Priatelia, alergici.
Máte niekto skúsenosti so soľnou fajkou?


fajkou hej, ale solnou :?: :)

Ale vazne, ja som tiez v klube /najsôr senna nadcha, od 21 astma/
pred 8 rokmi som kupil od OMRON-u inhalator. je to super pristroj, maju ho v zdravotnickych potrebach, rozbija ultrazvukom slanu vodu /Cigelku/, alebo kvapky na inhalovanie s vodou na paru. Zo zaciatku je to dost neprijenne - to inhalovacie fajcenie - ale da sa zvyknut. Poviem pravdu uz som to 4 roky nepouzil a dufam, ze ho uz ani nepouzijem.
04.06.2008 - 11:14:23
00
ja som doteraz nikdy nemal ziadne alergicke priznaky, ale tento rok som dva-tri dni ani dychat nemohol, oci som mal totalne cervene, palilo ma hrdlo ,... zistil som, ze je to alergia... neviem sice na co, ale matka mi doniesla taku vec, vola sa to "stoptusin-analergin" (kvapky do oci a nosa) po dvoch dnoch mi to uplne preslo! ale aj teraz si to berem pre istotu do kapsicky na vyjazdy :)


presne to iste mam ja .....nikdy som na nic alergicky nereagoval ale tento rok umna to bol asi tyzden proste nenormalne ma svrbeli oci fukat nos som musel asi kazdych 10min a skrabalo ma fest hrdlo ale stale neviem do coho som to mal.......teraz je to uz v poho :wink: :)
04.06.2008 - 15:06:35
00
[quote=""]Nemám skúsenosť s fajkou... :D :D :D
Som tiež alergik ( peľ, prach, zvieratá, plesne.... ) k tomu astma.

Inokedy satačilo aby sa okolo mňa obšmietol poje... ratlík a už som lapal po dychu.

Ratlici su svine.. :lol:
04.06.2008 - 15:16:16
00
tohto roku ma alergia drzala necely mesiac. minuly rok sa k tomu nieco pridalo a natiahlo sa to na 3 mesiace. stale neviem na co som alergicky, lebo uz 3. jesen som nestihol ist k alergologovi. ak neriesim alergiu, moze sa mi kvoli tomu pribalit bonus vo forme astmy? do mediciny sa nerozumiem...
04.06.2008 - 15:35:53
00
Bonus v podobe astmy je vysoko pravdepodobný.

Pre ilustráciu:

http://www.eastma.sk/page.asp?id=1
04.06.2008 - 15:41:21
00
ja mam alergicku rinitidu, co je polkrocik k astme :( zatial bike neodkladam!
04.06.2008 - 15:43:44
00
Saldi, ani neodkladaj.
Ja som, pred pár rokmi, niekde čítal, že astmatik MUSÍ športovať.
Samozrejme primerane a tak.
Bol to názor nejakého odborníka, lekára, ale kecal by som, keby som chcel menovať.
V súvislosti s alergiou a astmou sa mi potvrdzuje to, čo som dával na tretej strane tejto debaty:
http://www.cyklotrenink.com/index.php?m ... adnaid=100
04.06.2008 - 15:49:22
00
Robert, ale mna to trapi, ked som vonku - teda hlavne na biku.. Predpisala mi Zodac, Ventolin a solnu fajku som nahradila Sterimarom, ktory obsahuje morsku sol a nedrazdi.. skusim to mat pri sebe ako balicek rychlej pomoci a snad sa mi bude lepsie slapat..
04.06.2008 - 15:59:19
00
No, ja sa ani nečudujem, že Ťa to trápi. Podľa seba viem, že musím šlapať na základnej vytrvalosti. Akonáhle to preženiem, tie stavy sú, mierne povedané, zaujímavé. Čiže sa snažím ísť to "svoje", aj keby ma občas bralo trochu pritlačiť. Koniec koncov, aké je to "moje" si mohla vidieť v Považskej. Nedá sa povedať, že by som atakoval popredné priečky...

Každopádne mi však šport pomohol sa s alergiou a jej prejavmi lepšie vyrovnávať. Na jeseň, keď sa veľmi nedá, som ako "opleštený", akonáhle začnem viac jazdiť, zlepší sa to radikálne.
04.06.2008 - 16:05:50
00
vsimla som si na sebe, ak sa zadycham, skoncila som - to sa mi stalo aj teraz v Pravenci, normalne som dostala zachvat a nedokazala sa nadychnut, aj preto jazdim tak, ako jazdim, no neprekaza mi to, som rada, ze mozem byt vobec vonku.
04.06.2008 - 16:10:13
00
Asi tak.
Niečo pomôže tréning, ale aj ten má svoje hranice.
Nie že by som nechcel byť lepší a ešte lepší, ale asi treba postupne a uvidíme kam sa dopracujeme.

OT: Padám na daňový.
04.06.2008 - 16:14:32
00
Mala by som castejsie chodit von - na bike a nie byt v praci, doma (pracovat), v praci atd. Nech si telo zvykne na alergeny.
A snad budu nase vykony buduci rok lepsie!
OT: co davaju na danovom?!
04.06.2008 - 16:16:51
00
Ako to tu citam,dufam,ze nas maly bude v pohode..teraz je alergicky na neake potraviny,ale myslim,ze ako rastie,tak je to lepsie... :o
Niekedy mam pocit,ako keby tazsie dychal nostekom,doktorka mi povedala,ze mam ho dalej sledovat :roll:
Moze to byt znak zacinajucej alergie,velke nosne mandle,alebo aj nic..tak uvidim..snad to nezdedi po tatinkovi.. :(
04.06.2008 - 20:04:39
00
vidis, maly ma velke nosne mandle a ja mam krcne mandle male, doktorka ich nazvala detske.. asi to bude tym, ze tvoj maly je uz velky chlap a ja som male decko :)
04.06.2008 - 20:11:41
00
vidis, maly ma velke nosne mandle a ja mam krcne mandle male, doktorka ich nazvala detske.. asi to bude tym, ze tvoj maly je uz velky chlap a ja som male decko :)

A ja nemam ziadne,vybrali mi ich ako starej koze.. :D
04.06.2008 - 20:52:13
00
keyboard_arrow_up