Mam na bicykli brzdy TEKTRO Auriga Comp a podarilo sa mi pretocit zavity na prednej brzde, tam kde ide odvzdusnovacia sroba ... zavity su takmer hladke. Nie len na srobe ale aj na tej diere, do ktorej ide sroba, co je horsie. Cize neda sa ta sroba uz tak utiahnut aby nevytekal olej po stlaceni paky ... da sa to nejak zachranit ? Nejak tam spravit zavity a dat tam inu srobu ? Alebo nejak inak to zachranit, ci uz len kupit novu brzdu ?
16.05.2013 - 14:17:24
00
prikladam aj fotku, kde po zvacseni vidno tie znicene zavity: https://dl.dropboxusercontent.com/u/55962224/20130516_154941.jpg
16.05.2013 - 18:17:35
00
Presne toto sa mi stalo včera len na shimane. :swear: Nový závit sa mi tam nepodarilo spraviť. Vyriešil som kúpením nového strmeňa
16.05.2013 - 19:00:53
00
Ahoj, zial riesenie je zlozitejsie ako kupa noveho strmena. existuje sice moznost vyvlozkovat a prerezat zavit, treba si vsak uvedomit ze toto je miesto kde sa srob otvara/zatvara casto - pri kazdom naplneni, cize je to stale obrusovane. v zasade plati ze v dnesnej dobe sa to riesi vymenou strmena. 15 rokov dozadu sme vlozkovali a lepili zavity napr. v HOPE., pretoze kupa noveho strmena bola tazka draha. RIDE ON!
16.05.2013 - 19:24:50
00
hm, ja nejazdim nejak velmi casto, za 3 roky co mam ten bicykel som nemenil ani nedoplnoval olej ani raz :D Az teraz som chcel.
Takze mne by sa asi viac oplatilo to nejak vyvlozkovat, len nemam nato veci .. a neviem kde take nieco robia, ci v bike servise mi to spravia.
A strmen kde zozeniem ? Nejak vsade vidim len kompletne brzdy aj z packou, hadicou, vsetko komplet. Nedari sa mi najst len strmene samostatne. Dik
16.05.2013 - 19:49:01
00
no. to nebude lahke. strmen tektro.. fakt neviem... ebay? mozno? fakt nemam predstavu. co sa tyka opravy, si na tom podobne.. to bude zalezat zrejme od konkretnej dielne, ci vobec sa im bude chciet pustat sa do niecoho takeho.. toto zial nieje exaktna veda.. je mozne napr. ze rezult nebude tesnit... Pevne nervy! RIDE ON.
16.05.2013 - 19:53:24
00
skusim ten ebay, ale ako sa vola ten strmen v anglictine ? :D
Pri najhorsom to tam nejak napevno prilepim a zatesnim silikonom kym nenasetrim na nove
16.05.2013 - 20:29:12
00
skus googlit nieco ako " TEKTRO caliper"
16.05.2013 - 20:47:28
00
ešte mám jednu otázku, aj keď to priamo nesúvisí a iste sa tu také veci už rozoberali, ale tak snáď ma neukameňujete.
Musí tam ísť minerálny olej ? Čo keby som tam dal prevodový olej ATF čo ide do auta do prevodovky ? Niečo by sa tým poškodilo alebo by to nebrzdilo alebo prečo musí byť minerálny olej ?
17.05.2013 - 13:12:33
00
A keby si tam narezal len novy zavit zavitnikom? Nemusis nic vlozkovat.
17.05.2013 - 14:27:34
00
odniesol som to jednému pánovi čo sa venuje takýmto veciam. Veľmi nadšený z toho nebol, ale povedal, že skúsi to nejak so závitníkom.
17.05.2013 - 16:50:22
00
načo vyvložkovať? cena by bola vyššia než hodnota celej brzdy. (ak nie celého bicykla) A navyše nechápem prečo to rovno neupcháš samorezkou keď tam chceš lievať olej do prevodovky. Zober kladivo, naraz tam dutý železný kôl na ktorý potom privaríš lievik aj s odmerkou množstva oleja v brzde.
17.05.2013 - 17:13:18
00
joj, však som sa len pýtal, že prečo sa tam dáva taký olej, to neznamená, že tam chcem dať prevodovkový, len ma zaujímalo prečo tam ide minerálny. Aké má vlastnosti oproti napríklad tomu prevodovkovému, ktorý je tiež určený do hydraulických zariadení. Peace
17.05.2013 - 17:37:07
00
Je tam tych rozdielov pomerne vela. Viskozita, zlozenie, zmena vlastnosti meniacou sa teplotou atd atd.. Do brzd jednoducho olej na to urceny, ziadne experimenty, ziadne spekulovanie, je to tvoje zdravie a tvoj zivot. Henten zavit treba len znovu narezat a dať zodpovedajúcu skrutku (avšak s prípadným odvzdušňovaním už budeš mať v budúcnosti problémy, budeš si musieť vyrobiť nejaký adaptér, alebo zohnať správnu koncovku na odvzdušňovaciu sadu). Len potom treba poriadne vyplachnut strmen, aby vo vnutri neboli piliny a iné nečistoty. Plus určite sú aj mastné platničky a kotúč, nakoľko už na obrázku to máš celé od oleja a ako iste vieš, ten je vzlínavý- čiže postupne sa dostane na všetko v bezprostrednom okolí. Takže brzdu zhodiť dole, platničky zahoď a kúp nové, a poriadne odmasti kotúč s prípravkom určeným na odmastenie bŕzd (dostaneš kúpiť v autodieloch).
17.05.2013 - 17:49:52
00
nevymyslaj nic s kvapalinou!!! je to halierova zalezitost, zozrate tesnenia (v horsom pripade) za to fakt nestoja.
17.05.2013 - 20:55:27
00
keyboard_arrow_up