Serwuz ľudia, kúpil som si nový celoodpružený bike ( Giant anthem 2) a oproti tomu čo som mal predtým to je ferari :D keďže som amatér tak neviem či je dobré aby som si robil údržbu sám, lebo je tam toho asi trošku viac a nevyznám sa do tých komponentov a tak.. Keby ste mi vedeli poradiť ako často dávať bajk do servisu ( podľa mňa stačí možno raz za rok?) na pravidelnú údržbu a čo všetko dať kontrolovať alebo čo si možem v pohode skontrolovať sám aj keď som laik ? Jazdíť budem pomerne celkom často ( 3-5x do týždňa ) a všade či xc,traily,asfaltky no proste všade, lebo ma to chytilo jak sviňa. Dík za rady !!
30.04.2019 - 14:28:51
00
Pozri videa mtbikeru na youtube. Tam sa dozvieš odpovede na tvoje otazky. Samozrejme ak je zavazny problem tak servis. Ak drobnosti premazanie, vycistenie retaze, ramu zvladnes aj sam. Na garančnú prehliadku tusim po 100 az 300 km. Potom ak je vse ok tak skontrolovat po sezone.
03.05.2019 - 06:47:31
01
Čaute, chcel by som sa spýtať, že čo mám robiť alebo ako opraviť poprípade, či to treba dať do servisu. Včera som bol na výjazde a keď som sa vracal domov tak som v jednom zjazde prestal pedálovať a chcel som pretočiť nohu dozadu a nešlo mi točiť reťazou dozadu alebo aj keď som len jednoducho presal šlapať tak sa mi zadná prehadzovačka natáčala. Sa mi zda ,že aj keď prestanem šlapať tak sa mi na zadnom kolesi stále točí kazeta a potom mi namotáva reťaz. Dakujem za pomoc
04.05.2019 - 10:29:16
00
Na 99% to bude orechom.Rozobrat a pozriet co sa stalo.Mozno bude stacit vycistit a namazat.Pozri aj zapadky v akom su stave.Ak si netrufas tak servis
04.05.2019 - 11:39:20
02
keyboard_arrow_up