Možno zvonku nevidíš súvislosti a pochopíš ich, až keď dostaneš zodpovednosť?

Bicykle tlačili alebo na nich sedeli?
10.03.2023 - 16:10:22
00
ake suvislosti nevidim?

sedeli na nich
10.03.2023 - 17:35:22
00
Keby zosadili a tlačili, tak by to asi ukecali.
10.03.2023 - 18:34:49
00
Opakujem to stýkrát, keby bola alternatíva, tak by to ľudí neťahalo jazdiť po hrebeni od Kráľovej.
Keby boli urobené riadne singletraily v oblasti KH, Andrejcová a spol, tým nemyslím že na normálnu lesnú cestu dáme označenie C, ale riadne singletraily na ktoré sa dá vyjsť pomocou tých lesných ciest, bikerov by to neťahalo jazdiť po hrebeni, keď len za polovicu výškových metrov by mohol jazdiť po traily.
Ale nedá sa, to mi je jasné.
10.03.2023 - 18:40:35
04
aJoN napísal:
Keby zosadili a tlačili, tak by to asi ukecali.


Never tomu. To kasírovanie na vrchole KH je to isté ako keď ťa namerajú cajti v obci 200m od posledného domu 10m pred tabuľou. Plán sa plniť musí!

Prílohy:

rozhovor K.K..JPG
rozhovor K.K..JPG 147.58 KiB thumb_up0thumb_down

10.03.2023 - 19:06:54
04
Pancake napísal:
Opakujem to stýkrát, keby bola alternatíva, tak by to ľudí neťahalo jazdiť po hrebeni od Kráľovej.
Keby boli urobené riadne singletraily v oblasti KH, Andrejcová a spol, tým nemyslím že na normálnu lesnú cestu dáme označenie C, ale riadne singletraily na ktoré sa dá vyjsť pomocou tých lesných ciest, bikerov by to neťahalo jazdiť po hrebeni, keď len za polovicu výškových metrov by mohol jazdiť po traily.
Ale nedá sa, to mi je jasné.


Nerozumiem, prečo ťa to ťahá do NP?

v Mýte máš bikepark, v Polomke tiež bola zjazdová trať.
Keď sa dohodneš s vlastníkmi pozemkov v Rudohorí, môžeš kopať single do odpadnutia.
A Možno aj na Tresníku nad Telgártom.
https://sk.mapy.cz/s/juradedazu
10.03.2023 - 19:31:23
00
aJoN napísal:
Nerozumiem, prečo ťa to ťahá do NP?

v Mýte máš bikepark, v Polomke tiež bola zjazdová trať.
Keď sa dohodneš s vlastníkmi pozemkov v Rudohorí, môžeš kopať single do odpadnutia.
A Možno aj na Tresníku nad Telgártom.
https://sk.mapy.cz/s/juradedazu


Nič ma tu neťahá, ja tu žijem.

Do Mýta to mám tak 70 km tam aj naspäť. nepôjdem takú cestu aby som robil šport, ktorý má byť hlavne o tom, aby som pri ňom nevyužíval auto.
Na Polomke je prd a nie zjazdová trať, všetko je zarastené a podobne. Zatiaľ som nešiel zelenou značkou poza Bučník, ale opäť, striktne vzaté je to nelegálne, lebo ja na biku nemám čo robiť na turistickom chodníku.

Pochybujem že by niekto pristal na kopanie singlov v oblasti Tresníka,
10.03.2023 - 19:45:10
02
Keď sme začali kopať prvý legálny singel na Slovensku, nebolo jednoduché získať všetky povolenia, ale zatiaľ nezarástol a vždy keď po ňom idem ožijú vo mne spomienky na tie časy.

DO IT!

Pavel Horník je tiež len človek z mäsa a kostí.
10.03.2023 - 19:59:57
01
Tiez som si teraz vypocul ten rozhovor a hned na rano som sa nasrdil.
Doteraz som si myslel ze sa da so systemom vydrbat tym ze do 3. stupna sa moze ist na biku po "ceste" a teda aj andrejcova alebo durkova je uplne legal bez ohladu na to ci sa nasim zelenym zemepanom uraci tam nakreslit cecka.
Ale zakon o ziv. prostredi sa odvolava na cestny zakon a v 3 stupni sa moze bajkom jazdit po "ceste" (teda 1-3. trieda) a "miestnej komunikacii". Po ucelovej komunikacii sa moze v 2. stupni ale v 3. uz nie.
A teraz klucova otazka, ako mam v terene vediet co je aka cesta, ci je miestna ci ucelova ci 3. trieda? Neda sa pri jazde po lesnych cestach argumentovat tymto? Samozrejme nehovorim o jazde po hrebeni a podobne!
Napr. tu je rozsudok (https://obcan.justice.sk/content/public/item/3c371cb5-cb94-4001-836a-731d902e69aa) ktory riesi ci nieco je cesta alebo nie a uplne na konci je napisane, ze aj keby to kde sa stala nehoda ako cesta vedena nebola, tak pokial to vypada ako cesta vodic nema povinnost zistovat ci a ako je to vedene v cestnej sieti.
Nedalo by sa pri jazde po cestach v NP teda argumentovat tymto?
11.03.2023 - 09:47:27
00
Qwesa, jasné, že sa tým nedá argumentovať. V 3. stupni ochrany sa nesmie jazdiť na bicykli mimo (okrem iných) miestnej komunikácie. Cestný zákon 51/1961 hovorí, že miestne cesty sú "... všeobecne prístupné a užívané ulice, parkoviská vo vlastníctve obcí a verejné priestranstvá, ktoré slúžia miestnej doprave a sú zaradené do siete miestnych ciest."
Je iste úplne jasné, že lesná cesta nie je ani ulica, ani parkovisko, ani verejné priestranstvo, ktoré slúži miestnej doprave.
11.03.2023 - 10:46:07
00
Správy NP majú na webe uvedené, ktoré cesty sú prístupné pre motorové vozidlá a bicyke.
11.03.2023 - 12:25:23
00
Som si vypočul ten rozhovor, aj keď nie celý.
Zabilo ma, keď povedal že NT majú najviac km cyklotrás. Haha, ja neviem ani o jednej cyklotrase, ktorá sa postavila od začiatku pre cyklistov (zase, píšem pre moju oblasť KH). Všetky cyklotrasy sú normálne lesné cesty, postavené pre ťažbu dreva, len sa na ne dalo C. Ale máme ich ,,najviac".
11.03.2023 - 13:01:49
00
Takže ked si napísal "zabilo ma", tak už si mŕtvy, že? Lebo to je podobné chytanie za
slovíčka ...
11.03.2023 - 13:18:27
00
tento rozhovor je za mna dokazom, ze na Slovensku nestaci ani ked vymru dalsie 3 generacie a to borec este studoval v zahranici

btw, ako chcu dosiahnut aby miestni suhlasili so zonaciou, ked im na jednej strane chcu “zobrat” lesy a argumentuju, ze sa uzivia cestovnym ruchom a na strane druhej uvazuju nad limitom na vyjazd na KH a cyklistov buzeruju a pokutuju pri kazdej prilezitosti, nove trasy otvarat nechcu, atd, toto mi hlava nebere, pricom ten region je na cyklistiku ako stvoreny… nikdy tu nebude dobre
11.03.2023 - 13:20:54
01
Jaroh napísal:
Takže ked si napísal "zabilo ma", tak už si mŕtvy, že? Lebo to je podobné chytanie za
slovíčka ...

Myslíš?
Ja tu poukazujem na fakt, že v mojej oblasti NT nebola cielene postavená ani jedna cyklotrasa. Takú, ktorá by bola reálne pre bikerov zaujímavá, singletrail v prírodnom prostredí, nemusia na ňom byť neviemaké gapy ale lebo podobne, jednoducho cesta ktorá sa s pôvodným úmyslom postavila pre cyklistov.
Nič také tu nie je, všetky cyklotrasy sú len cesty, ktoré vznikli pri ťažbe dreva, a potom sa na dalo to C.
Ale ak je to to isté, ako to že som už teraz mŕtvy, tak fajn, nebudem o tom už viac diskutovať.
11.03.2023 - 13:43:05
00
keyboard_arrow_up