Macronova žena sa pýta manžela. "Miláčik, pôjdeme na nákupy?" Macron je odpovedá. "Choď sama, ja doobedu nemôžem"
24.04.2020 - 12:32:11
025
remdesivir neuspel
https://www.teraz.sk/zahranicie/ft-remdesivir-ako-liek-na-covid-19-v-pr/462453-clanok.html

ale je tu dalsi kandidat
https://finance.yahoo.com/news/83-survival-covid-19-patients-100010532.html
24.04.2020 - 15:10:13
00
Manželský pár z okresu Trenčín (55 r.) sa rozhodol slnečný deň stráviť cyklotúrou. Podarilo sa im prejsť do Českej republiky, avšak keď sa vracali spať ich spozorovala policajná hliadka na hraničnom priechode v Hornom Srní. Policajti zistili, že sa vracajú z Českej republiky. Nie sú pendleri, nie sú zamestnaní v Českej republike a výlety za hranicu nie sú zatiaľ povolené.

„Následne vyrozumeli Úrad verejného zdravotníctva, ktorý rozhodol, že manželia najbližšie dni strávia v domácej karanténe. V prípade, že by nariadenú domácu karanténu nedodržiavali, hrozí im vysoká pokuta,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

tak pozor pani :-) uz som tu videl par malych prejazdov k susedom. kazdopadne ma to se_rie - kedze pohranicie s CR je skvele na bikovanie a mal som tam v plane niekolko vyletov tento rok :-( bol som v tom ze taketo "prebehnutie" riesit nebudu - ale ako citam tak riesia :-(
24.04.2020 - 22:29:47
00
No jo, len 5m za SK hranicou to je zamorené vírusom a niet cesty späť :) a nie žeby som to schvaľoval...
24.04.2020 - 22:57:59
02
Medzitým v ďalšom 10M čínskom meste...
https://www.startitup.sk/v-cine-zatvorili-dalsie-10-milionove-mesto-boja-sa-druhej-vlny-nakazy-po-tom-ako-mal-student-infikovat-70-ludi/

A napríklad v aj ospevovanom Singapure ktorý bol/je dávaný za vzor ako bojovať proti covidu...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-migranti-singapur-nakaza-jihovychodni-asie.A200422_160121_zahranicni_jhr#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main
25.04.2020 - 00:26:48
00
Najviac roboty v boji s korona krízou robia aj tak aktivisti (bonzaci). Vďaka za ich čas
25.04.2020 - 06:48:34
00
pendleri a v podstate vsetci co behaju cez hranice su smrt. neviem co je lepsie, ci zrusit 1000, 10000 alebo kolko pendlerov, alebo zavret 10m mesto...
25.04.2020 - 11:15:50
02
Migranti sa vracaju domov

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/spanelsko-migranti-pandemie-koronavirus.A200424_142550_zahranicni_jhr
25.04.2020 - 11:27:27
00
capulo napísal:
pendleri a v podstate vsetci co behaju cez hranice su smrt. neviem co je lepsie, ci zrusit 1000, 10000 alebo kolko pendlerov, alebo zavret 10m mesto...


Pendleri vacsinou pracuju par km za hranicou a rozdiel medzi domacim zamestnancom a pendlerom je taky,ze pendler na ceste do prace a z prace len prekroci hranicu.
Pendlerom sa tu robi zbytocne pakaren.
25.04.2020 - 12:26:19
08
Nesuhlasim. Uz som pisal, ze pokial je stav, ze sa izolujeme na urovni statov (stale lepsie a lahsie realizovatelne ako riesit to na urovni kraju, okresu, mesta ... ), tak to treba dodrziavat. Pendleri su ty, co tuto izolaciu systematicky narusaju a je uplne jedno, ako daleko za hranicami pracuju.
Ak na jednej strane je prisna karantena pre navratilcov, ale zaroven tu volne behaju pendleri, je to uplne nelogicky stav.
Ak budu vramci polavenia izolacie rieseny pendleri OK, ale malo by sa to potom nejako ulahcit aj ostatnym navratilcom. Ty na rozdiel od pendlerov nie su taky "promiskuitny", aj ked na druhej strane mozu prichadzat z rizikovejsich oblasti.
25.04.2020 - 13:52:42
06
Donald sa zrejme len zle vyjadril s tým vpichovaním dezinfekčného prostriedku do žily. Možno mal na mysli tepnu.
25.04.2020 - 13:54:19
00
maros15 Skús ešte do svojho názoru zakomponovať aj fakt , že všetky okolite krajiny majú neporovnateľne vyššiu premorenost ako ma doposiaľ SK . A prestaňte už špekulovať nad počtom a prioritou testovaných osôb . Testuje sa už dosť a zmysluplne . V každej krajine je iný hygienicko epidemiologicky štandard a vzťah k zodpovednosti k primárnym opatreniam . Matus ti tu poslal odkaz na tolko ospevovany Singapur . Dom*rdali im to práve tyto námezdní robotníci - pendleri ... ako tvrdím , toto je beh na dlhu trať . Tu nepomôže držať “ celibát “ 2 mesiace a byt vysmiaty , že som naložil korone . Ak sa Vám pozdáva myšlienka “ chladenia rodičov a starých rodičov “ na zimných štadiónoch a masové hroby , tak ďalej spekulujte ako ďaleko sa dá ísť za hranice , ako sú chudáci pendlerikovia diskriminovaný alebo či si staci nasadiť rúško 2 , či 20 metrov pred cudzím človekom ... spekulujte az prešpekulujete .

ivan ďalšia perla z tvojho péra ...
25.04.2020 - 14:03:12
08
Hosť napísal:
Pendleri vacsinou pracuju par km za hranicou a rozdiel medzi domacim zamestnancom a pendlerom je taky,ze pendler na ceste do prace a z prace len prekroci hranicu.
Pendlerom sa tu robi zbytocne pakaren.

nie vzdy, pendler je niekto co ma firmu co sidli do 30km ci kolko to je od hranic... uz co sa deje tam nik nezistuje. takze ak robis v hainburgu prepravcu tak kludne mozes pobehat pol rakuska a vecer domov...
ja by som bol za aby sa museli aspon raz za dva tyzdne pretestovat a tak mozu lozit
25.04.2020 - 14:11:36
01
Ked ten pendler robi na kase v Kittsee, na kase alebo naopak, v Bratislave tak je z neho idealny prenasac...
25.04.2020 - 15:05:26
07
Toto je presne na tom svinstve Covid19 najsmutnejšie ... človek trpí a zomiera sám , neosobne , bez možnosti rozlúčiť sa so svojimi blízkymi . Bez dôstojného pohrebu a možnosti spoločne žialiť . A je úplne jedno či ste kresťan katolik , pravoslávne veriaci , muslim, budhista alebo ateista ... oplatí sa vydržať , ešte nie je koniec 😷

25.04.2020 - 19:21:42
00
keyboard_arrow_up