Zdravim pani,
po renovacii biku (cestak Dema Alvito DC) mi zacala retaz triet o presmykac. Neviem, ci to robilo aj predtym lebo bike som kupil v zime a hned ho rozrobil. Presmykac je nastaveny spravne - prehadzuje a retaz nezhadzuje. Stredove zlozenie nema vakel (teda aspon ziaden necitim), kluky su utiahnute dobre a vsetko sa toci lahko. Pila nie je ohnuta a ani kriva. Stredove zlozenie je origos - Kinex cartridge.
Konkretne sa to sprava takto: pri toceni na najtazsom prevode na stojane vsetko ide ako ma. Tiez aj pri "lahkom" pedalovani napr. po rovine. Ale ak je mierny kopcek a opriem sa poriadne do pedalov tak, ked je prava kluka dole retaz sa obtrie o presmykac. Potocim o otacku a znova sa obtrie ked je prava kluka dole. Mne to pride ako keby sa stredove zlozenie "ohybalo" pri zatazi.

Stretol sa s tym niekto uz? Mam dotiahnut stredove zlozenie co to da?
12.06.2015 - 16:41:42
00
Je to normalne. Povol horny doraz aby sa prehadzovac mohol pohnut o 1 mm viac von a dosponuj lanko. Alebo nechod silovo v stoji na najtazsom prevode. :)
12.06.2015 - 17:34:06
00
Aký máš prešmykač? Na Shimane 105 mám trimmer (jemné posunutie) prešmykača, kde doladím krajné pozície, aby reťaz neškrtala. Ak to nepomáha, treba jemne naštelovať na bowdene nastavovaciu gear skrutku (lanká sa časom naťahujú).
12.06.2015 - 18:09:54
00
Jezus: Zajtra to este skusim, len mam obavy, ze mi potom bude padat retaz pri prehadzovani.
sawa: Mam Alivio a nic take tam tusim nie je.
Diky
12.06.2015 - 21:24:51
00
to je normálne pri tých lacnejších modeloch ...nie je tam velká tuhost klúk...proste sa ohýbajú.....stým nič nespravíš...jedine výmena za kvalitnešie
13.06.2015 - 08:10:56
01
Cez vikend som sa s tym pohral, povolil som horny doraz ako radil Jezus, tak aby mi nepadala retaz. Odjazdil som na tom cca 40 km a ked nevalim do pedalov, tak uz je to v pohode. Ked sa to opotrebuje, tak vymenim za kvalitnejsie. Len som chcel vediet, ci je nieco take mozne alebo som to zle poskladal. Kazdopadne diky za rady.
16.06.2015 - 10:22:53
00
hej ten rozdiel zbadáš ked prejdes to 4hranu na hollowtech....
16.06.2015 - 18:03:46
00
Zdravím :)
Potreboval by som poprosiť o technickú radu. Jedná sa o problém s prešmykom Shimano Deore XT FD-M781. Mám rám Iron Horse Bootleg 2.0 kde som tento spomínaný prešmyk nahodil no hneď nastal problém. Prešmyk (ako celok) sa nedá dať nižšie takže z toho dôvodu mi reťaz na najmenšom prevodníku škrie o "mostík" na klietke, nižšie nejde preto pretože mi vtom bráni hlavný čap zadnej stavby (priložené fotky) ďalším ale menším problémom je že prešmyk sa nedá nastaviť, príklad keď nastavím doraz a napnutie lanka na najväčšom prevodníku tak mi reťaz potom škrie na malom a opačne. Bol by som veľmi vďačný ak by mi niekto poradil aký typ prešmykača by som mal použiť.

Veľmi pekne ďakujem za každú radu :)

edit: Farebné označenie miest sú práve tie problematické.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 406.6 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 778.8 KiB thumb_up0thumb_down

30.06.2015 - 13:32:13
00
keyboard_arrow_up