Seruste ľudia. Máte niekto skúseností so skracovaním sedlovej trubky? Ak áno, prosím Vás o rady, nápady, varovania, atď.
Riešim zapeklitú situáciu :) chcem nový rám, HT 29. Meriam 192, inseam (naboso, vystreté nohy) 94cm. Doteraz 21"/510mm, rozmýšľam nad 23"/565mm, kvôli vhodnejšej dĺžke hornej rámovej a tým pádom možnosti použiť 50mm predstavec. Ale... chcel by som zachovať čo najväčšie vysunutie sedlovky (karbón, 400mm), kvôli prepružovaniu. Momentálne 265mm pri spomínanej 510mm sedl. tubke. Preto rozmýšľam nad zrezaním aspoň tých 20mm zo sedlovej trubky.
Ďalšia otázka znie, ako/u koho/kde zfrézovať lôžko na sedlovú objímku, ktorú by som po skrátení sedl. trubky stratil
Dik moc za pomoc!
29.09.2015 - 15:42:56
00
Noazaj chces radu? :) Prestan vymyslat hluposti. Tych 5 cm pruzenia sedlovky Ta naozaj nezachrani. A ani ten 50 mm predstavec.

Takze poradie z mojho pohladu:
1. Daj si na 21" dlhsi predstavec
2. Nechaj na 23" menej vysunutu sedlovku a zniz tlak v zadnom plasti o 3 %.
3. Kup si HT od vyrobcu, ktory robi dlhsiu hornu ramovku pri danej vyske ramu. Napr. Trek a mozno aj Cannondale by mohli mat o 20-30 mm dlhsi ram ako ten co mas vo vybere.

Este by sa dalo pokracovat v alternativnych rieseniach, ale ak chces silou-mocou pilit, tak pri Alu rame s tym v principe nie je problem. Len sa nesmie sedlova objimka dostat az na hranicu zvaru s hornou ramovkou / zadnou stavbou. A zbrusit potom sedlovu ruru na vnutorny priemer objimky asi len manualne pilnikom. To bude trochu piplacka, ale nie je to nemozne. Samozrejme zaruka pada, ale to asi netreba pisat.

P.S. Karbon by som na takto zatazovanom mieste ja nepilil, obaval by som sa, ze by casom hrozila delaminacia na hornom okraji vzadu. Ale mozno by aj to vydrzalo. Ved ak mas dost penazi, tak mozes testnut. :)
29.09.2015 - 16:41:58
00
Ten 50mm predstavec na 29ke je pre mňa nevyhnutný. Rám, po ktorom ktorom poškulujem, je Al a navyše sedlová trubka od vrchu zvaru horná rámová - sedlová trubka má akýsi, nazval by som to doslova "komín" vysoký priližne 80mm po okraj, bez vzpery, čiže priestoru na amputáciu tam čo to bude... Samotného rezania sa ani tak nebojím, skôr toho sedla na objímku... Ešte doplním, že rám by bol za smiešne peniaze, doslova :) cena za poštovné a balné je polovica sumy za rám samotný :D, čiže aj keby sa niečo po...lo, nemusím preto skákať z SNPčka :D
29.09.2015 - 19:33:43
00
keyboard_arrow_up