Ahoj

Pred dvoma týždňami som kúpil nový Kellys Gate 50. Pri samotnej kúpe v predajni som urobil krátky objazd okolo bloku domov, vyzeralo byť všetko v poriadku, preto som sa rozhodol že bicykel zoberiem. Moja prvá skúšobná jazda bola ZA-PU, celý úsek po asfalte. Už po pár kilometroch som si všimol pri pohľade na predné koleso že je odklonené na lavú stranu, dosť mi to vadilo, v podstate pri pohľade naň nieje plášť v zákryte, ale vidieť na spodnej časti ráfik, snáď si to vie každý kto bicykluje predstaviť. Prikladám aj foto, dal som si trošku roboty a pomocou vodováh som sa chcel dozviedeť v čom je problém. Inak nemám klasické rýchloupináky, ale pevné osky, takže oklonenie nebude sposobené zlým uchytením vo vidlici. V podstate mi z toho vychádza že je zle navarená hlavová trubka. Ak mal niekto podobný problém budem rád keď prispeje svojimi poznatkami. Samozrejme idem to reklamovať, s predajcom som už dohodnutý že mi zavolá ked príde niekto od Kellysu

Prílohy:

IMG_0931.JPG
IMG_0931.JPG 699.38 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0932.JPG
IMG_0932.JPG 609.38 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0933.JPG
IMG_0933.JPG 673.45 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0935.JPG
IMG_0935.JPG 533.31 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0936.JPG
IMG_0936.JPG 437.13 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2015 - 15:36:21
00
a vidla to nemoze byt ze jeden koniec ma dlhsi a druhy kratsi?
29.07.2015 - 15:46:06
00
a co takto skocit do shopu, kde si bajk kupoval a podelit sa s nimi o tvoje dojmy ?
pripadne im iba posli fotky (aj ked asi nie tieto - podla mna je pouzitelna iba ta predposledna) a opytaj sa ich na nazor
29.07.2015 - 15:54:34
00
podla fotky spredu, vyzera koleso vo vidle, aj voci hlavovej trubke rovno. keby si ustavil predok podla vodovahy, tak potom bude asi problem s ramom.
29.07.2015 - 15:58:21
00
a co takto skocit do shopu, kde si bajk kupoval a podelit sa s nimi o tvoje dojmy ?
pripadne im iba posli fotky (aj ked asi nie tieto - podla mna je pouzitelna iba ta predposledna) a opytaj sa ich na nazor

aj si to cital alebo si si len pozeral fotky?
29.07.2015 - 16:04:28
02
aj si to cital alebo si si len pozeral fotky?

neuveris, ale problem bol popisany pred poslednou vetou, ktoru som naozaj necital :)
ak som rozhodnuty ist reklamovat, tak neriesim veci na fore ...

ale k veci :
postav sa za sedlo + daj rajdy rovno tak, aby predne koleso licovalo s hornou ramovou trubkou
skus urobit foto ...
imho - ak je hlavova trubka zle navarena, tak by si to mal z toho pohladu vidiet (keby tam bol plast, tak by to bolo vidno lepsie)
29.07.2015 - 16:11:23
00
nakoniec sa potvrdilo že celý problém je v zle navarenej hlave rámu, dosť mimo správnej pozície, a to som teda zistil až potom ako mi bol bike vrátený po reklamácii, bez vyjadrenia čo tomu vlastne je. Jediné čo urobili aby ma umlčali, bolo precentrovanie kolesa na stred, kedže bolo hodené viac na jednu stranu, ale ani to sa im nepodarili a precentrovali ho zase viac na druhú stranu. Potvrdzuje sa že čo si sám doma neopravíš to Ti inde k tvojej spokojnosti neurobia, a ešte to trvá aj večnosť, a bicykel Ti príde ešte viac obitý presunmi v kurierskych autách ako bol, jednoducho nikto nehľadí, a teda pekného slova som v svojom slovníku počas riešenia mojej reklamácie nenašiel, veď kto by aj...Záver taký že rám som odstrojil zaniesol do obchodu, a očakávam nový rám, s malou dušičkou aby sa nezopakovalo to isté že hlava bude zase niekde mimo osi.
23.01.2016 - 11:52:14
01
a ked sa reklamacia nevybavila do 30 dni, nemas mat narok na odstupenie a vratenie kupnej sumy? radsej by som isiel touto cestou, ako cakat, ci sa nahodou este nevykrutia, ze si to pokrutil ty.
23.01.2016 - 20:22:45
00
a co takto konktaktovat rovno vyrobcu... ? ak je zle navarena hlavova trubka, musi byt chyba niekde v ich stojanoch, do ktorych sa trubky upinaju pred zvaranim... mozno je to len ojediney zmätok..mozno maju vadnu celu seriu.Rozhodne by som kontaktoval vyrobcu a rovno sa stazoval na predajcu ktory takto "odbil" reklamáciou. A naozaj netusim naco si bicykel v zaruke odstrojoval a niesol do predajne iba ram. Akonahle si zistil ze je zle navarena hlavova trubka, mal si pekne zabalit do pôvodného balenia, a odniest do obchodu a ziadat druhy, rovno zvareny kus. Ziadne vyckavanie a posielanie kuriérom. Predajca (zaroven aj zakaznik) musi mat moznost takyto zmatkovy kus rovno vratit vymenou za druhy...!!
24.01.2016 - 14:36:28
00
keyboard_arrow_up