Áno, chcel by som len servisovať bicykle na živnosť. Bez predajne.
27.06.2016 - 14:15:39
00
to nebudeš mať ľahké... kedže do cyklopredajne dojde kopa zákazníkov bez toho aby vedeli že robíme aj cykloservis.. a až na mieste zistia že hej a tým pádom rovno odchytávaš zákazníkov...

a hlavne servis je dosť sezónna záležitosť...
28.06.2016 - 18:29:20
00
Aj k obuvnikovi chodia ludia a nepredava topanky.... :)
28.06.2016 - 18:43:29
01
Hosť napísal:
to nebudeš mať ľahké... kedže do cyklopredajne dojde kopa zákazníkov bez toho aby vedeli že robíme aj cykloservis.. a až na mieste zistia že hej a tým pádom rovno odchytávaš zákazníkov...

a hlavne servis je dosť sezónna záležitosť...


hmm...to mi tiež napadlo, že či sa dá uživiť len čisto servisom, pretože nechcem na začiatku investovať veľké peniaze do obchodu.


je tu niekto taký, kto prevádzkuje iba servis? :worried:
29.06.2016 - 15:00:08
00
Súčiastky niekde musíš kúpiť alebo ich donesie zákazník (riskuješ že donesie nesprávne alebo dá opraviť tam, kde ich kúpil) + náklady na prípadné behanie - všetko strata času a tým pádom aj peňazí. A neviem si predstaviť ako by si to zapracoval do cenníka opráv. Podľa mňa je lepšie keď zarobíš aj na servise aj na súčiastkach. Možno by si sa čudoval, aké sú nákupné ceny súčiastok a aké odporúčané predajné ceny. Nemusíš hneď nakúpiť všetko, niektorí dodávatelia sú celkom rýchli v posielaní tovaru. Vstupný kapitál nejaký určite treba. Sezónne to je, ale ide aj o to ako si naučíš zákazníkov - v zime generálka alebo príprava na sezónu k tomu šupneš akciovú cenu. Hlavne netreba mať veľké oči zárobku a prehnané sumy - ľudia prídu aj s maličkosťou ani reklamu netreba :D Môžeš robiť niečo, čo robilo pred tebou aj 500 ľudí, ale záleží na tom AKO to robíš...


Naposledy upravil jerryno dňa 29.06.2016 - 21:46:15, celkovo upravené 1 krát.

29.06.2016 - 21:28:33
01
JozefZA napísal:
hmm...to mi tiež napadlo, že či sa dá uživiť len čisto servisom, pretože nechcem na začiatku investovať veľké peniaze do obchodu.


je tu niekto taký, kto prevádzkuje iba servis? :worried:


nezúfaj, ak máš možnosť robiť to doma(rodinný dom) tak náklady máš v podstate nulové čo sa priestorov týka teda nevadí ak to zo začiatku nepôjde...

ono jasné že sa dá prevádzkovať iba servis..ale nebude to ľahké....

poprípade ak máš v okolí nejakú malú cyklopredajničku, kde nerobia servis? čo tak sa s nimi dohodnúť že oni by zarábali na komponentoch ktoré sa pri servise vymenia...a ty na servise samotnom...
29.06.2016 - 21:34:13
01
jerryno napísal:
Sezónne to je, ale ide aj o to ako si naučíš zákazníkov - v zime generálka alebo príprava na sezónu k tomu šupneš akciovú cenu. Hlavne netreba mať veľké oči zárobku a prehnané sumy - ľudia prídu aj s maličkosťou ani reklamu netreba :D Môžeš robiť niečo, čo robilo pred tebou aj 500 ľudí, ale záleží na tom AKO to robíš...


ešte by bolo možno riešenie spojiť to so servisovaním niečoho iného, no potom zas, aby to nevyzeralo nedôveryhodne, že servisujem biky plus kosacky :^)
30.06.2016 - 10:39:38
00
Skor by som dal bajky plus lyze Tym by si vyplnil zimnu sezonu kde moc bajkov na servis vseobecne nieje...
30.06.2016 - 10:41:03
00
Hosť napísal:
nezúfaj, ak máš možnosť robiť to doma(rodinný dom) tak náklady máš v podstate nulové čo sa priestorov týka teda nevadí ak to zo začiatku nepôjde...

ono jasné že sa dá prevádzkovať iba servis..ale nebude to ľahké....

poprípade ak máš v okolí nejakú malú cyklopredajničku, kde nerobia servis? čo tak sa s nimi dohodnúť že oni by zarábali na komponentoch ktoré sa pri servise vymenia...a ty na servise samotnom...



áno, plánujem to robiť doma, buď v záhrade alebo si postaviť nejakú dielňu. Ale teda nejaké tie základné komponenty budem musieť kúpiť. Veľké oči nemám, chcem si len na seba ako tak zarobiť a robiť prácu, ktorá by ma bavila, a toto by to mohlo byť.
30.06.2016 - 10:43:01
00
Hosť napísal:
Skor by som dal bajky plus lyze Tym by si vyplnil zimnu sezonu kde moc bajkov na servis vseobecne nieje...

asi áno, tých zimných vecí veľa nie je.

a čo si myslíš o elektro bicykloch? je tam potenciál aj na tieto opravy?
30.06.2016 - 10:44:29
00
pozisťuj dopredu aké priestory musia byť aj keď doma a čo všetko musíš okolo nich urobiť a zabezpečiť v rámci podnikania - nie je to až také jednoduché... existuje niečo také ako opravár bicyklov + niečo k tomu na živnosť prebehni net
30.06.2016 - 11:52:29
00
tak pri elektrobajku sa všetko servisuje rovnako ako na normálnom bajku..ale navyše je tam ešte motor(to by som ale nerobil pokým by som nemal nejaké školenie za sebou... predsa len motor už je trošku zložitejší..a aj kôli záruke..na druhú stranu by to nemusel byť zlý ťah.. mať autorizáciu na oficiálne servisovanie bosch/yamaha/neviem aké iné motory sa používajú... :)
30.06.2016 - 16:56:14
00
www.istp.sk - opravár bicyklov a podobných prostriedkov
30.06.2016 - 17:50:04
00
Je to presne tak ako pisu vsetci nado mnou. Jednoznacne hlavnou nevyhodou je to, ze nemas nahradne diely doma a zaroven ich nemas za velkoobchodne ceny. Servisy v obchodoch maju takmer neobmedzeny pristup k suciastkam a hlavne mozu poskusat milion veci ak nieco nesedi. Napriklad piskaju brzdove platnicky/gumicky, chlapik sa otoci, zobere druhe a problem je vyrieseny behom chvilky, bohuzial ty tuto moznost nemas. Dalsia vec je, ze musis mat fakt dobre veci, pokial to chces robit vo velkom (nie sadu klucov z Lidlu za 10€). Neviem ake naradie mas doma. Vybavit servis naradim je dost drahe, iba "obycajny" imbus 5-tka stoji cca 4-5€.
30.06.2016 - 22:00:56
00
my sme trošku renovovali minule servisný kút... v podstate sme vymenili tak 1/4 vecí(tie najčastejšie používané) a teda sumička sa vyšplhala na slušných 5kilečiek.....

ako vravím..ak to má byť efektívne... ideálne riešenie je spolupráca s predaj§ou ktorá servis nerobí(ak takú v okolí máš...to je reálne možné skôr niekde na dedine alebo v menšom meste kde je naozaj minipredajňa....

tým pádom by si mal prístup ku komponentom....prísun servisu..a predajňa by mala vačší odbyt komponentov..

ale v dnešnej dobe cyklopredajňa bez servisu..uff to sa bude ťažko hľadať..a ešte menej pravdepodobné je že máš takú v okolí..
30.06.2016 - 23:02:10
00
keyboard_arrow_up