"Športovci intenzívne trénujúci v extrémne teplom prostredí dlhšie než 4 hodiny sa dostávajú do nebezpečia zdravotných komplikácií z dôvodu nadmernej straty soli.

enough said
23.05.2011 - 14:39:23
00
....to nie je srnkino objavenie Ameriky - to poradili známi pretekári a čo-to múdra literatúra....

Núdza naučí - a príroda neublíži, ak vieš, ktoré môžeš. ;)


... poradili zle ...
ja by som to nenazval "núdza" ale napríklad:
slušne, neskúsenosť a menej slušne "vlastná hlúposť"
23.05.2011 - 14:42:10
00
K núdzi (vlastnej hlúposti): Aj to sa stáva - veď nikto sa nenarodil ako borec. :D

Jasné, ak sa zle nakombinuje a potom sa chytí hlaďák, človek si nadáva a najradšej by sa nevidel. :tmi: Ale dôležité je zobrať si zo situácie ponaučenie a dobudúcna sa nevhodných kombinácií vyvarovať na najvyššiu možnú mieru. Skúsenosti prichádzajú postupne, nikto vopred neodhadne, čo mu nesadne, každý sme iný. :) Takáto situácia má prínos vtedy, ak sa športovec po nej posunie skúsenosťami ďalej.
23.05.2011 - 14:52:08
00
dobre, dobre,
ale davať tu mladému takéto odporúčania sa mi nezdalo veľmi dobré a ani zdravé,
aky to náhodou nepochopil tak,
že mu na vyjazd-tréning stači pol kilečka soli v drese a cestou sa niekde v priekope napasie
:x koniec
23.05.2011 - 15:10:06
00
hm, a ten hroznový cukor prečo nie ? a moc nemusím vláčiť zo sebou na trening košík ovocia v drese :rofl: :rofl: , to si spravím po treningu ovocnú misu atď. Ja len potrebuje vedieť aké palivo je najlepšie na trening niečo čo len hodím za jazdi do huby a zapijem vodou. Aby som si doplnil potrebné prvky. Toť vše takže veci typu zober si 10čokolád k tomu horalky a pod :puke: , radšej nech už tu napíše niekto niečo seriozne :geek: a uzavrie sa to tu ;) , len akosi som sa ešte nedočkal odpovede, a najradšej by som jedol počas jazdy niečo toho typu ako tie piškoty a pod (dobre sa davkuju, a su tam iba potrebne latky, konzumácia nie je zdĺhavá atď) a poprípade čo jete vy.

za normálne odpovede vopred diky :clap:
23.05.2011 - 15:34:08
00
že mu na vyjazd-tréning stači pol kilečka soli v drese a cestou sa niekde v priekope napasie

:rofl: :rofl: :rofl:
23.05.2011 - 15:40:17
00
takže veci typu zober si 10čokolád k tomu horalky a pod :puke:

najradšej by som jedol počas jazdy niečo toho typu ako tie piškoty a pod


A k tomu uz co preboha chces pisat ? Sak odporujes sam sebe :D .. proste si tie piskoty zober a jedz ich, alebo potrebujes posvatenie aspon 10 bikerov, ze ich mozes zrat ? :x .. uz som napisal toho dost na to, co potrebujes, a ty stale len melies to svoje a stale si nenapisal to, co je podstatne pre rady ...

edit:
Uzavriem to takto .. zober si tie piskoty, a kazdych 15 minut zjedz jednu a zapi poldecom vody. :hai:


Naposledy upravil lto dňa 23.05.2011 - 15:46:08, celkovo upravené 2 krát.

23.05.2011 - 15:42:57
00
ok dik, a pocuj ten hroznový cukor by som prečo nemal jesť?

a moja hlavná vec prečo som to tu založil bolo aj čo jesť ale hlavne koľko, ale ako tu písala Zani je to individuálne a porobím si jedálniček podla seba.
23.05.2011 - 15:45:33
00
K bukovym listom sa hodi mrkva, ale neni zly ani medveci cesnak ..
23.05.2011 - 15:47:13
00
Pozrel by som sa sem:

http://www.cyklotrenink.com/poradna/jidlo-na-dlouhe-objemove-treninky

a sem:

http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

Ako zvyknem písať - nesmrteľné a stále sa opakujúce odkazy....
23.05.2011 - 15:55:29
00
K bukovym listom sa hodi mrkva, ale neni zly ani medveci cesnak ..


trochu som nepochopil tvoj príspevok, písal tu niekto o bukových listoch ?
a čo ten hroznový cukor ? ano nie ?
23.05.2011 - 16:09:05
00
a Robert diky za ten kpo odkaz, nepoznáš ešte dáke (aj slovenské) ?
diky
23.05.2011 - 16:12:01
00
a čo ten hroznový cukor ? ano nie ?

Nie, uz to asi 3x pisem :lol:
23.05.2011 - 16:29:41
00
makovnik je tajna zbran :nod:, na to slape viac ludi :D .. a naviac mavaju aj rysky :lol: (tie makovniky)

Normálne si na nasledujúci dlhší maratón jeden zadovážim. :P Ja nič nejem a potom to tak vyzerá... :tmi:
23.05.2011 - 16:48:46
00
Rad by som podporil Zani. Zazil som na vlastnej kozi ked ma chytili krce. Boli sme akurat v restauracii a vydesil som casnicku ked som zlikvidoval obsah solnicky zo susedneho stola a partakovi ukradol vodu co mal ku kave. Zabralo skoro okamzite. Je to skusenost maratonskych bezcov, ze zhruba lyzicka kuchynskej soli vie pomoct. Preventivne by som mozno sol nelizal to by som bol radsej zasobeny iontakom. Ale ked je uz zle ...
23.05.2011 - 16:55:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up