momentalne hladam tasku do ramu -trojuholnik s rozmermi max. 30cm/20cm/20cm. Vodevzdornu s dvoma oddelelnymi kapsami v neutralnej sedej alebo ciernej farbe.. Kedze mam bike znacky Kona, nechcem tam mat nieco s logom ineho vyrobcu bikov. Idealne by bolo, ak by bola na sklade niektoreho z predajcov tuto v BA.. Pozeral som zopar webov a vela vyrobcov napr. Longus nema uvedene pri vyrobkoch rozmery.. celkom fajn vyzera napriklad tato:

http://www.sportservis.sk/product/taska-pod-ram-stredna-art504-10536/

avsak farebne mi celkom nevyhovuje a ma aj neake naradie a ja zbytocne nechcem platit za nieco co nepotrebujem.. Vdaka za tipy.
12.08.2009 - 09:40:54
00
Austin, teda neviem, čo jazdíš, ale občas sa stane, že treba zobrať bike na plece a vtedy takáto batožina... nie je najpraktickejšia. Ja som kedysi jednu nechcene dostal, čistá čierna, skúsim pohľadať a ak bude dobrá, máš ju za odnos :) nemám pre ňu využitie.
12.08.2009 - 09:51:44
00
vdaka za ponuku :D Ak by sadla aj rozmerovo, tak by to bolo vazne super. Jazdim vacsinou XC. Momentalne jazdim s malym batohom na chrbte a dost mi vadi, ze sa vzdy na chrbte strasne zapotim a je mi na tom mieste dost horko.. jendoducho to nema kde vetrat. Ked mi je viac horko, musim doplnat viac tekutin atd..nejde len o pocit. Uz som pozeral aj batohy s neakym systemom odvetravania ale priznam sa ze tomu velmi neverim.. tiez je pravda, ze v batohu vela veci nenanosim..

Tak zvazujem nad malou taskou do ramu, kde by som strcil doklady s klucmi, neaku tu tycinku s bananom,sadu na defekt .. Vcera som sa zastavil v blate v lese za Karlovkou asi 2 krat a ked prenasam bike, tak ho najcastejsie chytim pravou rukou dolu pri pedaloch takmer na konci tej ramovej trubky do ktorej sa upevnuje sedlovka.. je to super uchyt pretoze ho drzim za takmer jeho tazisko, vrchnu ramovu trubku mam pod ramenom a uplne pohodlne sa mi s nim kraca.. V mojom pripade by mi urcite ta taska do ramu neprekazala :wink:
12.08.2009 - 10:23:16
00
nezbudaj ze ked pojdes dolu kopcom s tou nalozenou taskou vsetko v nej bude lietat a plieskat o ram :idea: mal som uz na rame v minulosti(96) nieco take...ram bol teda pekne domlateny od klucov. :roll: 8)
12.08.2009 - 10:32:46
00
tu tasku chcem prave kvoli tomu s dvoma priehradkami. Vtedy je ta na doklady mensia a uzsia a veci v nej tak neliataju. Kluce by som si maximalne do niecoho zabalil, ak by tam uz bol taky problem.. Uz som tu pisal, ze batoh na chrbat nechcem a kedze vela inych moznosti ako zo sebou nieco na biku nosit nieje, tak vyberam tasku do ramu.. Prijde mi to ako najlepsie riesenie. Chcem tasku do ramu a vezmem tu, co bude najvhodnejsia/najkompromisnejsia..
14.08.2009 - 08:11:50
00
tak si kup malu pod sedlo, a take veci ako nejaku tyčinku a nejake drobnosti potom do zadnych vreciek na drese... ja to nosim tak a pohoda.. lepsie ako takato veľka taška
14.08.2009 - 09:18:39
00
Ako bolo spomenuté, najlepšie riešenie je podsedlovka (Scott Handy alebo Kangaroo) a ostatok do dresu. Inak tá rámová od SA je fajn, vozil som za čias "turistiky" a stále ju mám. Drží tvar, aj vode vcelku odoláva a je z pevného matrošku. Taktiež je 1 z možností taška na rajdy (mobil, kľúče,...), taktiež od SA (http://www.sportarsenal.cz) skombinovaná s nejakou podsedlovkou (no neoporúčam ju od SA, lebo úchyt na lyžiny sedla neznesie väčšie zaťaženie - osobná skúsenosť).
14.08.2009 - 09:45:04
00
Austin, teda neviem, čo jazdíš, ale občas sa stane, že treba zobrať bike na plece a vtedy takáto batožina... nie je najpraktickejšia. Ja som kedysi jednu nechcene dostal, čistá čierna, skúsim pohľadať a ak bude dobrá, máš ju za odnos :) nemám pre ňu využitie.


ked hu nevezme austin tak ja si ju rad vezmem:) pri jazde na ceste to lietat nebude :)
14.08.2009 - 09:58:44
00
tak si kup malu pod sedlo, a take veci ako nejaku tyčinku a nejake drobnosti potom do zadnych vreciek na drese... ja to nosim tak a pohoda.. lepsie ako takato veľka taška


v com je ta velka taska taka zla? Okrem uz spominaneho obmedzenia pri prenasania biku..
14.08.2009 - 12:31:48
00
v com je zla?
vacsina tunajsich "batozkarov" ta odradza zrejme preto, pretoze to v prvom rade nachuja vyzera, len to asi nechcu povedat priamo, v skutocnosti je len na tebe, co si na bicykel das a ak si o tom presvedceny, tak sa nenenchaj odradit, aj ked je pravda, ze podsedlova kapsicka vyzera ovela elegantnejsie...na druhej strane taky joko by ti povedal, ze si vsetko napchaj do dresu a nenos ziadny batoh a ziadnu kapsicku, za co sa priklanam aj ja, aj ked vo vela pripadoch to nejde...takze naozaj je to len na tebe
14.08.2009 - 12:59:12
00
No a v neposlednom rade ide aj o gramy. :D
14.08.2009 - 13:09:03
00
cim vecsia taska ,tym viac kravin budes brat so sebou! :twisted:
14.08.2009 - 13:26:00
00
Odporučil by som ti sport arsenal podsedlovku.Všetky potrebné veci sa ti tam zmestia a ešte aj pár blbostí. 8)
14.08.2009 - 14:08:00
00
..nejde mi o estetiku (iba do istej miery ako je farba, napriklad). Ak je hlavny problem iba v tom, tak mi je to uplne jendo. Viem ze ten bike dobre vyzerat nebude, ale tiez viem ze su veci ktore si so sebou zobrat musim a ked pojdem na dlhsiu celodennu trasu, tak ziadna podsedlovka mi na to stacit nebude. Chcel by som sa vyhnut "obatozkovaniu" celeho biku len kvoli tomu ze jedna vacsia kapsa by vyzerala blbo. Tiez nechcem davat nic do kombinezy, lebo sem tam spadnem a nedopadlo by to dobre.. Mne osobne by skor blbsie pripadalo viac malych tasiek ako jedna vacsia. Ide mi skor o to ci ma ta ramova taska nebude obmedzovat v pohybe na biku alebo technike jazdy za urcitych podmienkach (prenasanie biku vynechajme). Tiez si myslim ze ked mi bude pri zjazde z kopca buchat podsedlova kapsicka cez sedadlo rovno do zadku, bude to viac neprijemnejsie ako jedna taska v rame.. ale to je len taka moja vlastna hlupa hypoteza..mozno je to uplne inak. Mna zaujima vyhradne prakticka stranka veci, s tou estetickou sa da zmierit.

PS: je to sice offtopic, ale neda mi to.. tiez som napriklad s blatnikmi povodne neratal kvoli estetike, tomu ze ich takmer nikto nema..ale po tom co som si "dobre" pojazdil po lese ked naprsalo uz na to kaslem. Tiez ma nebavi pred kazdou kaluzou brzdit za cenu ze budem musiet vytahovat bike z blata ktore budem mat po clenky, lebo ma to pri tej malej rychlosti zastavi rovno v tej najhlbsej sr***e.. to prskanie blata do tvare tiez nieje ziadna zabava a brile nosit neplanujem..nieje to "ono", nieje to ten bezprostredny pocit z jazdy v prirode, ked uz sa pozeram na svet spoza niecoho. Na bike chodim hlavne preto, aby som si co najpohodlnejsie zajazdil a uzil si to. Nechodim sa tam pred nikym predvadzat. Lesnu zver to nezaujima a komare neodozene.. :wink:
14.08.2009 - 14:35:09
00
Tiez si myslim ze ked mi bude pri zjazde z kopca buchat podsedlova kapsicka cez sedadlo rovno do zadku
:lol: Dobré, fakt dobré. :lol:

Nehrozí. Akurát ak nebude inteligentne naplnená, aby veci nemali možnosť pohybu, tak to bude dosť hrkať. V ráme ti nebude nijako zavadzať, samozrejme ak nie si kokosák, ktorý ju narve na prasknutie, že sa zväčší do strán a bude vyčnievať z rámu "vác ako je zdrávo". A ako som písal, tie od SA sú fajne pevné (najmä spodok je tvrdý a drží tvar). Taktiež klasické 3-b. uchytenie ju dostatočne upevní.
14.08.2009 - 14:49:20
00
keyboard_arrow_up