"vyletelo" mi prachove tesnenie zo vzduchovej vidlice rock shox 30 gold air. najazdenych mam 300 km. neviem ci sa mi to zda ale asi unikol aj vzduch teda mozno polovica??. vidlica sa hybe viacej ale nie tak ako vyfucana. mozno je to len moj pocit, je to moja prva odpruzena vidlica v zivote. zatiahnut prachove tesnenie neviem, na obrazku je maximum ako sa mi to podarilo "vratit". Predsa len, mohol mi uniknut vzduch z vidlice? predtym nez som spozoroval toto tesnenie tak mi pri jednom zjazde nieco buchlo, podla mna kamen pod kolesom ale mozno to suviselo s vidlicou. aj po tejto poruche sa s bikom da celkom normalne jazdit, ale radsej som vidlu uzamkol.
Prosim poradte co s tym asi je. moc sa mi do servisu nechce ak je len prachovy filter nakrivo.

Prílohy:

DSC_0005.JPG
DSC_0005.JPG 213.84 KiB thumb_up0thumb_down

22.06.2014 - 22:57:39
00
ked sa pytas predpokladam ze si to sam nespravis preto ti odporucam servis kde ti gufero vymenia za nove. Je predpoklad ze toto by po nasadeni vyletelo znova. Hned si nechaj spravit servis a mas chvilu pokoj a vidlica ti bude pekne chodit.
22.06.2014 - 23:08:35
00
Ak môžeš,vidlicu daj ihneď na reklamáciu,opravia ju zadarmo-je to sériová chyba,netesnosť vzduchového tesnenia,tlak prenikne do vonkajších nôh a vystrelí tesnenie.Celkom bežná chyba,stáva sa to aj na Rebe (solo air)
23.06.2014 - 07:26:13
00
Mne sa stalo to isté na RS Pilot XC, takže odporúčam servis, kde to opravia kvalifikovane
25.06.2014 - 17:49:12
00
dakujem za rady, pojdem s tym do servisu, bike je v zaruke.
26.06.2014 - 13:49:32
00
no tak dnes som bol v servise (medzitym som bol 2 tyzdne zdravotne neschopny od poruchy) a v servise robia okolo toho caviky, jednak neviem najst zarucny list na vidlicu (podla mna som ho nedostal a na zarucnom liste na bycikel je uvedene cislo vidlice) a jednak je vraj vidlica sucha (najazdil som 300km, po 100vke som bol na garancnej, po 250km mi menili prehadzovacku) a zrazu je sucha co som si nevsimol, bycikel ani neumyval a neutieral vidlicu tak neviem preco je sucha. takze zakaznik je blbec a ja som v lete bez bycikla a cakam kym sa do 30tich dni vyjadri rockshox :(.
05.07.2014 - 13:06:23
00
A kto môže za to,že je vidlica suchá ? hádam nechcú lajdáckosť výrobcu hodiť na teba,akože ty môžeš za to,že do novej vidlice dali málo oleja ? je to bežné,že nové vidlice majú málo oleja,to by mohol ten servis vedieť-takisto by mal vedieť o sériovej chybe-vadné utesnenie vzduchového piestiku,ktoré výrobca v rámci záruky mení zadarmo.
Tak sa nenechaj odpálkovať,trvaj na oprave vidlice v záruke.
06.07.2014 - 07:43:31
00
... a neutieral vidlicu...


Manual k vidlici si si precital? Po kazdej jazde mas ocistit klzaky a spolu so stierakmi ich aj namazat. Po 25 hodinach jazdy uz je potrebne menit mazaci olej. Neviem ako rychlo jazdis, ale 300 km sa uz k tomu limitu moze blizit.
Tazko povedat, co servis myslel tym, ze je vidla sucha, ale ak si zanedbal udrzbu, mozes mat so zarukou problem.
06.07.2014 - 13:24:11
00
manual k vidlici som nedostal. v manuali na bycikel sa pise o pokynoch vyrobcu. no ani na stranke sramu som nic vhodne nansiel.
najazdil som mozno 20 hodin cisteho casu; jazdim asi tak 17km za 1 hodinua 15 min.
06.07.2014 - 13:32:02
00
keyboard_arrow_up