Zapojim sa do spamu o radeni :D Pridam tiez skusenost s XTR Di2 a veru lahko to tiez nejde. Zatial najlahsie radenie ma AXS, ale ma to aj nevyhodu ked omylom do toho jemne tuknem. Je to hlavne o zvyku a nieje na skodu posilovat a rehabilitovat palec na bode-G :D U mechaniky zvysuje tuhost radenia aj brzda prehadzovacky co mam skusenost.
15.06.2023 - 13:27:56
00
iron.hide blbost z biku. ruky mas z prace. mne na zapastie velmi pomohla pevna vidla. odvtedy ma nebolieva. a ked uz offtopic tak pridam - tento rok mam odpruzenu a zase mi schudol hrudnik a ruky. budem musiet zase zacat cvicit co viem presne ako dopadne - nijak.
15.06.2023 - 15:30:47
00
Hack3r napísal:
bolenie palca nehrozi v pripade gripshift radenia ;) osobna skusenost


Ked uz offtopic, tak pridam; po jednej jedinej dlhsej clenitej jazde s gripshift (kopiou, navyse dlho nepouzivany bike a kopec dalsich negativnych faktorov) som nevedel zohnut zapastie, presilenie

Ku koncu jazdy som uz radil lavou rukou
15.06.2023 - 17:51:55
00
Tak ale Hack3r pravidelne trenuje rotacny pohyb zapastim. Ked nie na bikeu tak s objektivom :lol:
15.06.2023 - 19:29:03
01
Keď už teda máme na to tému :D tak vám odporúčam lezenie, na bolesť v prstoch alebo bolesť chrbáta zabudnete.
Odkedy som začal liezť, tak s krížami na bajku som problém nemal (pred tým ma bolievali, lebo mám to aj v náleze, že dva stavce sa "mi rozchádzajú"). Takisto potom netreba pevnú vidlicu proti chudnutiu na rukách a hrudníku, ako sa tu vyššie spomínalo :D
15.06.2023 - 20:18:28
00
keyboard_arrow_up