Cistic brz mam, ale pisu ze je nevhodny na lakovane veci a gumu. Sice sa rychlo odpari, ale asi by to nebudem riskovat. Ale aj tak dakujem za tip.
14.05.2015 - 20:10:48
00
izopropyl alkohol
http://avelmak.sk/index.php?lm=1184&pg=det&article=12285
15.05.2015 - 05:35:15
02
bude to klasický problém-mazací olej z priestoru vonkajšej nohy sa postupne dostal do priestoru vzduchovej komory-keďže olej sa na rozdiel od vzduchu nedá stlačiť,treba rozborku-servis vidlice


Dano, a ako tomu zamedzim, aby sa to nestalo znova? Lebo napriklad oleje som menil par mesiacov dozadu.
15.05.2015 - 18:38:02
00
Treba tesnenia pomenit. Hlavne tie v tej tlmiacej casti. Je tam taky maly o-ring a ten zrejme bude poskodeny.

//edit: berem spat, to byva problem u RS ... u Foxy treba ma v poriadku "scraper seals" na vzduchovom pieste:
http://www.mtbiker.sk/foto/142890.html
16.05.2015 - 20:30:31
00
sory za ot ale mám takú otazku : V akom režime CTD mam nastavovat sag vidlice a tlmiča ? Lebo ked si to nafukam cca podla tabulky na svoju hmotnost tak je velký rozdiel medzi SAGom v C-mode a D-mode . Tak teraz som z toho jelen.
18.05.2015 - 14:15:42
00
mal by sa nastavovať v D mode. ja mám v D mode cca 20% sag v T mode mi stane nejakých 15% max a v C mode by mal byť tlmič zamknutý, resp. úplne pritvrdený
18.05.2015 - 14:26:54
00
dakujem za odpoved aj som si myslel že asi v D-čku :)
18.05.2015 - 14:38:01
00
pani,
pred par dnami som sa Vas pytal, kde sa da kupit 'stierac' na FOX (ten modry kruzok na obr)

je to riesenie pre unik oleja do vzduchovej komory, ktore sposobuje tvrdsi chod vidlice, originalne je tento 'stierac' vo vidle z molitanu, ktory sa casom rozbije, cize ak mate 3-4 roky staru Foxku, ktora nejazdi tak ako by mala, moze toto byt aj vas problem

samozrejme som googlil, ale nasiel som ho len v Nemecku, UK a podobne za 12 eur postovne a viac, tak si vravim, ze skontaktujem slovenske zastupenie Slovkolex, nech mi pomozu. Slovkolex bol nakoniec smutny pribeh o 'neda sa' s tym ze predavaju nahradne diely len autorizovanym servisom. Na ziadost, aby mi dali link na maloobchod, kam tieto diely predavaju mi uz neodpovedali

napisal som potom do Ciech - zastupenie Cyklosvec - rychla odpoved, uplne ma prekvapili, ze mi ten stierac nakoniec poslali zadarmo - respekt, dakujem.

samozrejme mi to nedalo a napisal som do centaly Foxu, ze ako je mozne, ze UK, Nemecko, Francuzsko a uz aj Cesko nema problem, ale Slovkolex robi cecky

z centraly Foxu to islo na europsku centralu do Svajcu a odtial ma ubezpecili, ze Slovkolex bol pouceny o Fox standardoch predaja nahradnych dielov a nemal by byt uz s tym problem

samozrejme, nie je mojim cielom za kazdu prkotinu otravovat vyhradneho dovozcu (nemaju eshop, vsetko robia manualne), stacilo by, keby sa dal vygooglit aspon jeden maloobchood, kde maju diely, ktore potrebujem, alebo, ak by mal Slovkolex aspon nejaky zoznam na ich website, ktore su tie autorizovane servisy alebo maloobchod, kam posuvaju veci dalej.

verim, ze sa tato óda krizena s epopejou, smeknuta bájkou dostane na spravne monitory

Prílohy:

scraper.jpg
scraper.jpg 120.87 KiB thumb_up0thumb_down

22.05.2015 - 11:31:50
09
Fuha, dost divoke zhananie. Inac keby si niekedy zhanal niejaku takuto malickost z Nemecka, kludne im napis, ze to chces poslat ako list a okrem tych uplne velkych obchodov s tym nemaju problem. Tie velke to maju automatizovane a urobene zmluvy s kuriermi a tam to je problem.
22.05.2015 - 11:36:20
00
mna to uz dozralo, ked som hladal nove tesnenia pre tlmic DT Swiss, toto je email na slovenske zastupenie: lib@stonline.sk .....wtf? tam som ani nepisal a rovno to objednal z Nemecka, ale principialne mi pride divne aby v pripade ak je na SVK zastupenie danej znacky som bol odkazany na zahranicie...
22.05.2015 - 11:44:13
00
pani,
pred par dnami som sa Vas pytal, kde sa da kupit 'stierac' na FOX (ten modry kruzok na obr)

je to riesenie pre unik oleja do vzduchovej komory, ktore sposobuje tvrdsi chod vidlice, originalne je tento 'stierac' vo vidle z molitanu, ktory sa casom rozbije, cize ak mate 3-4 roky staru Foxku, ktora nejazdi tak ako by mala, moze toto byt aj vas problem

samozrejme som googlil, ale nasiel som ho len v Nemecku, UK a podobne za 12 eur postovne a viac, tak si vravim, ze skontaktujem slovenske zastupenie Slovkolex, nech mi pomozu. Slovkolex bol nakoniec smutny pribeh o 'neda sa' s tym ze predavaju nahradne diely len autorizovanym servisom. Na ziadost, aby mi dali link na maloobchod, kam tieto diely predavaju mi uz neodpovedali

napisal som potom do Ciech - zastupenie Cyklosvec - rychla odpoved, uplne ma prekvapili, ze mi ten stierac nakoniec poslali zadarmo - respekt, dakujem.

samozrejme mi to nedalo a napisal som do centaly Foxu, ze ako je mozne, ze UK, Nemecko, Francuzsko a uz aj Cesko nema problem, ale Slovkolex robi cecky

z centraly Foxu to islo na europsku centralu do Svajcu a odtial ma ubezpecili, ze Slovkolex bol pouceny o Fox standardoch predaja nahradnych dielov a nemal by byt uz s tym problem

samozrejme, nie je mojim cielom za kazdu prkotinu otravovat vyhradneho dovozcu (nemaju eshop, vsetko robia manualne), stacilo by, keby sa dal vygooglit aspon jeden maloobchood, kde maju diely, ktore potrebujem, alebo, ak by mal Slovkolex aspon nejaky zoznam na ich website, ktore su tie autorizovane servisy alebo maloobchod, kam posuvaju veci dalej.

verim, ze sa tato óda krizena s epopejou, smeknuta bájkou dostane na spravne monitory



Slovensko je špecifický trh. :-)
22.05.2015 - 12:01:53
00
Skor ludia :lol:
22.05.2015 - 12:26:39
01
Z obchodnych podmienok e-shopu Cyklosvec:
Príloha:
Cyklosvec2.jpg
Cyklosvec2.jpg 134.44 KiB thumb_up0thumb_down


A to som chcel u nich kupit Upgrade Kit na prestavbu CTD.
22.05.2015 - 13:06:30
00
tak som z toho jelen, musela sa zacat tocit planeta naopak, inak si to neviem vysvetlit :-)
22.05.2015 - 13:09:54
00
Co sa slovkolexu tyka, ako hovoris, su primarne velkoobchod. Tuto vyhovorku by som bral, keby tie veci boli dostupne aj niekde v maloobchode. Hovoria ze dodavaju len autorizovanym servisom... lenze ak sa nemylim tak na Slovenku je jediny autorizovany servis pre Fox a to je zase len Slovkolex. Kruh sa uzatvara. Podobne sa spraval aj isty predajca/servis pre Mavic. Az kym si mavic konecne nevybavil dostatocny pocet tech dealerov u nas. A neochotny pan zo Surian co casto nechcel posielat diely a tlacil na to poslat koleso do servisu k nemu teraz uz asi len supe nohami.

Fox ma vyhradnych distributorov pre krajiny a nemali by si liezt do kapusty, ale asi uz aj u Sveca vedia aky stav je na slovensku a tak pomozu ked sa da. Na druhej strane by ma zaujimalo, co na taketo umele obmedzovanie ako je napriklad uvedene na stranchach cyklosvec hovori EU legislativa... Ale to uz je na inu debatu.
22.05.2015 - 13:34:31
01
keyboard_arrow_up