Dam moju story resp. dobru radu. My sme boli minuly rok na 5 dni na turistickej dovolenke v Nizkych Tatrach. Prisli sme v piatok poobede a v sobotu som siel ma MTB preteky tu u nas, kde sa ide cca hodinu v kuse v podstate len s jednym kratkym zjazdikom do kopca /hodinu pri mojej vahe a kondicke/ a uz v prvej tretine som si hovoril ze kua akosi sa mi ide zle resp. tazko a prvykrat som zvazoval ze to otocim a vzdam to. Neotocil som lebo som predsa neni ziadna padavka....mesiac som to potom lutoval, ak nie viac. Telo som si tak vycerpal a doiebal, ze som sa daval dokopy vyse mesiaca. Takze davam radu v tom zmysle ze radsej sklonit hlavu a neist do toho ked sa to telu nepaci a je jedno aky sport resp. aktivita to je, ako byt potom mesiac alebo aj viac v prdeli. Zjavne som telo v tych Tatrach hodne vycerpal a ani som tam moc dobre nespal a tie preteky ma dorazili.
Teraz uz chapem preco aj profici obcas odstupia z pretekov, zjavne velmi dobre vedia co robia...a uz to budem vediet aj ja :-)
13.01.2019 - 07:43:20
02
matt napísal:
Mna dost u lekarov zarazilo to, ze vzdy som im ohladom mojej unavy spominal ze mam narocnu pracu, popri tom rodina, sportujem/trenujem atd a absolutne nikomu z nich nevadili hodnoty draslika 3,60mmol/l ktory je sice v zozname poznacene ako OK, ale su na uplne spodnej hranici referencneho rozsahu ( dokonca v linku na clanok nizsie sa uz spomina "Za hypokaliémiu (znížený draslík) sa považuje koncentrácia draslíku v krvi nižšia než 3,5 mmol/l"
https://sk.medlicker.com/1418-nedostatok-draslika

V tyzdni som bol na internom vysetreni a zrovna mi doktor hovoril ked pozeral vysledky krvy, ze draslik by som mal mat ako biker vyssi, mam 3,8 a cyklisti ze by mali mat 4. Ale to mi asi spomenul len preto, lebo aj on rekreacne bikuje a sme sa dali do reci... Inac si myslim ze by to ani nespomenul...
13.01.2019 - 09:06:02
00
Daj si každý deň banán...
14.01.2019 - 21:15:33
00
Mam, uz dlhodobo, 2-3roky, zrejme to nestaci, uz rozsirujem obzory a hladam aj ine...
14.01.2019 - 21:21:24
00
DMko - "Magnesium-Kalium" krabicka https://www.dm.de/gesundheit/mineralstoffe/magnesium-kalium/ .. nestoji to vela, je toho dost a ako bonus to aj chuti :) .. bananov (ak ho mas malo) by si musel denne zozrat tonu .. a to vzhladom na to, ake a v akom stave sa k nam vozia by bolo zdraviu skodlive.
14.01.2019 - 21:49:02
02
k tomu pretrenovaniu , kym necikate ,krv tak ste este v pohode ,vlastna skusenost ...v tej dobe ani sportova lekarka este nevedela "co" a z coho to je :)
14.01.2019 - 23:18:45
00
Moj skromny, cisto amatersky postreh k tejto teme je: spanok, spanok a este raz spanok...
15.01.2019 - 00:03:56
04
kvakob napísal:
k tomu pretrenovaniu , kym necikate ,krv tak ste este v pohode ,vlastna skusenost ...v tej dobe ani sportova lekarka este nevedela "co" a z coho to je :)

Nebral si vtedy napr. nejaký proteín? To bola moja skúsenosť.
15.01.2019 - 06:07:45
00
nie nesypal som nic max. nejaky iontak aj to som nejak neprehanal ,neboli prachy a ani taky vyber ako teraz :), ale o to viac sa makalo ;)
15.01.2019 - 07:34:54
00
lto napísal:
.. bananov (ak ho mas malo) by si musel denne zozrat tonu ..

V lete v špitáli som mal zrazu nízku hodnotu draslíka, tak do mňa vopchali infúziu. Pekne do kanyly na krku, sem-tam kvapka, možno decová flaštička tiekla do mňa 3 hodiny. A na druhý deň opäť. Pýtal som sa dochtorky, že čo by sa mi mohlo stať. Riziko fibrilácie srdca... A čo na zvýšenie draslíka? Nech vám manželka donesie banány a každý deň jeden-dva.
Pozrel som si prepúšťaciu správu - pri príjme 3,9, pri prepustení 4,1 mmol/l. Kvapkačka aj banány pomohli. Odvtedy si preventívne dávam banán 2-3 krát do týždňa.
15.01.2019 - 22:39:54
00
JoKo napísal:
Odvtedy si preventívne dávam banán 2-3 krát do týždňa.

Do ust?
15.01.2019 - 23:08:07
04
Nie, strkám si ho do zadku...
15.01.2019 - 23:23:45
00
Palo TT napísal:
Do ust?


Ak nemáš čím prispieť k tejto téme tak sa radšej zdrž podobných komentov
15.01.2019 - 23:30:10
01
Ale Bertík , si ty ale čertík 👹 ... to bol vtip . A aby som prispel . Taký Banán 🍌 má páni 40 gramov sacharidov . Ja by som volil na doplnenie K+ vysokooktanovu horkú čokoládu .
16.01.2019 - 09:34:19
00
Radsej marhule, nez banany. Susene maju 4x tolko, nez banan (ale aj sacharidy :)/. Losos .. 2x tolko.Pecene zemiaky 2x tolko. Ale to vsetko je teoria, pretoze pokial si to clovek nezmera v tom co kupil, tak nema istotu. Pretoze to moze byt inak, podla toho, kde co pestovali/chovali. A ako bonus sem tam aj ine prvky periodickej sustavy :lol: Horka cokolada je fajn :) .. dalsia moznost je draselna sol v kuchyni namiesto klasickej, alebo aspon morska , alebo sol pre kardiakov. Klasicka sol ma privela sodika a to nevplyva dobre na hladinu draslika.
16.01.2019 - 09:51:33
00
keyboard_arrow_up