tak povedzme si, aeroad nema zrovna najkomfortnejsiu geo a podla toho co popisujes by si dosiahol idealnejsi posed zmenou typu bajku a nie zmenou velkosti daneho modelu, preto si myslim ze lepsi postup je nie kupit bajk a dat si ho nafitovat ale este pred kupou si spravit fitting a podla toho kupovat - mas (takmer) zaruku ze si kupis spravny bajk a nasledne na nom budes aj spravne sediet ale rovnako plati ze fitting je skor proces ako jednorazova zalezitost...
19.07.2022 - 10:42:41
02
no a co s fittingom po ktorom sa citis na biku nepohodlne a neobsedis na nom tak dobre ako pred fittingom?
toto je to coho sa ja obavam ze by sa mohlo stat ked pojdem na fitting.
19.07.2022 - 10:54:13
00
Ano, je menej komfortny ako Bianchi co som mal predtym - tam som si mal podla tabulky kupit velkost 59 ale Procycling mi poradilo 57 a sedel vyborne (palec hore pre Procycling). Stale som mal (hlavne na fotkach) pocit ze mi je maly, ale to je mozno aj preto ze s mojim pupkom vyzeram este vacsie ako bezny cyklista mojej vysky. :D .
Kazdopadne som tusil ze tu budem viac natiahnuty a ze bude menej komfortny, ale pacil sa mi a na konfiguraciu to bola super cena tak som spokojny. Na bikefitting som isiel s tym ze predstavec menit nebudem takze stale nelutujem. A bolest chrbta zacina tak pri 150km+ co si povedzme pravdu nie je moc casty vyjazd.

A ano spravny sposob je sa namerat a potom kupovat - samozrejme pri nedostatku bicyklov nie je moc moznost si nechavat cas na rozhodnutie. :)

scarinko ak pojdes na bike fitting a nebudes spokojny stale si to mozes nastavit naspat. A ak ti je luto penazi a nic ta neboli tak tam jednoducho nechod.

Prílohy:

291089935_1465952177198211_8727434419191624222_n.jpg
291089935_1465952177198211_8727434419191624222_n.jpg 100.2 KiB thumb_up4thumb_down

19.07.2022 - 11:04:30
00
ono takto, fitting nie je riesenie na vsetko, je to skor optimalizacia. a zalezi aj na cieloch - podla mna aj na rovnakom bajku by mal vyjst iny posed ked poviem ze chcem vyhrat pretek a iny nez ze sa chcem vozit pohodlne a vyletnicky
aj po fitte treba tomu dat trochu casu, a pojazdit a trosku 'zvyknut'
no a treba si vybrat fitting ktory si myslis ze splni tvoje ocakavania. mne osobne sa tento mtbiker velmi nepozdava, ale verim ze niekomu moze posluzit.
niektore bike fittingy davaju moznost spatnej vazby po nejakej dobe (napr 30dni) ze pojazdis, a ked to nesedi, tak ti fitter venuje este nejaky cas aby sa to preverilo/prenastavilo este
19.07.2022 - 11:06:39
05
Zdravím vospolok, neviete mi poradiť, kde by niekde na východnom Slovensku robili bike fitting ?
21.07.2022 - 15:40:32
01
Tak skusenost z Viedne Roadbiker.at:
Na rozdiel od MTBikeru nemali SW ale bicykel, ktorym postupne nastavovali posed. Najprv ho nastavili podla sucasneho bicykla a potom postupne menili, pomerali zmenu a urobili to aj na manzelkinom bicykli.
Mal som pocit, ze to bolo viac osobne. Pozeral sa ako bicykluje, pozeral ako doslapuje na nohy ked chodi/skace a podla toho nastavil zarazky. Pozdavalo sa mi to viac, aj som mu to povedal, ale on mi povedal ze SW a elektronicke nastavovanie je fajn (toto ale predpokladam MTBiker nemal), a ze keby do toho chceli zainvestovat tak to beru.
Zase vela toho pomenil, posunul o 5cm sedlo dozadu, skratil predstavec z 9 na 6cm , znizil sedlo a tak.
Manzelka mala problemy s bolestou chrbta ked bicyklovala dlhe trasy a tiez sa necitila velmi komfortne tak uvidime aky bude vysledok po najblizsej dlhej jazde.
V skratke: Sice to vyzeralo technologicky pozadu bolo tam viac osobneho pristupu. Bezna cena: 150e.
21.07.2022 - 21:57:55
02
Ja som bol na bikefitting v MTBikeri v Hrádku, s novým cestným bicyklom (menil som po 10r). Za mňa to bolo celkom slabé. Nastavil zarážky tretier, pomeral základné proporcie tela a hodil to do PC. To mu vyhodilo štatisticky optimalizovaný posed, ktorý sa pokúsil nadstaviť na mojom biku. Označujú to ako dynamický fitting, ja som na bicykli pri tom sedel 10min, šliapal som 5min a nič sa vlastne ďalej nehodnotilo pri pohybe. Celá akcia trvala tak 40min. Zmena nadstavenia bicykla tiez prebehla len kozmeticky, všetko +- do 5mm, kufre boli OK, ako som ich mal. ?
Za mňa to bolo čo sa týka odbornosti také slabé, na to aby sa trafila velkosť rámu možno OK, ale od dynamického fittingu s analýzou šliapania a podobne to je na kilometre vzdialené. Určite by som chcel skúsiť niečo lepšie.
22.07.2022 - 08:10:56
05
dext3rko napísal:
Zdravím vospolok, neviete mi poradiť, kde by niekde na východnom Slovensku robili bike fitting ?

Skús napríklad PROefekt KE, vedia nastaviť bike aj Teba komplet diagnostikou ;)
23.07.2022 - 06:21:41
04
dakujem :)
23.07.2022 - 14:37:29
00
andrejKE: Len tak pre porovnanie. Koľko to stojí v tej Prahe?
24.07.2022 - 04:19:13
00
mna to v aprili stalo 4000czk - cca 160e
teraz uz to je drahsie 4500czk, vid
https://www.harfasport.cz/bikefitting-nastaveni-posedu-na-kole/

pan Stedry hovoril ze chodieva aj do Banskej Bystrice robit fit, ale narychlo z mobilu neviem najst kde presne. chodieval tam na 2-3dni v mesiaci

ked citam recenzie tak rozdiel v cene 60e oproti mtbikeru nebol pre mna az taky obrovsky, a ten servis zazitok a velmi osobny pristup mi za to urcite stal
24.07.2022 - 08:30:03
00
do Banskej Bystrice zrejme v BikePro na zvolenskej ceste.
24.07.2022 - 18:03:10
01
andrejKE: No keď čítam tie porovnania, tak tých 60 EUR by určite aspoň mne stálo za to.
25.07.2022 - 01:23:08
01
ja som bol už pár rokov dozadu v kola svorada v brne... tiež to tam bolo celé na základe ľudského prístupu, žiadne "jáchyme hod ho do stroje" úvod bol klasika nejaké cviky a merania tela, za účelom odhaliť nejaké anomálie na tele, kratšie končatiny, skoliozy atd... potom sa merala šírka panvy aby sa vybrala správna šírka sedla, potom plochosť nohy pre vložky do tretier a následne sa ladil posed už na trenažéri, len tým že dotyčný fiter pozeral ako na tom sedím a šlapem....na výstupe bol protokol s nameranými hodnotami a nejaké odporúčania na veci ktoré by bolo dobre zmeniť - napríklad to sedlo za širšie... odvtedy si každá ďalší bike nastavujem podľa toho a pohoda. keď už dať za to peniaze, tak by som šiel uričte do tohto osobného prístupu... hentie počítače, to je tak pre úplneho začiatočníka, čo nevie ani akú velkosť rámu potrebuje..
25.07.2022 - 08:26:36
01
Nemate niekto skusenost s Bikefiting vo Velosprint Bratislava? Ako to tam prebieha? Dakujem
04.08.2022 - 13:14:04
00
keyboard_arrow_up