Sorry ale miesas tu dve veci. O tom ze clovek moze zomriet niekolko dni od malicherneho udretia tu takmer kazdy vie, my tu piseme ze selektujeme akemu pripadu zastavime, ty ze zastavis kazdemu. Osobne neviem ako to bolo, vychadzam len z toho co si pisal pritom to mohlo byt uplne inak. Neselektuj z toho co sme napisali ze sme spiny co nikomu nezastavia, keby si predychaval pad, sedel ci lezal na trave, vobec by si sa nepozeral na auta, bol krvavy, mal rozmlateny bike, nepozeral po autach, bol viditelne dezorientovany a podobne tak by som ti zastal, keby si tlacil ci niesol bajk tak by som ti zastal. Pokial ale telefonujes, rozoberas bicykel, fotis si selficko, so zaujmom pozeras po autach, nemas ziadny viditelny problem ani naznak padu, tak nevidim dovod preco by si sa mal dusovat nad tym preco ti nikto nezastal. Sam priznavas ze ti nic nebolo, ze si mal odvoz, mozem len predpokladat ze si pozeral po autach a vodicoch, vodici po tebe a kedze si im nedal ziadnu zamienku ze potrebujes pomoc tak pokracovali dalej. Predstav si ze by co i len kazdy druhy zastavoval pri kazdom stojacom cloveku vedla cesty. Skus byt obcas kriticky i voci sebe nielen voci ostatnym. Co by si robil ako vodic keby si pri niekom zastal a ten ti povedal ze je ok ? Nutil by si ho ist na vysetrenie alebo co ? Ak nie tak preco tu popisujes vnutorne krvacanie ?
Dost mi vadi ze poukazujes na to ze sa mam zobudit, pritom sam si myslim ze pre druhych robim viac ako bezna slovac. Nemam problem vyjst z obchodu aby som dal prvu pomoc ozratej co vypadla z busu na chodnik a vsetci ostatni ju obchadzaju, prejst kvoli tomu cez cestu. Nemam problem zastavit sa pri ludoch co potrebuju co i len minimalnu pomoc. Nemam problem zdvihnut zo zeme odpad a hodit ho do kosa. Nemam problem ***** ludi co fajcia tam kde nemaju, co zahadzuju odpad tam kde nemaju. Nemam problem zastat sa slabsieho ani sikanovaneho a je mi jedno ze pri tom dostanem po gebuli. Nemam problem pomoct arabke so zhodenou retazou, cigancu s defektom, pritom ich plno bikerov obchadza. Prvu pomoc som daval niekolko krat, technicky problem s cudzim bikom bez opytania som riesil aspon stokrat, zadarmo pomaham ludom so zlepsenim techniky na bajku, proste nemam pocit ze by som sa mal zobudit a nemam ani pocit ze som nieco extra. Proste som z toho co si napisal usudil ze si pomoc nepotreboval, ze si ziadne vnutorne krvacanie nemal, ze by som ti proste nezastavil, mozno spomalil ci zablikal ale pokial si evidentne ok tak nie je dovod.
22.06.2017 - 15:46:17
015
briko: ten uraz sa stal pri ceste a zastavovali vam auta ? Lebo to bola pointa celej staznosti zadavatela. Ostatne, chcel by som vidiet tych 10 sekund , hlavne, ak je to komunikacia, kade sa jazdi 90km/h , cize len po vsimnuti si, spomaleni a bezpecnom zastaveni auto prejde tak 100m.
22.06.2017 - 15:50:47
02
ja sa zvyknem opytat, ked vidim, ze nieco nie je ok.

Hosť napísal:
myslim si, ze niekto nie celkom pochopil tvoj prispevok a tymto celu diskusiu "namoderoval" uplne inym smerom.


Aj ja sa zvyknem opytat. Ten prispevok je ale najma zly priklad na diskusiu o tom aki sme, lebo v danej situacii bolo vsetko OK (ono veci sa zvyknu kazit).
V rannej spicke, ked sa kazdy niekam ponahla (a aj odstavenie vozidla na krajnici je iste riziko) nevidim dovod ponukat pomoc cyklistovi pri rozobratom biku zjavne cakajuceho na odvoz, pokial ziadny iny problem/potrebu pomoci nesignalizuje.
Ak by som mal v aute miesto na bike, neponahlal sa do prace a premavka by to dovolovala, asi by som zastal a odvoz do najblizsej civilizacie mu ponukol. (ale taka zvrhlost ako nalozit bike do osobneho auta vodicovi necyklistovi urcite ani nenapadne :) )


Naposledy upravil Palo TT dňa 22.06.2017 - 17:44:13, celkovo upravené 1 krát.

22.06.2017 - 17:13:55
03
Áno. Asi som to zjavne nepodal dobre! Keby som troska vychladol diskusiu nezaložim... nechcel som nikoho moralizovať.. rešpektujem všetky názory
22.06.2017 - 17:21:02
03
Ja si pomozem citatom jedneho prispievatela na ceskom fore:
Lidi jsou nemoralni hovada odjakziva. Je na to cela veda, zvana sociologie a je na to cela teorie her, coby matematicka disciplina. Koneckoncu si muzes jako dobry model zahrat jakoukoliv profachanejsi onlinovku, kde je volny trh s predmetama a uvidis, jestli bude vetsina hracu altruisticka a bude nezistne pomahat cizim v zajmu celku, anebo jestli bude vetsina prospecharska, snazici se te scamnout, hackout a *****. V principu jsou lidi amoralni bezohledne prospecharske svine a cokoliv jineho je jen tenka a lehce odstranitelna vrstvicka civilizace.


No a ta vrstvicka civilizacie sa podla mna coraz viac ztensuje. To je ten problem. Plus migracia, srackomety co idu na plny vykon, informacny smog a co javiem co este. No kto by z toho nezblbol?
Asi len typkovia ako je tento :) http://www.doba.sk/2012/11/22/david-glasheen-je-skutocny-robinson-crusoe-zije-sam-na-svojom-vlastnom-ostrove/
22.06.2017 - 18:00:22
02
Morrison napísal:
fradog tak to si trafil...tak ako mi to povedala väčšina kolegov v práci..keby že tam je samotný bajk, tak ani rozbehnuté auto na 130...či zúžená vozovka..by neboli prekážkou zastaviť ;)
mimochodom buchla mi gáluska následne som spadol..nič vážne


A ak si chcel mat odvoz aj s vecerou, stacilo na nejaku tabulku napisat ze si lekar, ortoped :D
22.06.2017 - 18:14:15
01
lto, Palo TT: jasne, da sa v jeho prispevku najst X vselijakych point a uhlov pohladu. urcite z nich bude aj dost spravnych. ja si vsak principialne nemyslim, ze ludia su sprosti a z toho som vychadzal aj pri morrisonovom prispevku. "spolahol" som sa na jeho zhodnotenie situacie a dojmy, ktore z nej mal. nemam k tomu uz co viac dodat. mozno len tolko, ze budme k sebe viac ohladuplni, pomahajme si a nesnazme sa kazdeho hned dodžubať. :sun: :sun: :sun:
22.06.2017 - 20:21:55
02
Tiez nechapem preco sa rozhorcovat ked sa v podstate nic nestalo.
Aj ja mam zlu skusenost z urazu na biku, ale beriem to podla prislovia, co ta nezabije to ta posilni.
Budete si mysliet ze som negatiny, ale ja uz davno od ludi cakam len to najhorsie.
Vacsinou to tak aj je.
Vsetko ostatne je potom len prijemne prekvapenie.
A co takto byt pripraveni na mozne komplikacie a nespoliehat sa na niekoho ineho.
Pomoze to vzdy, ochota druhych iba obcas.
22.06.2017 - 21:03:45
06
briko vieš čo je zaujímavé? Pozrel som tvoj profil s tým že som si bol istý že tento chlapík pod 40 rokov nemá. A potvrdilo sa. Usmial som sa a už som mal jasno... ani som nevedel že to bude celé asi o tomto?!
22.06.2017 - 21:04:56
00
Konflikt - 18. Takí sme thumb_up0thumb_down
22.06.2017 - 21:12:38
04
iron.hide az teraz som prebehol tuto temu a vsimol si tvoju poznamku o telefonnych cislach. Je pravda, ze dnes je bezny stav, ze ak nemas svoj mobil v poriadku (spadol, vybita baterka, ukradli ...) tak mas pruser, pretoze aj ked ti niekto pozcia svoj nevies cisla. Nosim v penazenke karticku so zakladnymi cislami - manzelka, dcera ... vrelo odporucam. Este som to nepotreboval ale cert nespi.
22.06.2017 - 22:45:25
03
len ku karticke treba mat este prilozene okuliare :)
23.06.2017 - 11:20:29
00
pista napísal:
iron.hide az teraz som prebehol tuto temu a vsimol si tvoju poznamku o telefonnych cislach. Je pravda, ze dnes je bezny stav, ze ak nemas svoj mobil v poriadku (spadol, vybita baterka, ukradli ...) tak mas pruser, pretoze aj ked ti niekto pozcia svoj nevies cisla. Nosim v penazenke karticku so zakladnymi cislami - manzelka, dcera ... vrelo odporucam. Este som to nepotreboval ale cert nespi.


Ja som kedysi pocul o chlalanovi co v mobile nemal ulozene ziadne cisla, lebo si vraj vsetky pamatal :) Ja si pamatam tri ktore su pre mna najdolezitejsie. Myslim ze nie je taky problem sa ich naucit, ked uz v hlave nosime kadejaky PIN-y, cisla uctu, hesla ap.
23.06.2017 - 12:20:56
00
Ved pockaj - pride ten cas aj na teba :P
23.06.2017 - 13:00:14
01
... ale tak zase, keď mi niekto v dnešnej dobe požičia mobil, tak sa pozriem do svojho google konta, a tam mám všetky čísla.
24.06.2017 - 23:12:14
00
keyboard_arrow_up