Ramon1 napísal:
Športovať môžeš cely deň , do prace chodiť môžeš , deti chodia do škôl , vysoké sú tiež otvorené , nakupovať môžeš takmer všetko , elektro si objednas keď ho potrebuješ teraz cez net, na moju nehnuteľnosť aj mimo okres sa dostanem … nejak mi ten lockdown nevychádza ??‍♂️ . Garmin 530 sme kúpili z Amazonu za taku ? cenu , že to beriem ako darček od Hegera, že mu to mame my očkovaní prepacit .

to s tou nehnutelnostou je fakt? to tusim minule nebolo, darmo mal clovek inde druhu nehnutelnost, normalne tam nemohol ist...
ci mas na mysli ze v noci sa presunut ?
25.11.2021 - 00:52:49
00
triki napísal:
evidentne si nepochopil kde sa covid šíri.sú to hlavne základné školy kedže deti do 15 rokov tvoria dlhodobo najviac nakazených a od nich sa to šíri v rodinách ďalej.prezradím ti jednu vec.o dva týždne tie školy aj tak budú musieť zatvoriť presne tak ako im to odborníci už teraz navrhovali.s covidom sa totiž vyebať nedá.
toto totiž nie je žiaden lock ale taký paškvil na ktorom sa dohodol kazatel,štartér a tabulkár.len naťahujú čas a nič sa nenaučili spred roka.


tak dako, ako lockdown je to dost naprd:) kazdy kto chce dakam ist tak viacmenej moze :)
aj tak to nik nebude poriadne kontrolovat, takze ludia budu lozit... jedine ze tie restiky a krcmy zavreli, tak nebudu mat kde vysedavat...

za 2 tyzdne sa aj tak nic neporiesi takymto lockdownom. to skor zacne fungovat premorenie nez lockdown :)
co sledujem tak niektore okresy uz dokonca klesaju, napr taka lubovna. potom je ich dost co sa motaju viacmenej stabilne, no a potom take co len startuju - napr BA :)
25.11.2021 - 00:57:16
00
Ramon1 napísal:
Ako som sa dnes dozvedel moja poštárka je zaryty antivaxer … teraz sa začínam bať , že kto mi ten Garmin donesie keď ta tlusťoška schyta kovida 🤷🏼‍♂️.


Donesie kurier, bez ruska ( u nas to tak napr kurierov stale bavi, aj ked baliky donesu mnohokrat dovnutra do prevadzky )

Mimochodom tie skolky a skoly nechapem. A k pripadnym "dovolenkam" letecky mimo SR sa uz vobec nevyjadrujem...a v podstate mi ani hlava neberie kto to dobrovolne podstupi a caka v mnohych pripadoch na pcr loteriu pred nastupom do lietadla ( hlavne mimo EU )
25.11.2021 - 00:58:25
00
poznam viacero takych co sli na dovolenku stylom: co ja viem, ved mi povedia ak daco bude treba...
proste sli a neriesili. a potom stresovali ze im chyba toto alebo tamto
25.11.2021 - 01:13:33
00
capulo napísal:
to s tou nehnutelnostou je fakt? to tusim minule nebolo, darmo mal clovek inde druhu nehnutelnost, normalne tam nemohol ist...
ci mas na mysli ze v noci sa presunut ?


Áno , legálne aj cez deň môžeš ísť na “ chatu “ . Bolo to zodpovedané v otázkach , ktoré dávali ľudia po vyhlásení … avšak , ideš sám alebo s rodinou . Nie ožierať sa alebo “ školiť “ Kaliho ako ma vypovedať 😎.
25.11.2021 - 05:33:10
00
s lockdownom mali zaviest povinne ockovanie pre 60+. Inak sa nic nevyriesi, len sa odsunie problem na neskor. Neviem, preco niektori politici masturbuju nad povinnym ockovanim, akoby to bola nejaka mantra po ktorej vysloveni nastane apokalypsa. Povinne ockovania su nariadene uz teraz. Sice prevazne pre deti, ale nie je to ziadna novinka, je to platne uz desiatky rokov: http://www.ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-2-Okovac-kalendr
25.11.2021 - 06:57:45
01
matt napísal:
Mimochodom tie skolky a skoly nechapem....

Ono s tymi skolami je to zvlastne. Na jednej strane to vyzera, ze sa to v skolach siri, ale ci je to pricina alebo nasledok? Rakusko malo na prelome okt/nov 10 dni prazdniny a krivkou to ani nepohlo. Pri dnesnom locku sa preli odbornici, ci ma zmysel zavriet alebo nie. Este v piatok pred lockom mali byt skoly zavrete, v sobotu rano ich povolili, iba odporucili ostat doma.
Poriadny lock s vyrazne znizenou mobilitou ma zmysel ako v prvej vlne, vratane zamestnania, co je ale uz dnes nemyslitelne a nezmyselne...

skorpion napísal:
s lockdownom mali zaviest povinne ockovanie pre 60+. Inak sa nic nevyriesi, len sa odsunie problem na neskor..


Mas pravdu, ale nevynutis. Mame miliony osobnych exekucii, necudoval by som sa, keby sa mnozina s antiwax vyrazne prekryvala...
25.11.2021 - 07:07:36
01
Tak už asi “ doantivaxoval” . Myslím , že to je ten dezol , čo bránil očkovacím tímom zachraňovať zivoty 🤷🏼‍♂️.

https://www.dnes24.sk/znamy-aktivista-podporoval-protesty-proti-opatreniam-teraz-podlahol-covidu-403926

Ale dezolé budú nadávať pánovi Mikasovi do tlustych prasiat … totálne bez sebareflexie ⬇️

Prílohy:

0E564C3B-F7AA-48A7-BBFE-2BC654B0B90C.jpeg
0E564C3B-F7AA-48A7-BBFE-2BC654B0B90C.jpeg 321.55 KiB thumb_up0thumb_down

8D054663-64ED-4EA4-824A-827E345075CD.png
8D054663-64ED-4EA4-824A-827E345075CD.png 2.92 MiB thumb_up0thumb_down

25.11.2021 - 07:32:56
02
Inak typický dezolatny ciferník.
25.11.2021 - 07:50:12
00
ja by som mu to neprial, lebo vsak ma rodinu a verim ho mali radi. ale karmu zjavne clovek neoiebe a ako to "pan boh" zariadil tak to je
25.11.2021 - 08:15:48
00
začínam nadobúdať dojem, že tento "núdzový stav" zaviedli len preto, aby Fi-Pe-Ko nemohli robiť protivládne demonštrácie...

lebo tieto opatrenia sú presne ako z tej rozprávky, odvolávam co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil... darmo bude časť z nás dodržiavať aké také opatrenia, keď viac ako polovica to má zvysoka na háku...

dáta, fakty žiadne, len tliachanie na tlačovkách... neviem o tom, že by sa v reštikách (to skôr v krčmách), či nákupných centrách covid nejako brutálne šíril... ale čo vieme, že deti sa v školách premorujú jedna radosť... zavrieme školy? nieeee, načo... darmo budeme všetci dospeláci sedieť doma, keď potom decko príde do rodiny a bublina je nakazená... ale možno tomu len ja mojim sedliackym rozumom nechápem... zvláštne opatrenia... logdan jak sa patrí...
25.11.2021 - 08:20:46
00
Len taka myšlienka od “ človeka “ ⬇️ ..,

MÁM OČKOVANIE
a neviem, ozaj neviem, čo vakcína obsahuje. Ani táto, ani tie, ktoré mi pichli ako dieťaťu.
Ale neviem ani, čo obsahujú lieky na rakovinu, AIDS alebo krvný tlak. Čo obsahuje Ibalgin, Paralen alebo Acylpyrín. Iba že, riešia boľačky moje a mojich blízkych.
Neviem, čo obsahuje Big Mac alebo hot dog, čo si čas od času kúpim v stánku.
Neviem, či v reštaurácií, kde si dám moje obľúbené jedlo nepoužili suroviny po dátume spotreby alebo či si kuchár umyl ruky po toalete.
Neviem, aké látky obsahuje tetovanie, čo má pomaly každý druhý človek na tele. Alebo silikóny, či botox v perách.
Aké látky použili do mydla, šampónu a deodorantu, ktorý denne používam.
Neviem, aké dlhodobé účinky môže mať používanie mobilu.
V krátkosti…
Je mnoho vecí, ktoré neviem a ani vedieť nebudem.
Jedno ale viem isto: život je krátky, príliš krátky na to, aby sme len chodili do práce a trčali doma.
Ešte stále by som chcel vedieť bez strachu objať mojich blízkych.
Ešte stále by som chcel bez strachu precestovať svet.
Užiť si koncert, divadlo.
Sadnúť si na kávičku s priateľmi.
Ako dieťa ma očkovali proti kiahňam, mumpsu, rubeole, osýpkam, tuberkulóze, či čiernemu kašľu. Proti chorobám, na ktoré ani nie pred sto rokmi denno-denne zomierali malé deti. Vieme si predstaviť, že by nám naše deti zomreli na chorobu, ktorej sa dnes bránime celoplošným očkovaním?
Vraj tieto boli vyvinuté príliš rýchlo. Rýchlosť je relatívny pojem. Technologický pokrok akceleruje.
Za desaťtisíce rokov existencie ľudstva lietame len posledných niečo vyše sto rokov. Telefonujeme a fotíme. Spájame sa s druhou polkou zemegule v sekunde.
Koľko teda trvalo vyvinúť prvý telefón a koľko kým sa z neho stalo multifunkčné zariadenie, ktoré nepoložíme z rúk?
Doba sa zrýchľuje a s ňou aj vývoj vo vede a medicíne.
Verím odborníkom a preto som zaočkovaný. Nie preto, že to odo mňa chce vláda alebo nejaký politik.
Som zaočkovaný preto:
? aby som nezomrel na COVID
? aby som neobsadil lôžko v nemocnici ťažko chorému človeku, ktorého kvôli mne nebudú môcť operovať
? aby naši zdravotníci mohli mať kľudnejšie Vianoce
? aby som mohol žiť konečne svoj starý život
? aby obdobie korony zostalo tou spomienkou, o ktorej budem rozprávať svojim vnúčatám.
O tom, aká to bola pre našu generáciu príučka.
A že nám ukázal, aké dôležité sú tie každodenné maličkosti, ktoré sú nám častokrát samozrejmé ❤️
Zmeniť názor nie je hanba.
Zmeniť názor vie každy nie iba iba zrelý a uvedomelý človek.
Ak súhlasíš, kľudne skopíruj príspevok.
P.S.: kto rozdúchavať nenávistné vášne plánuje, nech sa prosím komentárov zdržuje.
Mier ?❤️
25.11.2021 - 08:27:36
108
Až som slzy vyronil 😂 …

Prílohy:

14FAFAC7-0E76-4CBF-A256-5FC5070FA8E0.jpeg
14FAFAC7-0E76-4CBF-A256-5FC5070FA8E0.jpeg 327.75 KiB thumb_up0thumb_down

25.11.2021 - 08:48:07
02
Kurde, prvy den lockdownu a v BA zrazu nie su vobec ziadne zapchy
25.11.2021 - 08:49:41
00
madbugie napísal:
dáta, fakty žiadne, len tliachanie na tlačovkách... neviem o tom, že by sa v reštikách (to skôr v krčmách), či nákupných centrách covid nejako brutálne šíril... ale čo vieme, že deti sa v školách premorujú jedna radosť... zavrieme školy? nieeee, načo... darmo budeme všetci dospeláci sedieť doma, keď potom decko príde do rodiny a bublina je nakazená... ale možno tomu len ja mojim sedliackym rozumom nechápem... zvláštne opatrenia... logdan jak sa patrí...

kde sú tie dáta?
25.11.2021 - 08:52:17
01
keyboard_arrow_up