Kelega po 50tke 2xockovany 2x prekonal covid skončil v nemocnici s obojstranným zápalom pľúc.
Keby nebol zaočkovaný, tak leží na ARE resp.niekde inde
25.11.2021 - 10:46:43
00
Ramon1 napísal:
Keby mal o 10-20 rokov viac , bolo by to úplne iné 😎


Dotóre, to isté som mu povedal, že ak by bol v mojom veku (46), tak to nemuselo byť také lážo-plážo. Mne sa ta pliaga našťastie vyhýba. Už čakám na tretiu dávku (vychádza mi na štedrý deň :D :D Zatiaľ všetky testy (AG aj PCR) negatívne. No som z tých, čo všetko dodržujú dosť poctivo.
25.11.2021 - 10:47:25
03
SlavoSTL nechcem ta sklamat, ale poctive dodrziavanie nemusi nic znamenat (kiezby to bolo inak). Ja poznam ludi, ktori boli v totalnej izolacii (sami doma), s nikym sa nestretavali, nikam nechodili a aj tak to dostali.
25.11.2021 - 10:50:22
03
srekac preto som napísal našťastie sa mi vyhýba ...
25.11.2021 - 10:51:38
00
SlavoSTL napísal:
Dotóre, to isté som mu povedal, že ak by bol v mojom veku (46), tak to nemuselo byť také lážo-plážo. Mne sa ta pliaga našťastie vyhýba. Už čakám na tretiu dávku (vychádza mi na štedrý deň :D :D Zatiaľ všetky testy (AG aj PCR) negatívne. No som z tých, čo všetko dodržujú dosť poctivo.


Len vytrvaj v dodrziavani a budeš odmenený 😇 . V tejto extrémne silnej vlne by sa mali konečne zobudiť aj naši infekčni a vakcinacni odborníci a po vzore Rakúska sprístupniť legálne tretiu dávku pre tých čo majú už dve / moderna , AZ, Comirnaty / po 4 mesiacoch a druhu pre Janssenákov po dvoch mesiacoch … bo čakať na pol rok po druhej dávke teraz je kktina . AZ sa priam doporučuje preočkovať po 4 mesiacoch po druhej … darmo , vektorové sú “slabšie “.
25.11.2021 - 10:58:27
01
srekac napísal:
SlavoSTL nechcem ta sklamat, ale poctive dodrziavanie nemusi nic znamenat (kiezby to bolo inak). Ja poznam ludi, ktori boli v totalnej izolacii (sami doma), s nikym sa nestretavali, nikam nechodili a aj tak to dostali.

Chytili to cez internet, alebo 5G, vsak. Aj jedli len obrazky z TV. "Nikam nechodim" je bezne heslo tych, ktorych len navstevuje rodina, kecaju so susedkami cez plot, sem tam postarka s dochodkom a Fero z horneho konca, ale to sa nerata samozrejme.
25.11.2021 - 11:43:18
01
cokupit napísal:
Chytili to cez internet, alebo 5G, vsak. Aj jedli len obrazky z TV. "Nikam nechodim" je bezne heslo tych, ktorych len navstevuje rodina, kecaju so susedkami cez plot, sem tam postarka s dochodkom a Fero z horneho konca, ale to sa nerata samozrejme.


skus sa ukludnit, toto bola starsia (takmer imobilna) osoba, ktora by mozno rada niekde isla, ale nevie
25.11.2021 - 11:45:29
00
Ramon1 napísal:
AZ sa priam doporučuje preočkovať po 4 mesiacoch po druhej … darmo , vektorové sú “slabšie “.


Rád by som tak učinil, zisťoval som možnosti, ale očkovanie boosterom po skôr ako 6 mesiacoch od druhej dávky AZ nie je možné ani s registráciou, ani bez nej, takže momentálne treba čakať na uplynutie 6 mesačnej lehoty. Tak prajem všetkým pevné zdravie a dožitie v kondícii do uplynutia lehoty. A potom samozrejme tiež ;)
25.11.2021 - 12:00:10
00
Ramon1 napísal:
… bo čakať na pol rok po druhej dávke teraz je kktina . AZ sa priam doporučuje preočkovať po 4 mesiacoch po druhej … darmo , vektorové sú “slabšie “.

Nesúhlasím - je to silne individuálne a nedá sa to takto všeobecne paušalizovať.
Kolegyňa z práce bola očkovaná Sputnikom V (je maďarka) už niekedy vo ferbruári. Teraz pár týždňov dozadu dostala 3. dávku do Pfizeru, ale predtým ako ju očkovali (v AT) jej dali test na protilátky a vyšli jej stále dobré, že by podľa ich vtedajšej legislatívy bola braná ako prekonaná.
Moja žena bola očkovaná Pfizerom tiež vo februári (výhoda práce na ÚVZSR :-)) a teraz v septembri mala 0-vé protilátky, takže tiež už má 3. dávku za sebou.
Ja sám mám AZ, (bola v ponuke skôr ako Sputnik V, ktorý som preferoval), takže buď si dám 3. dávku po pol roku (január/ferbrár) alebo až po lete podľa situácie s covidom v nemocniciach. Zatiaľ som si nechal vpichnúť očkovanie proti chrípke minulý týďeň - mesto Viedeň ponúka všetkým obyvateľom a ľuďom tam pracujúcim vakcínu zadarmo tak ako minulý rok, tak prečo nie.
Syna (12) dám zaočkovať Novavax-om niekedy v lete, len dúfam, že jej bude dosť a sprístupnia ho aj pre jeho vekovú kategóriu.
Ako mi moja mama (všeobecná lekárka s vyše 30-ročnou praxou) hovorila pre deti sú najlepšie vakcíny založené na klasickom postupe - znefunčkený vírus (čo je práve Novavax, ktorú už schaľuje EMA a čínske, síce používané v HU, ale v EU nepovolené).


Naposledy upravil Sasulnik dňa 25.11.2021 - 12:05:58, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2021 - 12:04:50
00
srekac napísal:
skus sa ukludnit, toto bola starsia (takmer imobilna) osoba, ktora by mozno rada niekde isla, ale nevie

bez kontaktu s inym clovekom to nemas ako chytit

sme mimo temy uz
je koronovirus tema


Naposledy upravil juju_pepe dňa 25.11.2021 - 12:06:35, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2021 - 12:05:03
01
juju_pepe napísal:
bez kontaktu s inym clovekom to nemas ako chytit

Uričte to išlo cez FB.
25.11.2021 - 12:06:25
00
juju_pepe napísal:
bez kontaktu s inym clovekom to nemas ako chytit


Hej, vsak to mi je jasne. Len je rozdiel, ked niekto chodi po diskotekach a baroch a pokusa osud a niekto so slabsou imunitou to naozaj schyti od postara
25.11.2021 - 12:07:21
00
Sasulnik napísal:
Nesúhlasím - je to silne individuálne a nedá sa to takto všeobecne paušalizovať.
Kolegyňa z práce bola očkovaná Sputnikom V (je maďarka) už niekedy vo ferbruári. Teraz pár týždňov dozadu dostala 3. dávku do Pfizeru, ale predtým ako ju očkovali (v AT) jej dali test na protilátky a vyšli jej stále dobré, že by podľa ich vtedajšej legislatívy bola braná ako prekonaná.
Moja žena bola očkovaná Pfizerom tiež vo februári (výhoda práce na ÚVZSR :-)) a teraz v septembri mala 0-vé protilátky, takže tiež už má 3. dávku za sebou.
Ja sám mám AZ, (bola v ponuke skôr ako Sputnik V, ktorý som preferoval), takže buď si dám 3. dávku po pol roku (január/ferbrár) alebo až po lete podľa situácie s covidom v nemocniciach. Zatiaľ som si nechal vpichnúť očkovanie proti chrípke minulý týďeň - mesto Viedeň ponúka všetkým obyvateľom a ľuďom tam pracujúcim vakcínu zadarmo tak ako minulý rok, tak prečo nie.
Syna (12) dám zaočkovať Novavax-om niekedy v lete, len dúfam, že jej bude dosť a sprístupnia ho aj pre jeho vekovú kategóriu.
Ako mi moja mama (všeobecná lekárka s vyše 30-ročnou praxou) hovorila pre deti sú najlepšie vakcíny založené na klasickom postupe - znefunčkený vírus (čo je práve Novavax, ktorú už schaľuje EMA a čínske, síce používané v HU, ale v EU nepovolené).


Akože s čím nesúhlasíš ?
25.11.2021 - 12:22:02
00
Aj staré skodofky 105ky boli pred desaťročiami topka … no dnes chce kazdy Teslu s autopilotom . / ber s humorom / .
25.11.2021 - 12:25:11
00
juju_pepe napísal:
bez kontaktu s inym clovekom to nemas ako chytit

sme mimo temy uz
je koronovirus tema


No nežijeme osamote na Mesiaci , ale v spoločenstve a tým interakciam sa nemáš šancu vyhnúť . Takze, musíš rátať s tým že vírus si dá na čas a nájde každého z nás …
25.11.2021 - 12:37:04
00
keyboard_arrow_up