aha,tak to si zle pochopil, nebolo to mierene na teba, skor som to myslel obecne
30.06.2021 - 20:02:43
00
ta potom nepojdeš do karantény :D
30.06.2021 - 20:06:02
00
fuu, odlahlo mi :D
inak ako chcu tych ludi v karantene udrzat?
30.06.2021 - 20:20:08
00
asi vymyslia lotériu
30.06.2021 - 20:50:57
00
skúste mi to nejako logicky vysvetliť... na základe čoho vlastne, zákon, výnos, vládne nariadenie? akú to má právnu relevanciu...

sa človek má kastovať na očkovaného a neočkovaného - nie je to diskriminácia, ak sa všade hlása, že očkovanie je dobrovoľné... a povinnosť hlásiť sa do e-karatény, keď pri príchode na hraniciach odmietnem, tak akože čo ma nepustia, ako občana SR do SR... a čo zahraničný turisti, pendleri, prepravcovia, kamionisti, obchoďáci atď. prichádzajúci do SR, tiež pôjdu do karantény a nepustia ich skôr do ich vlasti???

očkovaných testovať nebudeme, ani do karantény ísť nemusia, pričom sám Krčméry v priamom prenose priznal, že skúsenosti z GB a spol ukazujú, že na deltu to akosi nezaberá... čiže budú "bezpríznakoví" šíritelia... Británia, Nemecko zvažujú už karanténu aj pre očkovaných... my nie, my sme v pohode... však tomu sami nemôžu veriť, čo na tých tlačovkách tárajú...

jeden deň ráno vedci hlásia, že super očkovanie nás chráni aj viac ako 12 mesiacov, načo večer ide v správach overená správa, od druhých vedcov, že na jeseň bude určite treba 3. vakcinácia... keby sa aspoň dohodli na jednotnom prístupe...

to si fakt neuvedomujú, že týmto ich chaotickým prístupom ženú vodu na mlyn hranolovy s jamkatým... som zvedavý, koľkokrát sa, čo ešte bude meniť...
30.06.2021 - 20:59:31
03
mne ockovanie problem nerobi, ale ano mas pravdu ze takto kastovat ludi nie je urcite ok a niekto sa toho isto chyti a ktovie ci to neskonci na ustavnom sude
30.06.2021 - 21:59:46
00
lepšie riešenie situácie ako očkovanie vzhľadom na to v akom stave po vláde smeru je naše zdravotníctvo - momentálne neexistuje.
takže pravdepodobne sa postupne použijú všetky prostriedky vrátane prijatia nejakého zákona aby globálne očkovanie prebehlo,
čo Ti na tom nie je jasné ? :)
30.06.2021 - 22:05:02
02
madbugie napísal:
skúste mi to nejako logicky vysvetliť... na základe čoho vlastne, zákon, výnos, vládne nariadenie? akú to má právnu relevanciu...
..


na zaklade zakona samozrejme ... mame predsa platne zakony, ktore davaju hlavnemu hygienikovi prvomoc prijimat opatrenia na ochranu verejneho zdravia ...

takze ak sa epidemiologicka situacia vyrazne zhorsi, hlavny hygienik vyda v zmysle zakona opatrenie, ktore napr. prikazu povinnost karanteny kazdemu po prekroceni hraníc alebo povoli vstup do vnutornych prevadzok firiem len na zaklade platneho testu nie starsieho ako x dní, povinnost karanteny alebo predlozit test sa nebude vztahovat na ockovanych ...
a vybavene ...
napr. tu to mas na zaciatku jasne uvedene, na zaklade akeho zakona a § ...
https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_218.pdf
30.06.2021 - 22:14:14
03
Ockovat nie, karantena nie, sediet doma na riti nie, hlavne ze vies, ake su ockovani riziko a prenasaci.

Najvacsia epidemia za 100 rokov a my sa tu hrame na dobrovolne ockovanie, len aby sa dezolatom nezrutil svet. Nedavno bolo povinne scitanie pod hrozbou pokuty, tiez plno kecov a nakoniec 92,7% ucast. Kazdy mame v sebe tak 10 povinnych vakcin a budeme tu mudrovat nad koronou. Od zaciatku malo byt dane bud ockovanie, alebo si liecbu hradis z vlastneho a vybavena vec. Spolocnost sa nemoze podriadovat idiotom.
30.06.2021 - 23:29:18
014
Ty tu píšes o idiotoch, ale odkiaľ ja viem ci nekšeftuješ s rúškami, dezinfekciou, testami, očko-pasmi, zadravotným materiálom, reklamou a vlastne so všetkým, lebo čo je kovid všetko išlo hore...Potom že bohatí zarábajú. Veď jasné, keď neandrtálcom z tretej cenovej skupiny stačí pustiť Krčméryho v telke a sú zosratí. A tí ostatní na tom buď ryžujú, alebo sú sprostý od malička.
30.06.2021 - 23:39:05
03
su sprost"y" jop
to ze budes urazat zaockovanych ti nijako nepomoze
30.06.2021 - 23:48:47
01
Vlastoch... Takže hlavný hygienik bude riadiť štát, ako sa mu zachce...

Neviem možno pozerám zle, alebo nesprávne médiá, ale kde je to zhoršenie ???

Tá tebou uvedená vyhláška už komplet neplatí, lebo zrušili celý semafor, zo dňa na deň... Je tam len napísané, aké má človek povinnosti pri príchode do republiky, ale žiadne sankcie, žiadne zákazy nič... Takže ak sa jedinec rozhodne, že si s tým sprepáčením vytrie riť, tak mu nič nebráni... Počas krízového stavu sa aspoň oháňali tou 1600€ pokutou, to už teraz asi nie je možné, neviem...

Neviem či som dobre zachytil info, ale v GB uvažujú, že túto covidpasovú "šarádu" komplet zrušia a tak ako žijeme s chrípkou už storočia, budeme sa musieť naučiť žiť aj s covidom a jeho mutáciami... Dodržiavať určité hygienické opatrenia, možno sa testovať na nejakej pravidelnej báze, atď

Prílohy:

Screenshot_20210701-051630-921.png
Screenshot_20210701-051630-921.png 350.66 KiB thumb_up0thumb_down

01.07.2021 - 05:28:16
01
aky je rozdiel medzi grenpass-om a qr kodom, ktory mi poslala Vseobecna zdravotna positovna, resp. NCZI? Lebo od poistovne aj NCZI mam ten isty QR kod. Je v Greenpass-e iny?
01.07.2021 - 06:47:50
00
Je to to iste, greenpass je nazov appky. Vyzera to takto
Príloha:
covid-pas-ukazka-1-1102x1536.jpg
covid-pas-ukazka-1-1102x1536.jpg 236.28 KiB thumb_up0thumb_down



Madbugie predstav si, ze ked sa stane nehoda, vsetko a vsetkych na mieste riadi hasic. Ked je vojna, vsetko riadi general. Ked je pandemia, boj s nou ma na starost hygienik.
Nudzovy stav skoncil, ale mimoriadna situacia stale trva. Ano, v buducnosti sa bude aj covid brat ako chripka. Ale zatial nam stale dokaze zahltit zdravotnictvo, takze dovtedy treba robit co povedia mudrejsi.
Porter pozri sa na volebne prieskumy. Pozri sa na mapu zaockovanosti a uprimne povedz, ci je nejaka Cadca, Revuca alebo Sobrance centrom vzdelanosti a osvietenia na SK. Vobec to nevyzera, ze ti mudrejsi sa neockuju. Skor naopak. A sry ale v takejto mentalne zaostalej krajine fakt netreba vymyslat pandemiu, aby clovek zbohatol.
01.07.2021 - 07:11:12
04
madbugie napísal:
Vlastoch... Takže hlavný hygienik bude riadiť štát, ako sa mu zachce...

Neviem možno pozerám zle, alebo nesprávne médiá, ale kde je to zhoršenie ???

Tá tebou uvedená vyhláška už komplet neplatí, lebo zrušili celý semafor, zo dňa na deň... Je tam len napísané, aké má človek povinnosti pri príchode do republiky, ale žiadne sankcie, žiadne zákazy nič... Takže ak sa jedinec rozhodne, že si s tým sprepáčením vytrie riť, tak mu nič nebráni... Počas krízového stavu sa aspoň oháňali tou 1600€ pokutou, to už teraz asi nie je možné, neviem...

Neviem či som dobre zachytil info, ale v GB uvažujú, že túto covidpasovú "šarádu" komplet zrušia a tak ako žijeme s chrípkou už storočia, budeme sa musieť naučiť žiť aj s covidom a jeho mutáciami... Dodržiavať určité hygienické opatrenia, možno sa testovať na nejakej pravidelnej báze, atď


v prvom rade sa nauc citat s porozumenim ...
ja som ti napisal AKO to funguje, nie PRECO to tak funguje ani som aktualny stav nijak neobhajoval ...
za dalsie, kde mame zhorsenie ? zhorsenie pride, a ked pride, budes prvy v rade pytajucich sa, co urobil vlada preventivne, aby tomu zabranila
a nakoniec, túú vyhlasku som uviedol ako PRIKLAD pravnej normy, ktora ma vzdy na zaciatku uvedene, na zaklade akych §§§ je vydavana, lebo TOTO si sa pytal ...
takze, ja som ti odpovedal na otazku, a ty si odpoved pochopil ako obhajobu sucasneho stavu ... takze nabuduce chod do prdele a nic sa nepytaj
01.07.2021 - 07:49:14
04
keyboard_arrow_up