Nikdy som sa s tým nestretol a ani som nič také na fórach nenašiel, ale keď stlačím páčku zadnej brzdy, tak počujem zvuk akoby zo spodku rámu (karbón / shimano deore). Ťažko sa mi presne identifikovalo presné miesto. Keď ju stlačím viac, zvuk je hlasnejší. Je to také vŕzganie. Brzda ako taká brzdí dobre a všetko som sa snažil poriadne podoťahovať. Myslel som si, ze pri stlaceni sa brzda vzprieci o ram, ale zvuk pocujem aj pri uplne jemnom zatlaceni kedy, sa platnicky takmer nedoknu kotuca. Any idea? Dik
07.03.2020 - 23:47:45
00
Ahoj
Aky mas bajk konkretne? Ake brzdy, hydraulicke alebo mechaniky? Vedenie bowdenov a hadiciek (ak mas hydraulicke brzdy) ide vnutrom ramu alebo vonkajskom? Mozno by bolo fajn (ak sa da) ten zvuk zachytit na video..
08.03.2020 - 07:29:08
00
Ahoj, dik za reakciu. Brzdy mam hydraulicke a vedenie tejto brzdy je vonkajskom. Ale nejako ma este napadlo, ci to nie je piestikmi (brzdy, ako som spominal, nepiskaju a brzdia dobre) a tak som si kupil v decathlon taky lacny politrovy odmastnovaci spray na brzdy a poriadne som v tom brzdy vykupal (nemyslim doslova). A zda sa,ze pomohlo.
08.03.2020 - 21:46:33
00
Problem je vtom ze zvuky sa siria ramom dost lahko :D takze je niekedy dost tazko indentifikovat zdroj zvuku. No ked vravis ze ti ten zvuk robi brzda tak mozno by som zacal samotnou pakou ci nahodou tam nieje problem dalej by som asi "rozhodil" brzdove strmene (prasiatka) kde by som vycistil piestiky aj ked tie si myslim ze by same o sebe nemali robit problem kedze prechadzaju skrz tesnenie (ale kto vie) no a nakoniec stycna plocha piestika a brzdovej dosticky a rozperka ktora je medzi dostickami a hadam ze by to mohla robit samotna rozperka brzd. dosticiek.. Zvuk moze robit v miestach kde sa rozperka opiera o dosticky alebo v mieste kde prechadza skrutka/zavlacka ktora drzi dosticky a samotnu rozperku v strmeni..
10.03.2020 - 21:45:17
01
Vdaka za rady.
12.03.2020 - 00:36:41
00
keyboard_arrow_up