Obrusil som to tak, aby zmizla tá spečená vrstva, ale vysledok je ten istý. Nanesenie blata predpokladám že má docieliť ten istý výsledok, prebrusenie platničiek, v tom to asi nebude, skôr to vidím na problém, že brzda nedokáže z nejakého mne neznámeho dôvodu vytvoriť dostatočný tlak cez valčeky na platničky... Ale neunika nikde, to by som snáď videl niekde potečený olej.
09.07.2023 - 15:35:38
00
Nie.Prebrusenie nepomoze ani mne.
Vzdy pomohlo blato.
09.07.2023 - 15:55:56
00
a ake davas? ja som skusal hnede a cervenkaste ale neviem sa rozhodnut ktore je horsie ...
09.07.2023 - 16:19:09
02
Odporucam mix
09.07.2023 - 16:34:47
00
lubinosaurus napísal:
Ahojte, neviem prísť na príčinu, preco mi zadná brzda stále brzdí slabo. Začalo to, keď som zišiel zo strmšieho kopca a brzdy sa trochu prehriali. Brzdy ZOOM 875, na CTM skaut 2. Brzdy som odvzdusnil, vymenil miner. Olej, platničky su skoro nové, odmastene, tak isto aj kotúč no brzda stále na platnicky nezatlaci tak, aby koleso úplne zabrzdilo.


Problém je v tom že tie brzdy maju tak hodnotu 5€, ja som hned po kupe bajku dal magury a mam pokoj.... tieto brzdy budeš len stale ladiť a "špekulovať" aby vôbec išli :)
18.07.2023 - 20:57:46
00
Ahojte , vedel by mi niekto poradiť alebo vyriešiť môj problém
Mám brzdy avid juicy three a pri zjazde strácaju brzdný učinok ako keby tam vzduch bol , ale pri normalne jazde napr. Na asfaltovej ceste normálne brzdí , pri vyššej rýchlosti na trailoch nebrzdia. Bude treba odvzdušniť alebo problém je niekde inde?
Ďakujem za rady
05.08.2023 - 11:50:59
00
A packa sa chova rovnako ? neklesa, netvrdne, nemakne ? Robia to obe cca rovnako ?
05.08.2023 - 11:59:24
00
Predna je dobra brzdi hned zadna ide na cca 50%odvzdusnil som a stale to iste .unika mi mineralny olej vrchom tak je asi piest ko
19.08.2023 - 20:27:33
00
Marholko napísal:
Predna je dobra brzdi hned zadna ide na cca 50%odvzdusnil som a stale to iste .unika mi mineralny olej vrchom tak je asi piest ko

Ak unika olej tak nie je co riesit a treba vymenit problematicky komponent, inac je to riziko jazdit - riesil som podobny problem minuly tyzden, kedy mi pocas jazdy kompletne odisla predna brzda, unikom cez piest.
19.08.2023 - 20:39:09
00
No mne packa tecie ale brzdi este.packa stoji ta co mam nieco cez 20e.(mam znacku tektro)neviem ci to je dobra alebo zla.za cca 50e kupim simano set.je to asi lepsie.aly mi poradis
19.08.2023 - 20:49:21
00
Marholko napísal:
No mne packa tecie ale brzdi este.packa stoji ta co mam nieco cez 20e.(mam znacku tektro)neviem ci to je dobra alebo zla.za cca 50e kupim simano set.je to asi lepsie.aly mi poradis

Problem je, ze ta brzda zlyha prave ked ju budes najviac potrebovat, t.j. ked budes intenzivne brzdit, takze by som nevahal s opravou, aj ked "zadna" brzda predsalen nie je tak kriticka.

Co sa ale tyka nahrady, tak to neviem poradit - v mojom pripade som mal povodne este starsie Shimano M445 a menil som za packu MT401, ktora bola v miestnom shope na sklade a vo velmi dobrych cenach (~12e). V pripade Shimano brzd je bezproblemove vymenit iba packy, t.j. vedenia aj piesty zostali bez zmeny + bolo potrebne iba odvzdusnenie, bez kompletneho "bleedu". Pri vymene iba pacok treba davat pozor, aby nova packa bola kompatibilna so starou, co principe znamena, ze pouziva ten isty typ vedenia (rovnaky zavit). To ale moze byt v pripade Tektro ine...
19.08.2023 - 21:03:46
00
Sak hej zato rozmyslam kupit vsetko nove.twktro je jak podznacka shimana
20.08.2023 - 01:32:37
00
Zdravim, uz som si isiel kupit nove brzdy - M6100, avsak som zistil, ze na mtbikeri nemaju vhodny bleeding block, co ine by som tam vedel strcit ako nahradu, aby som to ovzdusnil ?
21.08.2023 - 22:30:41
00
YesWeCan napísal:
Zdravim, uz som si isiel kupit nove brzdy - M6100, avsak som zistil, ze na mtbikeri nemaju vhodny bleeding block, co ine by som tam vedel strcit ako nahradu, aby som to ovzdusnil ?

Jediny ucel bleeding blocku je drzat piesty v "zasunutej" polohe, t.j. zamedzit ich vysunutiu pocas bleedu - takze ako nahrada sa da pouzit cokolvek, co splni tento ucel a neposkodi piesty. Idealne nieco plastove alebo drevene, v adekvatnej hrubke a uchytene tak, aby nedoslo k neplanovanemu vysunutiu piestov pocas manipulacie.

Ukazka ako si nieco vhodne vyrobit zo starych kreditnych kariet: https://epicbleedsolutions.com/blogs/articles/how-to-make-a-bleed-block alebo z minci: https://www.childs.be/blog/post/how-to-make-a-shimano-disc-brake-bleed-spacer-block ;)
21.08.2023 - 22:41:45
00
Inak bleeding block je súčasťou balenia keď kupuješ kompletnú brzdu ...
22.08.2023 - 07:15:10
10
keyboard_arrow_up