taký čierny mastný bordel, aký som na prednej nemal. Po čase už bolo jasné, že zadná brzda tečie. Tak som vymenil tesnenia, pomohlo, ale zase iba na chvíľu, teraz keď som bol v utorok na Dubni, tak sa brzda po namočení zase ozvala, ale pískať prestala akonáhle som ju vybrzdil na zjazde, na dnešnom výjazde sa opäť namočila, ale už nepískala. Ešte som myslel, že to robia vakle v zadnej stavbe, že sa po nasadnutí zadná stavba pokrúti a kotúč sa začne miestami mierne trieť o platničku. Tak som spravil čapy a brzdy pískať prestali, ale po čase ....
11.06.2015 - 20:35:42
00
Tak zatial to niesu velmi pozitivne odpovede :D
Ale ze by sa posunulo koleso o nejaky kusocek po nasadnuti mi nenapadlo.. asi tam dako primontujem kameru nech to snima kedy to zacne piskat..
12.06.2015 - 10:23:43
00
.


Naposledy upravil jump_8r dňa 02.09.2015 - 18:31:02, celkovo upravené 1 krát.

20.07.2015 - 21:13:18
00
Podľa mňa vodou :lol: Fyzika mi moc nešla, ale voda asi znižuje koeficient trenia, tak to potom nebrzdí ako za sucha. Mne za dažďa tiež nejak extra nebrzdia ani moje avidy.
20.07.2015 - 21:36:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Brzdy / Kotúčové brzdy)
cron
keyboard_arrow_up