- Pisal ze sa natiahol na lavicke co je nieco ine ako postavat pri ceste, to by ti uz zastavovali ludia ak by si ta vsimli.
- Ak mas otras mozgu tak vyzeras inak ako ked saskujes s telefonom
- Sam vravis ze si bol ok, vzusujes sa nad tym ze nikto nezastavil aby si mu mohol povedat ze si ok. Predpokladam ze si uplne ok i vyzeral. Mam pocit ze si len vyzadoval pozornost co je i dovod preco si sem zavesil nicnehovoriace selficko a zacal tuto temu.
22.06.2017 - 13:46:19
03
Morrison napísal:
s otrasom mozgu žiadny cyklista mávať na nikoho nebude ale chápem nie každý ma medicínske vzdelanie. ja osobne by som sa v aute pýtal "čo tam ten s tým rozloženým bajkom pobehuje?!!! "

trafil si to na jednotku...o toto tu presne ide.... na nikoho som nemaval, lebo som to nepotreboval. nič sa nestalo ale to ten vodič nemohol tušit, ak maš otras mozgu nebudeš mat chuť na nikoho mávat...


Ale isto budes mat s otrasom mozgu chut rozoberat bicykel :)
Cloveka zjavne nezraneneho, venujuceho sa rozobratemu bicyklu otravovat urcite nebudem. Ak by sa tvaril bezradne, smutne na mna pozeral, rezignovane tlacil bike... , to je ina situacia.
22.06.2017 - 13:53:03
00
Morrison"...chýba nám sociálne cítenie,empatia..." toto si trafil, je to tak. Krasne to vidiet napr. v beznej premavke, ked sa zacne vytvarat kolona, tak kazdy (takmer) mysli len na to, aby sa ON dostal co najrychlejsie tam kde musi, najcastejsie skrze porusenie predpisov. Lebo ON sa ponahla, ostatni su v kolone z pasie, resp. do nej sli dovolenkovat. Zazivam to kazdy den.
A ano, keby som videl pri ceste cyklistu s odmontovanym kolesom a premavka by mi to dovolovala, tak aspon zastanem a spytam sa ci nieco nepotrebuje.
22.06.2017 - 13:54:16
01
chcel by som vidiet tu kolonu keby boli vsetci vodici taki empaticki ako chces :) tiez som mal buracku kde sa mi rozflakal telefon takze to viem pochopit ze to nemusi byt hned jasne ale ked si vyzeral OK tak na co by ti zastavovali? Si to predstav ze keby to urobil len kazdy druhy alebo treti vodic co by to bolo.
22.06.2017 - 13:56:52
00
ja nechcem aby boli vodici empaticki (teda pokial si reagoval na moj priklad s kolonou)...chcem len aby nevydrbavali na ukor ostatnych a neporusovali pravidla cestnej premavky. V konecnom dosledku je totiz ta kolona vacsia prave kvoli nim.
22.06.2017 - 14:01:08
01
nie nie, ja som to pisal zadavatelovi len si ma predbehol s postom :)
22.06.2017 - 14:08:56
00
Posledných 5 min k tejto téme, veľmi som oľutoval že som ju vôbec založil...
Mám medicínske vzdelanie v praxi som 15 rokov. Pacienti nám umierajú po úrazoch na vnotorne krvácania či už epidurálne či organové. Aj po 2 dňoch.Sú často x bez kliniky teda vyzerajú v poriadku bez priznakov...a stihnú vymaľovať aj obývačku v chalupe...!!!! Ty sa môj zlatý zobuď Palo tt, a.andrejko detto.
22.06.2017 - 14:39:34
00
takze pacient si 2 dni nevsimne ze s nim nieco nie je v poriadku, ale ja ako laik si to mam vsimnut a vysetrit ho, pretoze zrovna postava pri ceste a rozobera si bicykel :facepalm: ...potom co si spravi selfie :facepalm:
22.06.2017 - 14:45:00
011
ja som sa raz bruchom napichol na pretocene riaditka, no aj ked som tusil ze z toho moze byt vnutorne krvacanie (napriklad natrhnuta slezina a to ani neboli), tak som nesiel k doktorovi, aj tak som bol vtedy daleko.
ale morrison ma pravdu, ze pri kazdom takomto uraze treba ist preventivne na prehliadku, lebo moze z toho byt smrt, kludne aj pocas spanku a rano sa zobudite mrtvy :P
22.06.2017 - 14:47:03
01
Morrison napísal:
Posledných 5 min k tejto téme, veľmi som oľutoval že som ju vôbec založil...
Mám medicínske vzdelanie v praxi som 15 rokov. Pacienti nám umierajú po úrazoch na vnotorne krvácania či už epidurálne či organové. Aj po 2 dňoch.Sú často x bez kliniky teda vyzerajú v poriadku bez priznakov...a stihnú vymaľovať aj obývačku v chalupe...!!!! Ty sa môj zlatý zobuď Palo tt, a.andrejko detto.

tymto by som sa moc nechvalil.
takze ty nam tu tvrdis, ze aj napriek 15 rokom praxe ti zomieraju pacienti, ktorym niesi schopny urcit spravnu diagnozu a posles ich kludne domov s ramci hesla: " nic vam nieje, ak by sa nieco zhorsilo pridte, vysetrime vas znova"?
OMG... :n:
22.06.2017 - 14:54:03
01
Morrison, hej, je to smutne a taki naozaj sme. ostatne, aj vela reakcii tu na fore co to "o nas" hovori. velmi by som sa nimi ale netrapil. urcite to nie je smerodajna vzorka. vzdy najviac pocut najvacsich kriklunov. ;)

ja sa zvyknem opytat, ked vidim, ze nieco nie je ok. uz som zopar sad na lepenie takto v karpatoch rozdal a nepamatam sa ani na jeden pripad, ze by ma niekto zastavoval. dtto zastavujem s autom, ked vidim, ze nieco nie je ok. a v mojom okoli urcite nie som sam. neviem, ci v tomto niekedy dobehneme ine staty, ale som optimista a zda sa mi, ze sa to zlepsuje.
22.06.2017 - 15:04:00
05
Pacient ostáva doma nejde na vyšetrenie rodina si nič nevšimne. Nie je v kontakte s lekárom... často x príznaky až po 30 hod. Už vtedy je prognóza zlá. Ale netreba nad tým toľko filozofovať už bolo dosť k tejto téme napísané nechajme to tak, priznávam fakt, že som spravil chybu a zacal tuto tému...v poriadku nezastavuje nikomu choďte si ďalej za svojim a po svojom... ja určite zastanem tých 10 sekúnd má nezabije sa opýtať...
22.06.2017 - 15:04:32
00
briko dúfam že pôjdeš okolo mna ak sa skutočne niečo stane to bude super. Ďakujem už vopred.
22.06.2017 - 15:07:44
00
... zena mala minuly rok na biku v karpatoch uraz, a napriek tomu, ze sme nemavali a nikoho o pomoc neziadali, kym prisla sanitka, zastavilo sa pri nas dost ludi a ponuklo nam pomoc. ano, vacsina bajkerov len prefrcala okolo, ale tych druhych nebolo malo. ;)

myslim si, ze niekto nie celkom pochopil tvoj prispevok a tymto celu diskusiu "namoderoval" uplne inym smerom.
22.06.2017 - 15:24:09
04
možno si to myslel dobre, no vyznelo to dosť blbo celé
22.06.2017 - 15:40:07
00
keyboard_arrow_up