Údaje od Garminu o vplyve koronavírusu na športové aktivity.
https://www.wareable.com/garmin/garmin-data-lockdown-7940

Prílohy:

virtualcycling-1586610415-tVne-column-width-inline.jpg
virtualcycling-1586610415-tVne-column-width-inline.jpg 83.4 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2020 - 08:07:03
01
Hrozivost tohto ochorenia mozeme teraz sledovat na realnej vzorke starsich ludi. v DSS Pezinku sa ich nakazilo 47, ci kolko. Jeden je vo vaznom stave. Takze tu uvidime, jak zle to je. Ak tych 47 , co 2 tyzdne pokasliavalo skonci akurat s teplotami a ten jeden sa vylieci ...

edit: tak hospitalizovanych 14 , 9 na infektologii a 5 je na plucnom (ten jeden ventilacia) .. inak fakt nedokazem pochopit, ze im tam 2 tyzdne pokasliavaju ludia , ked je toto a nikto nic :(
15.04.2020 - 08:07:59
03
ja teda nie som velky matematik, ale zdvojnasobenie za dva az pat dni asi nie je exponencialny rast ... otazkou teda je nakolko doveryhodne su ostatne informacie ...
15.04.2020 - 08:29:28
00
skor by som povedal, ze to nie je matematika ale napr epidemiologia a pojmy exponencialne ci linearne sa pouzivaju s nejakym uzusom v inom ako exaktne matematickom zmysle, resp inak... ak ti nieco hovori algebra tak vies, ze aby veta platila tak si zadefinujes svet kde plati a vobec nemusi platit v obecnom svete "beznej" skolskej matematiky
15.04.2020 - 08:42:59
01
lenze my sme druhu fazu preskocili opatreniami. preco snou stale vsetci rataju? to by sme teraz museli vsetky opatrenia zrusit ale to by nikto normalny neurobil. a zaujimava v tejto dobe uz bude krivka nie celkoveho poctu nakazenych ale aktualne nakazenych lebo nam zacnu stupat pocty vyliecenych.
15.04.2020 - 08:48:17
00
Nehovoril by som, že sme ju preskočili.
Vírus tu stále je, vakcína v nedohľadne. A tieto opatrenia tu nebudú môcť byť ďalšie dva roky.
15.04.2020 - 08:54:12
00
Preto treba uvoľňovať opatrne a hlavne neustále pripomínať: rúško, hygiena, sociálna izolácia. Takto sa dá fungovať. Ale to by sa malo omieľať donekonečna, aby to ľudia mali stále na očiach. Len neviem či sú ľudia ochotní rok svojho života obetovať nestretávaniu sa. Rúško sa môže postupne minimalizovať na obchody, centrum mesta, nemocnica - lekár a pod. + pri chorobe povinne všade. Dôležitý je odstup . tam pri dvoch metroch nie je veľká pravdepodobnosť ochorenia - kritická hodnota je od 15 minút (tak to včera teta hovorila v TV)...
15.04.2020 - 09:30:42
01
ivast napísal:
ja teda nie som velky matematik, ale zdvojnasobenie za dva az pat dni asi nie je exponencialny rast

Aj zdvojnasobenie za 1 rok moze byt exponencialny rast, to predsa zavisi od zakladu exponencialnej funkcie, staci aby bol zaklad 1.00190083768
15.04.2020 - 09:37:09
03
lto čo je na tom hrozivé, ak tam 2 týždne +/- prichádzalo k pomalému postupnému (! jo! keby to bola variola alebo osýpky, tak by to bolo v priebehu hodín!) šíreniu, navyše zatiaľ ani nevedia, ako sa im to tam dostalo, keďže už druhý mesiac nikoho neprijímajú a sú zakázané návštevy, a práve preto to ani nikoho nenapadlo (zrejme sa nejaký zamestnanec nakazil pri kontakte, o ktorom ani nevedel a celkom možné je aj to, že mu dokopy nič nebolo)
rovnako sa dá predpokladať, že babky a dodovia sú aj na pochrchlávanie náchylnejší ako napr. ja (skúsený alergik a raz za pár rokov aj astmatik), takže to nikto neberie ako divné (ja som bol ako žiak ZŠ bez príčiny nachrchlaný pol roka, kultivácie nula bodov, nikto nič nezistil, ako prišlo tak odišlo)
w tym przypadku ťa to naozaj trkne až pri atypickom priebehu (presne rovnako to trvalo nejaké týždne, kým trklo čankajškov - musíš mať nadprahový počet [vymykajúci sa bežnej skúsenosti] podozrivých prípadov)
ivast naozaj nie si veľký matematik, skús nad tým trochu porozmýšľať
Gusto0 presne tak
scart335 doštudírovať pojem "kontajnment infekcie"
15.04.2020 - 09:39:01
00
Preto treba uvoľňovať opatrne a hlavne neustále pripomínať: rúško, hygiena, sociálna izolácia. Takto sa dá fungovať. Ale to by sa malo omieľať donekonečna, aby to ľudia mali stále na očiach. Len neviem či sú ľudia ochotní rok svojho života obetovať nestretávaniu sa. Rúško sa môže postupne minimalizovať na obchody, centrum mesta, nemocnica - lekár a pod. + pri chorobe povinne všade. Dôležitý je odstup . tam pri dvoch metroch nie je veľká pravdepodobnosť ochorenia - kritická hodnota je od 15 minút (tak to včera teta hovorila v TV)...
Myslím, že nereálne je do konca leta a už vôbec nie rok(a ten rok je teda optimistické číslo, ak len rok bude trvať vývoj tak ďalší bude trvať logistika a očkovanie). Nie len po psychickej stránke ale aj ekonomickej - v službách v ČR robí viac ako 400 000 ľudí, podobné % bude aj na SK.
A ak budú reštaurácie, nákupáky a iné služby otvorené tak to už sa môžu ľudia aj stretávať, ani to celý deň nosené, prepotené a prechrchlané rúško to nezachráni.
tulenik a čo s kontajmentom, keď sa to spustí o pár mesiacov znovu? znovu sa všetko zatvorí a ideme naspäť do "jaskýň", na to ľudia hodia z vysoka bobek.
15.04.2020 - 09:41:59
00
tulenik: to je presne to na tom hrozive, ze vsade zuri panika , ale my sme vysmiaty, lebo si myslim, ze mame izolaciu. Vravi sa tomu aktivna prevencia pri ochrane zdravia a zivotov, proaktivne sa chovat. Klasicke predpoklady pri vyhlaseni nudzoveho stavau a pandemii neplatia. Vedecka statistika tuna nema co robit ;)
15.04.2020 - 09:48:17
00
kks "argument panikou" :D
to asi pridám do zoznamu argumentačných falusácií
15.04.2020 - 09:59:51
00
https://www1.pluska.sk/regiony/zapadne-slovensko/dokaz-tajili-nakazu-medzi-starcekmi-pezinku-pochopite-ked-precitate-tento-list?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_position=1
15.04.2020 - 10:00:40
00

Prílohy:

Screenshot_2020-04-15 Untitled spreadsheet.png
Screenshot_2020-04-15 Untitled spreadsheet.png 156.08 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:29:43, celkovo upravené 1 krát.

15.04.2020 - 11:38:11
00
These Historic Photos Show How San Francisco Survived the Last Pandemic: https://thebolditalic.com/these-historic-photos-show-how-san-francisco-survived-the-last-pandemic-92d6898f8ef6

When San Francisco’s cases began to drop after two weeks without social gatherings, city officials lifted many of the bans in mid-November of 1918 — a mistake we can learn from. Citizens were still required to wear masks at performances and gatherings, but it wasn’t enough. Like Covid-19, the Spanish Flu spread rapidly between people at public gatherings, and the city didn’t socially distance for long enough.
15.04.2020 - 11:57:50
00
keyboard_arrow_up