Zdravím, mám tento bike, cca.2 mesiace, hej, tak sa nečudujte že píšem pre také veci, je to pre mňa vo viacerých veciach nové, proste predtým som mal ako puberťák obyčajné CTMko za 250euro alebo necelých 300 :-D, ale k veci...

čiže tento bicykel :

http://www.gtbicycles.com/2014/bikes/mountain/xc/2014-zaskar-9r-sport

Sú tam brzdy Avid DB1, hydraulické, s 16cm kotúčmi...no...a problém je ten že neviem či nie sú mastné(ale to asi nie, lebo by mi nebrzdili skoro vôbec potom), alebo či nie je niečo s platničkami, alebo či sú špinavé (naoko samozrejme nie) no robí mi to také veci, že keď stlačím páčku, tak aj predná aj zadná, jednak pištia (to sa pri nových ale stáva), ale viac ma udivuje a rozčuľuje to, že keď páčku stlačím na hociktorej a stlačím ju nie uplne na doraz, tak ako keby brzdia tak drhnúc sa, proste popíšem to, že robia prerušovaný drsne znejúci zvuk a doslova cítiť ako platnička trie o každý otvor kotúča...proste akoby bolo cítiť a počuť otvory na kotúči pri brzdení.

Je to normálne? Dá sa to do normálu časom? Alebo s tým niečo je?
Neviem či som to správne popísal, aby ste pochopili, ale hádam hej, proste keď som skúšal kamarátov SCOTT a aj iné bike-y ktoré mali otvory v kotúčoch kruhové, tak pekne plynulo po tichučky brzdili aj predná aj zadná aj keď sa brzda stlačila slabšie alebo na polovicu dá sa povedať, mne to pri polovičnom a slabšom stlačení robí toto a aj píska dá sa povedať k tomu, neviem si pomôcť ale ja mám pocit že s tým niečo je. Tak povedzte, kto sa vyznáte.
Ďakujem a vopred sa ospravedlňujem ak som náhodou založil duplicitnú tému.
07.05.2014 - 19:19:23
00
To nik nevie nič k tomu alebo máte v ...? :-/
08.05.2014 - 11:28:07
00
najprv pozri ci nehadze kotuc... a potom pozri ako je vystredene prasiatko voci kotucu.
mne robilo to iste a stacilo uvolnit dve imbusove skrutky aby sa prasiatko (brzdic) hybalo, potom zatlacit brzdu (prasiatko sa vystredilo) a dotiahnut skrutky (samozrejme podla momentu aky uvadza vyrobca vidle). Ono tam staci velmi male vyosenie a uz chytaju platnicky jedna horny koniec druha spodny...
08.05.2014 - 12:04:33
00
Mne kotuce nehadzu a tiez mi to tak niekedy drhne. Zaujimave je, ze len niekedy a len pri brzdeni v malej rychlosti, teda ked je uhlova rychlost kotuca nizka a tie platnicky maju akoby cas "kopirovat" tie otvory na kotuci a drhnut o ne. Ale neriesim to, lebo sa to potom zase strati...

Treba skusit nastavit prasa do idealnej roviny voci kotucu ako pise ddemo, pripadne aj skontrolovat, ci nie su platnicky voci kotucu privysoko a ich horny okraj nie je prilis mimo kotuca. To by sa normalne nemalo stat, jedine ze by pri montazi pouzili nejake podlozky naviac medzi prasa a ram / adapter.

P.S. Ak nepomoze ani jedno z uvedeneho, tak jedine asi vymenit bud brzdove oblozenie abo kotuce. Ale to by som riesil az ako poslednu moznost a az ak by to brzdy robili aj pri brzdeni vo vysokych rychlostiach.
08.05.2014 - 12:16:55
00
Tak kotúče som skúšal, tie držia pevne, pozriem prasiatka ešte raz ale nemal som pocit že by neboli vystredené...ale dík za radu i tak, len čo ak to nebude v tom, nejaký ďalší nápad, či?
08.05.2014 - 12:17:17
00
To je nič, len treba zabehnut platničky a kotúče potom to prestane, kamarátovi to tiež robilo, pojazdil a je dobre. Len ja mam iný problem mam Avid elixir 3 a 200mm kotúč. ked idem v hociakej rýchlosti a klopim zákrutu tak skrie dakedy kotúč na prednom kolese. Vsetko z vysie uvedenych veci je v poriadku a aj naboj vyzerá byť ok, či je to tou veľkosťou kotúča alebo čím tak už neviem lebo zadný nepocujem nikdy. Skuste poradiť. Ďakujem
21.05.2014 - 17:52:59
00
Skontroluj či je kotúč dobre nasadený na náboji a dobre dotiahnutý, skontroluj či nieje náhodou krivý kotúč. Skús pozrieť či je dobre vystredené prasiatko, ja som to vystredoval dnes ale na zadnej :-)
21.05.2014 - 20:42:47
00
Až teraz som si všimol: že aha ďalšie EVO :-)
21.05.2014 - 20:44:15
00
Kamarát je servisak a vsetko sme skusali, tak asi ešte raz skúsime vystredit to prasa a uvidíme. Ináč má to tendenciu pri agresivnejsom zjade aj zvonit, možno platničky.
21.05.2014 - 21:41:44
00
Ked mas moznost, skus tam nahodit iny kotuc a otestuj.. predpokladam ze osku mas dobre utiahnutu..
22.05.2014 - 06:46:57
00
To je nič, len treba zabehnut platničky a kotúče potom to prestane, kamarátovi to tiež robilo, pojazdil a je dobre. Len ja mam iný problem mam Avid elixir 3 a 200mm kotúč. ked idem v hociakej rýchlosti a klopim zákrutu tak skrie dakedy kotúč na prednom kolese. Vsetko z vysie uvedenych veci je v poriadku a aj naboj vyzerá byť ok, či je to tou veľkosťou kotúča alebo čím tak už neviem lebo zadný nepocujem nikdy. Skuste poradiť. Ďakujem

Tak ako si napisal. Avidi maju dost malu medzeru medzi platnami a kotucom takze je to normalne ze si sem tam cinkne(a u 203mm kotuci ani nehovoriac). Moj nazor: uplna normalka ked vsetko ostatne mas v poriadku.
22.05.2014 - 07:51:42
01
Možno časom vyskúšam prehodiť kotúč ale zatial ho nechám kým je dobrý, ta oska je samozrejmosť. Tak Ďakujem za rady
22.05.2014 - 10:33:57
00
Ahojte, nahodim len tak otazku.. je mozne ze by brzdovka DOT4 mala nejaku aj ked len minimalnu roztaznost vplyvom tepla? Na Elixir3 mam po pobyte biku na slnku zabrzdene zadne kolo. Kedze tie moje genialne elixiry maju minimalny chod paky (asi 1cm) tak predpokladam, ze ak tam nejaka malilinka roztaznost je, tak to bude asi problem cele leto :(
27.05.2014 - 09:16:30
00
Mne to robilo to isté, chod páky na zadnej som mal cca 0,5 cm
Skús odpustiť dve kvapky, mne to pomohlo..
27.05.2014 - 09:43:32
00
Rozťažnosťou brzdovej kvapaliny to určite spôsobené nebude, to by si mal koleso zabrzdené po každom silnejšom brzdení. To bude spôsobené malinkou medzerou medzi platničkami a kotúčom (pri elixire klasika) spolu s rozťažnosťou niečoho iného
27.05.2014 - 10:41:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Brzdy / Kotúčové brzdy)
keyboard_arrow_up