droid sudiac podla tvojho nazoru na shimano brzdy si jazdil tie najzakladnejsie shimana. Ja uz som nejaky ten avid pojazdil, a neboli to low end brzdy, a mozem s kludnym svedomim vyhlasit, ze tam kde avid brzdy koncia, tam shimano zacinaju. Co sa tyka kvality, vydrze, ceny, jednoduchosti servisu a nastavenia su to najlepsie na trhu. A pokial sa bavime o platnickach, ANO pri avide trva niekedy roky, kym clovek najde tie spravne. Pri shimane? zabudni na hladanie, cena,vydrz,kvalita jednoznacne originalne shimano. Ziadne otravne pazvuky, piskanie, cinkanie. A je jedno ci mas 140 alebo 203mm kotuc.
No a nakoniec spomeniem aj to brusenie- vadi ti ze je kotuc zabehnuty? Kotuce vobec netreba brusit, nie je na to ziaden rozumny dovod. Brusis na aute kotuce? Nie. Ked sa zoderu vymenis ich. To iste plati pri kotucoch na bicykli. Cim viac do brzd zasahujes, tym horsie funguju, lebo neustale menis nastavenie, brzdy sa stale snazia zabehnut no nakoniec sa nerovnomerne opotrebuju platnicky a problem je na svete. Tak si mozno povies- prebrusim platnicky! A opat mas zarobene na problem. Pokial ich nezbrusis rovnomerne (a to sa na brusnom papieri neda) tak sa na platnickach vytvoria tupe hrany, ktore budu naberat bordel(brzda bude piskat)+ platnicka nebude brzdit celym povrchom dobrych par 100km kym si sadne, lenze to nikto ako ty nevydrzi (lebo brzda bude slabo brzdit) a postup brusenia opakuje. Nakoniec budu platnicky zrele na vymenu.
Jediny postup, ako obnovit povrch platniciek, je ich jemne prebrusenie na pilniku na zelezo. Jedine ten ma dost rovny povrch.
15.04.2014 - 19:00:29
02
nejazdil som len shimana a lowend uz vobec nie.....a hladanie spravnej kombinacie kotuc a platnicky nie je len problem avidov, to som este ani nepocul takuto vec, nehnevaj sa. potom asi na starte maratonu kde bolo 150 ludi a kde mierne poprchavalo mali asi vsetci nevyladene avidy a nie shimana take ako ty, lebo vsetkym brzdy vydavali zvuky. zvlastne. ''''je jedno ci mas 140 alebo 203 ????? no je to tvoj nazor, uz to sklzlo tam kde som nechcel.....su aj ine svovody, preco prebrusit kotuc alebo dosticku. ty tu spominas nejake amaterske extremy. ked ti bordel spod kolesa zaspini kotuc, tak sa niekedy nevyhnes tomu, ze ti kamienky na dostickach urobia ryhy, vtedy je dobre platnicku s ROZUMOM zarovnat a urcite nie na pilniku ako tu pises. samozrejme, kazdy takyto zasah do platnicky alebo kotuca ma za nasledok opatovne zabehnutie, to som tu ani nepisal, je to samozrejmost. mne to trva 10-15 minut na rovnej ploche. netreba kopec. tebe sa to bude zdat smiesne, ja to mam overene, ze to aj takto funguje a takto to budem aj robit nadalej.
blacksun: tak teraz neviem, ci sme ti tymto tu nejako pomohli.
15.04.2014 - 20:10:11
00
nooo palko1707 :-)
ja som napisal
jemným šmirglom prebrúsil na začiatok kotúč a samozrejme aj platničky
(na rovnom tvrdom povrchu)


NIE BRÚSIŤ, tak ešte raz a po lopate, jemný šmirgel = brúsny papier 220 a viac
1. jemne prebrúsim ručne kotúč po oboch stranách
2. položím brúsny papier na rovnú plochu (napríklad sklo) a ručne (mierne) prebrúsim brzdové doštičky
tým obe plochy zbavím mikro nerovností ... ktoré sú vo vačšine hlavným dôvodom vibrovania ...
NIČ nepoškodím ani nezničím a ani nezbrúsim, tak aby to bolo nutné hneď meniť ..
A JE TO
tak, že palko ak nepoznáš neodsudzuj,... keď to raz skúsiš pochopíš... ja som skúsil ....a funguje ..
a preboha LEN ŽIADEN pilník ...( a reči o rovnej ploche .. )
mimochodom na brusnom papieri položenom na skle sa dajú platničky MIERNE upraviť (prebrúsiť) absolútne presne a rovno ...


Naposledy upravil LL dňa 15.04.2014 - 21:47:34, celkovo upravené 1 krát.

15.04.2014 - 21:40:54
00
Lámem nad vami palicu, kľudne raďte ľudom kraviny, sú to hovná na vaše hlavy, nie na moju. Experti Pat&Mat
Kto by mal aj napriek tomu nejakú otázku, kľudne mi napíšte správu, lebo spýtať sa niečo takéto verejne je ako magnet na domácich kutilov so šmirglom a skúšačkou.
15.04.2014 - 21:47:07
02
ach jááj ...
další neohrozený "praktik - majster svetla" s dvoma ľavými rukami a jediným neohrozeným správnym názorom ...
koniec ....
škoda drať klávesnicu ...
15.04.2014 - 21:50:28
02
dostal som takuto spravu od palo1707...ten koniec je najlepsi :)
Nechcem sa ta dotknut, ani ineho vychodniara, ale to co tu davate poslednou dobou, tak to su perly. Tiez nechcem spochybnovat tvoje skusenosti, ale keby si vyskusal aspon polovicu z toho co ja, potom by sme sa vedeli bavit. Ale takto si pre mna len clovek, co nebol s jednou vecou spokojny, preto kupil nieco ine, mal stastie ze vsetko funguje a generalizuje, aj ked nema vobec ponatia co vlastne obhajuje.
A nie je to iba moj nazor. 100% ludi, co vyskusalo NOVE shimano brzdy (deore 596+, slx 666+, xt 785,xtr 987) maju rovnaky nazor.
Avidy (napr vsetky najnovsie elixiry od 1 po XX) prve dva roky funguju, ak do nich velmi nerypes dobre. Ale po dvoch rokoch zacnu problemy, netesnosti, zavzdusnovanie. Robili to vsetky avidy aj pred elixirmi, ale juicy su uz davno po smrti preto ich ani nespominam, no elixiry su len dokaz toho ze sa v podstate nic nezmenilo.
Zakladne shimano ciselne oznacene modely so starymi pakami, stare modely XT, SLX, XTR aj deore boli spolahlivostou, vykonom takmer rovnake ako porovnatelne avid modely. Preto ludia radsej siahli po lahsich avidoch. Teraz sa vsak uz porovnavat nedaju ani deore s X0 alebo XX triedou, čo sa týka výkonu a spolahlivosti. Váhou sú avid však stále vpredu. To je asi jediná vec, ktorú tým brzdám nezazlievam.
A neraď prosím ťa iným ľudom, aby majstrovali s brzdami, pokiaľ sa do toho naozaj nerozumieš, nevieš totiž čo všetko sa môže stať ak budú nasledovať tvoje rady a aby si nemal potom opletačky so zákonmi.
Hovorím ti to zo skúsenosti, poznám jedného majstra, čo tiež radil, až kým sa niekto nezabil na maratóne a nemal z toho poriadne problémy.
Brzdy nie sú sranda. Neodborné zásahy sa nevyplácajú.
15.04.2014 - 22:14:38
00
az budem velky, tak chcem byt ako palo1707........kedy si to vsetko stihol vyskusat? a hlavne vsetky triedy avidov,.... a hayes, hope atd. tie mas dufam tiez vsetky modely vyskusane :)
15.04.2014 - 22:19:40
00
jeeesis....ta ja som si az teraz vsimol, ze BRATISLAVA ....prepac, prepac......
15.04.2014 - 22:21:56
00
Nechcem sa ta dotknut, ani ineho vychodniara, ale to co tu davate poslednou dobou, tak to su perly.


jeeesis....ta ja som si az teraz vsimol, ze BRATISLAVA ....prepac, prepac......


Keď som čítal tieto jemné narážky, spomenul som si na jeden starý vtip.

Stretol sa "Pražák" s "Brňákom" a Brňák hovorí Pražákovi: "Keby si vedel, čo sa o vás Pražákoch hovorí u nás v Brne!"
Pražák vraví: "Neviem, čo také?"
"... že ste namyslení, arogantní a nikoho iného neuznávate iba seba."
"Hmm", zamyslel sa Pražák. "A vieš, čo sa hovorí v Prahe o vás, Brňákoch?"
"... no, to som teda zvedavý!"
"Nič."

Skrátka, Pražáci sú už dávnejšie dospelí.
16.04.2014 - 08:52:31
01
blacksun, skusal si uz tie nove kotuce? Podla mna ti uplne stacia Shimana.
16.04.2014 - 09:14:10
00
zozen si kotuce Ashima Airotor. neolutujes
16.04.2014 - 10:31:08
00
Fúúú nemajú moc veľké otvory ???
16.04.2014 - 16:19:48
00
Na prvy pohlad by som do nich nesiel. Mozes mi povedat, preco su dobre? Mne sa vidia byt prilis dierovane. Je tam malo "zeleza" o ktore tam predsa ide. To odvadza teplo a hlavne na tom sa brzdi
16.04.2014 - 17:44:33
00
mne sa tiez zdali nejake velmi dierovane a tenke......to musi kazdy skusit sam. mam vzadu, zhanam aj dopredu a este chcem skusit avid HS1. Ale kazdopadne si dam aj dopredu ashima.
16.04.2014 - 18:07:16
00
Tak podľa fyziky trenie nezávisí od plochy, čiže veľa dier by nemalo vadiť.
16.04.2014 - 20:01:00
00
keyboard_arrow_up