10 Ojro
30.03.2009 - 19:18:36
00
to je ten bulvar :D vsetko prehanaju :)
31.03.2009 - 17:19:29
00
Nezabudnite, casu je malo. Od 1. maja 2009 je povinna karta 1. pomoci. Pozri v prilozenej Vyhlaske MZ SR.
23.04.2009 - 20:54:46
00
Neplaš sa...
Prečítaj si § 3 ods. 2. Kartu musia mať len novopredávané lekárničky (§3 ods. 1). Nikde sa nepíše, že musíš dovybaviť terajšiu lekárničku podľa nového predpisu.
Samozrejme, že terajšia lekárnička nesmie byť expirovaná. Ale to ti ani dovybavenie kartou nepomôže, musíš vymeniť celé vnútro a aj obal musí zodpovedať predpisu.
23.04.2009 - 21:32:07
00
Neplasim sa, iba mam snahu informovat. Je lepsie stratam predchadzat:).
24.04.2009 - 07:03:37
00
ahojte, prosim vas neviete tu niekto zhrnúť ako je to teraz s jazdou za zníženej viditeľnosti? Mne je to jedno, lebo mám aj odrazky aj reflexné prvky na oblečení a v prípade potreby aj svetlo a "blikačku" ale občas sa ma známi pýtajú a neviem poradiť čo je teraz vlastne povinné. Viem, že reflexné prvky sú ale neviem ako je to s odrazkami a svetlami :roll: Dik


Vybavila som žiletku aj kráľa hôr zadnou blikačkou napevno, predné svetlo mám odnímacie (klik-klak systém), čiže stačí mi jedno pre oba biky, odrazky na kolách na žiletke nie, MTB mal, neprekážajú mi, reflexné vecičky majú tretry aj niektoré kusy dresu a kúpila som si aj také zelené "náramky" z hypermarketu, nosím v niektorých situáciách na kotníku. Aj vestu mám a dokonca používam, keď je potrebné prejsť Bratislavou veľkú vzdialenosť v špičke (nie všetko sa dá po chodníku). Vodiči v BA totiž často trpia zvláštnym druhom slepoty, vnímajú iba plechové krabice, sem tam nejakého toho chodca, ale cyklista je tu stratený. Dokonca aj keď mám bajk farby, až oči reže, a spolu s výraznými handrami tej istej farby, sa mi už stalo, že som bola proste "prehliadnutá". A to vôbec nebolo za zníženej viditeľnosti, ale za bieleho slnečného dňa, že pozdravujem. :shock: Tak to riešim vestou, zatiaľ žijem. Kokos na hlave je samozrejmosť, nenosím ho len od -3 stupňov, lebo na dve kukly a pletenú čapicu ho nenatiahnem.
24.04.2009 - 08:20:43
00
Vzorná cyklistka :) ..no to sa občas stáva, že sme prehliadnutelní..človek musí byť stále v strehu..prajem veľa šťastných km :wink:
24.04.2009 - 12:09:02
00
moja vcerajsia skusenost: siel som z poobednajsej domov moje vybavenie je len jedno predne svetlo aj to pri prudsom buchnuti zhasina a jedno zadne svetlo klasicke cyklisticke oblecenie z nejakymi reflexnymi prvkami ziadne odrazky a este aj rupsak som mal prekkryty plastom cize na nom tiez nebolo vidiet ziadne reflexne prvky. V meste stale policia uz som si myslel ze ma zastavia a budu ma za nieco drbat ale nic presiel som okolo nich v pohode
asi tiez nevedia co vsetko ten zakon obsahuje
24.04.2009 - 12:34:55
00
inak, mňa by teda zaujímalo ako môže byť niekto taký hlúpy, že ide na biku po diaľnici a k tomu ešte za nižšej viditeľnosti...na margo tej včerajšej dopr. nehody pri BA... :? :roll: :cry:

ľudia sú nepoučiteľní, napr. v stredu som išiel do Čadce autom a samozrejme cyklista vzorne s reflexnou vestou si to namieril nie po teraz nevyťaženej ceste cez Horelicu do mesta, ale rovno cez tunel ponad mesto, pritom je tam taká tabuľa, že zákaz vjazdu pre bicykle a peších, že by si ju nevšimol snáď len slepý... :roll:
24.04.2009 - 12:43:02
00
Vybavila som žiletku aj kráľa hôr zadnou blikačkou napevno, predné svetlo mám odnímacie (klik-klak systém), čiže stačí mi jedno pre oba biky, odrazky na kolách na žiletke nie, MTB mal, neprekážajú mi, reflexné vecičky majú tretry aj niektoré kusy dresu a kúpila som si aj také zelené "náramky" z hypermarketu, nosím v niektorých situáciách na kotníku. Aj vestu mám a dokonca používam, keď je potrebné prejsť Bratislavou veľkú vzdialenosť v špičke (nie všetko sa dá po chodníku). Vodiči v BA totiž často trpia zvláštnym druhom slepoty, vnímajú iba plechové krabice, sem tam nejakého toho chodca, ale cyklista je tu stratený. Dokonca aj keď mám bajk farby, až oči reže, a spolu s výraznými handrami tej istej farby, sa mi už stalo, že som bola proste "prehliadnutá". A to vôbec nebolo za zníženej viditeľnosti, ale za bieleho slnečného dňa, že pozdravujem. :shock: Tak to riešim vestou, zatiaľ žijem. Kokos na hlave je samozrejmosť, nenosím ho len od -3 stupňov, lebo na dve kukly a pletenú čapicu ho nenatiahnem.

Čo tak skúsiť hore bez a tangáče k tomu,myslím,že potom by Ťa neprehliadli :mrgreen:
24.04.2009 - 19:59:53
00
keyboard_arrow_up