a možno nakoniec budeme musieť ísť všetci českou cestou :P premoriť sa
06.11.2020 - 09:40:41
00
spolocenska hra, vyhni sa cervenej :lol:
https://domov.sme.sk/c/22527702/plosne-testovanie-na-koronavirus-co-pri-prejazde-cervenym-okresom.html
jedno ministerstvo vravi, ze sa nesmie, druhe ze tranzit je ok
bordel :D
06.11.2020 - 09:48:17
00
Veď ale je to blbosť - prečo by som nemohol prejsť cez jeden červený okres v aute? Toto je logika na slovenský spôsob...
06.11.2020 - 11:37:01
01
Chýba viac farieb a nejaké pravidlá a bola by to celkom fajn hra - napr. prídeš na červenú a šup 3 políčka naspäť ....:)
06.11.2020 - 11:39:30
06
momentalne nieco taketo to asi vystihuje :)

ak.picdn.net
06.11.2020 - 11:47:12
01
Hazard napísal:
Veď ale je to blbosť - prečo by som nemohol prejsť cez jeden červený okres v aute? Toto je logika na slovenský spôsob...

skor by som to povedal na trnafsky a nie slovensky
06.11.2020 - 11:56:12
01
Ja by som dal ničo viac psychedelické :)

Prílohy:

il_570xN.1321782536_plzt.jpg
il_570xN.1321782536_plzt.jpg 208.08 KiB thumb_up0thumb_down

06.11.2020 - 11:56:37
00
Pochybujem že niekto bude kontrolovať certifikáty v autách na hlavných ťahoch.. toto my príde ako veľmi silné domyslanie.
06.11.2020 - 12:22:02
00
Matovic spravil hlupost, ze navrhol plosne testovanie,
1. prisiel neonacisticky, futbalovy protest bez rusok - nakaza
2. plosne testy (neucinnne, pribuda to aj tak este viac) - nakaza na testoch, minute financie
3. posluchol radsej miliardarov a nie epidemilogov, ktori doporucovali na 3 tyzdne tvrdy lockdown ako v Izraeli. Mierny lockdown - viac umrti, dlhsie zatvorene sluzby a kultura. Psychicky vpliv na ludi a krach malych podnikatelov. Kolabs nemocnic, umrtia na ine banality.

ak by vcera spravili 21 000 testov, nakazenych by mohli zachytit aj 4000. sme 2 tyzdne za Ceskom aj s umrtiami na pocet obyvatelov.
06.11.2020 - 13:04:15
00
lapaloma napísal:
a možno nakoniec budeme musieť ísť všetci českou cestou :P premoriť sa


a najrýchlejší spôsob by bol urobit to celoplošné testovania len z áut - plných, nákladných :D

lebo ked pri drive-in čakajú 8 hodín v aute len dvaja, traja s podbradními, vtedy je šírenie nákazy neefektívne :D
06.11.2020 - 13:15:07
00
Hosť napísal:
... a nie epidemilogov, ktori doporucovali na 3 tyzdne tvrdy lockdown ako v Izraeli.

Odkiaľ máš takúto pitxovinu?
Čo sa už dosť dlho omieľa dookola, ale psychopatovič na to prdí (lebo to nie je dostatočne divadelné), je to, že by sa malo zasahovať selektívne podľa lokálnych trendov. Teda uzavierať podľa regiónov, keď by vyleteli číselká nad nejaké hodnoty. V takom scenári majú svoje miesto aj antigénové testy (nasledované PCR konfirmáciou), ale len v tých regiónoch, kde treba zasiahnuť. Nie v regiónoch, kde sme napokon dostali menej pozitívnych, ako by malo vyjsť (podľa údajov výrobcu) falošne pozitívnych (už to je určité varovanie).
Tvoje tvrdé a ešte k tomu plošné lockdowny zbytočne postihujú čisté regióny. Čiže zjednodušene južnú polovicu svk.

Silne odporúčam sledovať na TA3 sériu Tak takto? - vystupujú tam relevantní ľudkovia.
Ďalší z návrhov vedeckej obce je napr. tu (je pod tým aj moje meno):
https://www.peticie.com/spolone_vyhlasenie_slovenskych_vedcov_k_aktualnej_epidemickej_situacii_na_slovensku_27102020

V podstate odporúčame obšľahnúť nemecký postup.
Viem si to dokonca predstaviť ako jednotné EU guidelines.
06.11.2020 - 13:53:08
19
bedo napísal:
Práve počúvam správy na ClassicFM: Liverpool začína plošné testovanie: "everyone will be offered a free test", "the government is aiming for a moonshot" - nepamätám si to presne, takže ma prosím nechytajte za slová, ale vyzerá, že u nich to bude naozaj dobrovoľné a majú od toho realistické očakávania...


A využijú toto lokálne testovanie /nie plošné/ na zistenie aké testy je najvhodnejšie použiť vo väčších zmiešaných vzorkách ľudí - pozitívni, negatívni, bezpríznakoví - ako s príznakovými ťažko povedať lebo pri dobrovoľnom testovaní sa ich mnoho z nich z dôvodu nutnosti následnej karantény zrejme nezúčastní. Na veľkých skupinách ľudí použijú PCR, antigénové a slinové testy. Porovnaním dvoch skupín menej presne testovaných so skupinou PCR testovaných získajú presnejší obraz o vhodnosti použitia iných ako PCR testov v bežnej populácii. Ale pri nedodržiavaní protikorona opatrení /nosenie rúškov, sociálny odstup a zatvorené hranice/ si aj tak môžu vedci všetky výskumy strčiť za klobúk.

https://www.cas.sk/clanok/1048015/biochemik-cekan-ostro-skritizoval-plosne-testovanie-na-rovinu-povedal-v-com-sme-mali-postupovat-inak/
06.11.2020 - 13:54:56
00
tulenik ak budu ludia migrovat za pracou mimo hranice,tak ti je aj ten regionovy lockdown k nicomu... uplne nelogicke aj to
ja sa stale len cuduje,ze my vlastne pandemicky plan sme nikdy za CSSR/CSFR,SR ani nemali,celkovo smutne
armada vytreta,vedci vytreti,pandemicke plany vytrete
Boh nas chran,kebyze ma prist co i len troska smrtnejsi virus
06.11.2020 - 14:19:04
00
ak ideš do do iného okresu, musíš splniť podmienky ako keby si žil v tom okrese, takže ak tam bude zákaz vychádzania tak na hraniciach sa musíš zbaliť do karantény :P
06.11.2020 - 14:21:45
00
no a to nebude skodit ekonomike? :D :D :D lapaloma mozno este viacej
06.11.2020 - 14:29:59
00
keyboard_arrow_up