ale co je dobre,citim sa o 50-60% lepsie oproti vrcholu piatok-sobota-nedela
ale co nevyzera dobre, v Dansku kosi nova varianta omicronu uz :tmi:
24.01.2022 - 22:30:00
00
nechce sa mi to už hľadať, dajte niekto odkaz na aktuálnu vyhlášku platnú do zajtra :)
24.01.2022 - 22:33:14
00
neviem či som našiel dobrú

Prílohy:

vyhláška.PNG
vyhláška.PNG 960.51 KiB thumb_up0thumb_down

24.01.2022 - 22:39:07
11
Tak či tak, díky :)
24.01.2022 - 22:40:28
01
Dúfam že takáto vyhláška nebude o chvílu aktuálna :D
24.01.2022 - 22:43:26
02
Volodja napísal:
milos21 mas pls skusenosti/informacie, ako to je v pripade omikronu s najmensimi detmi (0-1)? Zatial sa data len zhrnaju, ale vyzera to tak, ze deti 0-1 su omirconom ohrozene niekde na urovni 65-84 rocnych.
https://twitter.com/DrEricDing/status/1485276051005661184?s=20


Ja nemám presnú štatistiku, všeobecne deti od 0-18 rokov to znášajú vo svojej podstate dobre, ako samotnú infekciu a klinický priebeh COVID-19. Ale veľké POZOR s tým odkazom! Ten graf nehovorí nič o ohrození detí 0-1 rok. Je pravda, že teraz viac hospitalizujeme teraz malé deti do 3 rokov. Ale poviem to laicky, hospitalizujeme ich s kovidom a nie pre kovid ako to vníma spoločnosť. Myslené tak, že ako narástla infekčnosť, tak veľa detí to postihne, v úvode možno prvé dni aj celkom intenzívne, ale hospitalizujeme ich pre laryngitídu, obštrukčnú bronchitídu, dehydratáciu pri teplote alebo gastroenteritíde a pod. Čiže veci, pre ktoré najmenšie deti končili v nemocnici dávno pred kovidom s inými virózami, len s inou príčinou. Čiže hospitalizácia malých detí z mojej skúsenosti sa rovná očakávaným prejavom aj iných viróz, proste nekončia na ventilátore na KDAIM či OPIM. Túto sezónu (po minulej kľudnej) sme mali záhul u detí do 1 roka s RSV ktoré končili na kyslíku, Vapotherme, kortikoidoch. Túto zimu sme u malých detí v nemocnici COVID-19 ani nepoznali.

Ale toto zimné obdobie sme mali asi 2 deti s PIMS/MIS-C
24.01.2022 - 22:45:14
01
Dúfam že takáto vyhláška nebude o chvílu aktuálna :D

OT, možno nie si ďaleko od pravdy, keďže briti a amíci sťahujú ľudí z Kyjeva ...
24.01.2022 - 22:47:35
00
to nás by asi povolali do 1. cyklistického odminovacieho práporu :D
24.01.2022 - 22:50:06
04
canopus napísal:
presne,ale zamestnavatel Ti ju moze znizit,ak spadas do kategorie zamestnania vid vyhlaska

moje lentilky podla noveho usmernenia na COVID,len to davkovanie sa mi nevidi,to musim zajtra prekontroluvat s dokturkom,lebo sa podla mna pomylil

Isoprinosin tak ako Imunoglukan - všeobecné imunomodulans, pri COVID-19 nedokázaný jednoznačný účinok, ale stále lepšie v liečbe virózy ako napr. ATB
Azithromycín - ATB na virózu? Prečo? Hlavne keď vidím postup ordinácie - si COVID-19 pozitívny? Tak šup automaticky bez rozmyslu ATB a Isoprinosine, jedno "lepšie" ako druhé
Favipiravir - tiež bez dokázaného účinku, hlavne ak sa užíva už počas ochorenia

Ja som nič z toho počas COVID-19 neužíval, ani automaticky neodporúčal. Moja terapia je vitamíny, Imunoglukan (rovno s vysvetlením, nech neočakávajú žiaden zázrak a vyliečenie do druhého dňa) a potom symptomaticky antipyretiká pri teplote, nosné kvapky pri nádche, Tantum Verde pri bolesti hrdla. Z mojich subjektívnych skúseností nech dám takú alebo onakú liečbu, priebeh je v podstate vždy rovnaký a gro si musí proste odpracovať imunita sama (ako pri každej viróze)...

Isoprinosine a ATB po zvážení keď sa to naozaj nelepší.
24.01.2022 - 22:58:04
15
Díky, za potvrdenie, toho čo som si myslel,
šéf čo ma nakazil sa strašne čudoval, že neberiem nič, on si dal na vlastné želanie predpísať celkom slušnú hromadu podobného obsahu.
dávam si čaj s medom :)
24.01.2022 - 23:04:07
00
Presne tak, ľudia si myslia, že vieme liečiť COVID-19. Ale nie, celá liečba spočívala v symptomatickej pomoci, tlmenia hyperinflamačnej reakcie a riešeniu komplikácii dlhodobej invazívnej liečby na ARO oddeleniach a jediný faktor či človek túto šnúru na jej konci prežije je len šťastie a dobrá konštalácia hviezd. Jediný liek ktorý vo svojej podstate priamo proti vírusu SARS-CoV-2 funguje je očkovanie a aktuálne ešte MAB - monoklonálne protilátky.

A doteraz nechápem že sa k tomu ľudia stavali tak vlažne, keď o tom či budú o mesiac žiť alebo nie rozhodovalo len šťastie...
24.01.2022 - 23:19:01
08
ani ja to nechápem a už ani nemám žiadnu motiváciu niekoho presviedčať, snáď ten omikron bude dobré znamenie a nejak sa to rozptýli...
24.01.2022 - 23:29:33
00
Doplnil by som ešte nové “ hviezdy “ ako Molnupiravir a Paxlovid … Isoprinosin ak podávať , tak v prvých dňoch ! Neskôr nemá účinnost .

Ináč “ atómový energetik “ tam ma skoro všetko “ dostupné a obvodakmi doporučivané “ no jediný , ktorý sa prudko odporúča ako profilaxia toho čím kovid skutočne zabíja , tam nemá … LMWH !
24.01.2022 - 23:33:06
00
milos21 napísal:
Isoprinosin tak ako Imunoglukan - všeobecné imunomodulans, pri COVID-19 nedokázaný jednoznačný účinok, ale stále lepšie v liečbe virózy ako napr. ATB
Azithromycín - ATB na virózu? Prečo? Hlavne keď vidím postup ordinácie - si COVID-19 pozitívny? Tak šup automaticky bez rozmyslu ATB a Isoprinosine, jedno "lepšie" ako druhé
Favipiravir - tiež bez dokázaného účinku, hlavne ak sa užíva už počas ochorenia

Ja som nič z toho počas COVID-19 neužíval, ani automaticky neodporúčal. Moja terapia je vitamíny, Imunoglukan (rovno s vysvetlením, nech neočakávajú žiaden zázrak a vyliečenie do druhého dňa) a potom symptomaticky antipyretiká pri teplote, nosné kvapky pri nádche, Tantum Verde pri bolesti hrdla. Z mojich subjektívnych skúseností nech dám takú alebo onakú liečbu, priebeh je v podstate vždy rovnaký a gro si musí proste odpracovať imunita sama (ako pri každej viróze)...

Isoprinosine a ATB po zvážení keď sa to naozaj nelepší.
a ty odbornik od klavesnice,darmo si skoncil medicinu si videl moj diferencial,krvny obraz,d-dimery,pecenovky,hemokoagulacie? :tmi: no Tebe by som sa nechcel zverit do ruk,ked melies tieto belgicke tocene ..... mas ty vobec atest nejaky uz?
24.01.2022 - 23:45:07
01
Ramon1 napísal:
Doplnil by som ešte nové “ hviezdy “ ako Molnupiravir a Paxlovid … Isoprinosin ak podávať , tak v prvých dňoch ! Neskôr nemá účinnost .

Ináč “ atómový energetik “ tam ma skoro všetko “ dostupné a obvodakmi doporučivané “ no jediný , ktorý sa prudko odporúča ako profilaxia toho čím kovid skutočne zabíja , tam nemá … LMWH !
toho cim covid skutocne zabija :o ani diva svina nerozumie Tvojej gramatike, ty nie si predsa obvodny lekar taku atestaciu nemas, tak ani ten novy pripis nemozes chapat,preco ho niekto takto z VASICH vydal predsa, AK tomu nerozumies, opytaj sa ministerstva pod ktore spadas
ja ten ISO uzivam dlhodobo od liecby borely (po-pia), na HSV12,CMV,VZV,EBV,kedze igg som mal vystrelene do nebies, v likvore niektore igg som mal 200 nasobne zvysene, vynikajuci liek pocas apoptozy buniek a kilovaniu intracelularnej borelky...... vies ako sa prejavia predsa virusy,ked im znicis domceky ;) to je hadanka

aj tie Vase vakciny stoja za prd makovy= na omicron neucinkuje ziadna vakcina :rofl: :rofl: :rofl: este Vasi kolegovia idu skratit karantennu dobu na 5dni :rofl: :rofl: :rofl: keket,cisty amaterizmus, ***** konzilium magorov


Naposledy upravil canopus dňa 24.01.2022 - 23:52:43, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2022 - 23:46:04
01
keyboard_arrow_up