Doteraz som tam adapter nemal, mal som 160mm kotuc. Tu prasklinu som si vsimol prave pri tom ked som chcel nahodit vacsi 203mm kotuc s adapterom.
K adapteru od shimana boli tie skrutky este kratsie :D To tam davaju naschval taketo *****?
Kazdopadne s pilenim ani vrtanim a zavitovanim nemam absolutne ziadne skusenosti..
31.05.2020 - 01:17:34
00
A mozes tam dat 203mm kotuc?Nie na kazdu vidlu ho mozes dat
31.05.2020 - 08:01:28
03
mpajer: ked pocitam aj prasiatko, neni to moc dlha skrutka. Aj ked teda na tej strane az tak nemusi .. no zistit, kolko zavitu tam je mozes skrutkou, ke to jemne zaskrutkujes, ak tam nie je dost, tak bude treba spravit, mne sa zda, ze diera tam je, len zavitnikovat .. no ale je to jemny material,tak ...a co je to vlastne za vidlica ?
Pozeram, ze uz si zdemoloval aj zadny naboj - osku .. asi Novatec :D

martinko76: tusim uz vsetky dnes maju ze mozes, aj ked teda ne u kazdej sa mi to pozdava :D
31.05.2020 - 10:08:51
00
Nie, suntour mávali bežne max 180mm
31.05.2020 - 11:57:50
00
lto co ma kazdy s novatecom? :D mne to zatial sluzi dobre... a prave ta inkriminovana zadna oska... ale vravim zatial :D
31.05.2020 - 12:17:34
00
Vidlu mam Rock Shox XC32 TK SA.
Zadny naboj bol Remerx Light CL, ten toho fakt moc nevydrzal..

Sublerou som odmeral hlbku diery, bohuzial nie je hlbsia ako zavit, teraz tam je skrutka skoro nadoraz
31.05.2020 - 13:57:50
00
matko001 : vela vidlic kedysi mavalo max. 180 .. dnes pochybujem, vsetko 32mm a viac uz bude mat 203 (aj ked na to nema, lebo vsak biznis..).

Rumakk: lebo som uz videl tuna spustu demolacii :lol:

mpajer: remerx naboj bude urcite daky prezleceny novatec :lol: .. no s vidlicou mozes spravit toto:
a) bud sam, alebo to nechas spravit niekoho .. urezat vsetko od prasknuteho miesta, navrtat a spravit zavit .. miesto doplnit adapterom (za 5e a urezat z neho kusok) .. toto podla mna pojde .. cena neviem, podla toho kto co .. 5-30e? .. len za predpokladu, ze sa to dalej nedroli.
b) nechas vymenit nohy .. to bude tak aj so servisom imho do 150e .. nohy budes zhanat asi dlho, ak vobec (neviem tuto vidlicu) => oficialny dovozca, ak budes mat velku smolu, tak nebudu sediet dobre a bude vidlica bud drhnut, alebo casom sa vydru vnutorne nohy (tolerancia)
c) nova vidlica .. a nieco, co nevazi tonu ako tato vidla, nechapem co je na nej tak tazke, ked to neni pruzina. Taky Manitou ma celkom dobre ceny aj vykon /tusim Machette/. A tuto mozes skusit predat na nahradne diely (patrony/vnutorne nohy).
ps: 200ku kotuc by som na tuto vidlicu ale nedaval. Aj 180tka bude az-az. Ak ti to nebrzdi, mozno lepsie kotuce/platnicky/brzdy, ak si tazsi, tak 180tka.
31.05.2020 - 22:31:58
00
O prachy mi nejde len mi je luto vyhadzovat veci ktore by este mohli posluzit :)
Tak by som kupil nieco nove co vydrzi a na tejto sa naucim vrtanie a zavity :D
Potreboval by som ale poradit nejaku konkretnu vidlu..
Nejazdim ziadny hardkor ani neskacem, aktualne mam ale 100kg takze asi nieco pevnejsie :D
Ram je hardtail CTM Zephyr, najradsej by som bral nieco o co sa treba co najmenej starat, pripadne s najlepsou servisovatelnostou..
31.05.2020 - 23:51:23
01
Ja osobne by som skusil jednu vec,premeral hlbku ,pouzil dlhsiu skrutku s lepidlom na zavity a zatial jazdil tak,ako to je bez pouzitia kotuca vacsieho priemeru a kontroloval prasklinu priebezne. Akonahle by prasklina zmenila tvar,ci sa zvacsila ,zhanal by som inu vidlu.....taky rozdrobeny hlinik ti asi nikto nezavari. A inak suhlas s myabarth-om ,nieje to bezpecne ,je to poskodene a pouzivat sa to da len s rizikom. Ked sa ti to odlomi a naozaj sa ti brzda niekde v zjazde zakusne do predneho kolesa,bude potom neskoro pisat,ze tu mal niekto fakt pravdu.
01.06.2020 - 20:50:18
03
keyboard_arrow_up