Myslím si, že 100 je Max počet v štatistike...
Dlzka segmentu*100 ti nedá dĺžku výjazdu (ani jeho polovicu)
07.02.2024 - 06:47:53
01
Ja si vždy vravím, že niekto hrá futbal, niekto chodí na ryby a niekto si dáva Everesting, ale teda točiť sa prakticky celý deň aj noc, 〜 150 krát na jednej krátkej ulici v meste je niečo, čo už trochu atakuje hranice môjho myslím si že celkom tolerantného prístupu k chápaniu vecí :-) A zamýšľam sa nad tým, či by ľudia robili podobné "projekty" aj vtedy, ak by neexistovali internety a sociálne siete...
07.02.2024 - 16:39:16
01
Niektori iste ano. Viem ze na sachticky sa chodilo uz pred 25-30 rokmi. Mozno nie everesting ale take ze 10 krat a pod …
07.02.2024 - 16:45:31
00
Jasné, niektorí určite áno. Mám napríklad kamaráta, ktorý si napríklad dával 3 - 5 x Malinô Brdo na zjazdových lyžiach, s výstupmi pešo v lyžiarkach. V dobe, keď boli sociálne siete ešte v plienkach. Takisto aj aj ja sám si dávam (počas tých pár dní, keď je dosť snehu) na skialp lyžiach trebárs 6x záver zjazdovky na Pezinskej Babe, čo sa tiež už môže zdať kdekomu "ujeté..." Akurát, rovnako ako 10x Šachtičky, či snáď aj 10x Chopok, je to imho ešte ťažká pohoda oproti tomu, točiť sa 150x na jednom krátkom kopci v meste, ale teda snažím sa to chápať :-) Akurát sa dosť zdráham veriť, že pri tom niekto môže mať radosť z toho samotného športovania a nie až z následného uploadu...
07.02.2024 - 18:10:18
02
Vtedy boli socialne siete krcmy aby sa tam pochvalil a kupili mu kolo panakov 😁
07.02.2024 - 18:32:58
02
Ži a nechaj žiť. Výkon je to neskutočný a ich motivácia nás nemusí trápiť. Často je za tým len posúvanie hraníc. Čím ale netvrdím, že niektorých nepoteší aj tá publicita.
07.02.2024 - 18:37:36
06
Určite, zo športového hľadiska sú to bez debaty skvelé výkony.
07.02.2024 - 19:14:18
01
Tomas11 napísal:
...A zamýšľam sa nad tým, či by ľudia robili podobné "projekty" aj vtedy, ak by neexistovali internety a sociálne siete...


Vacsine by nieco takeho robit ani nenapadlo a tomu, komu ano, bol by za miestneho blazna.
Vdaka internetom a socialnym sietam sa z miestneho blazna stava globalny a mozu sa vzajomne tlapkat po virtualnom pleci :lol:
07.02.2024 - 21:28:52
01
zase tie siete - vazne si myslis ze prave dobis to robi koli nim? myslis ze ja jazdim co jazdim koli sietam a internetu? vnimam to skor ako skvely nastroj na spojenie podobne "postihnutych", lebo taky niesu prave v kazdej dedine a tazko nanho natrafis niekde vonku, zdroj inspiracie, ked nieco chces ale potrebujes mierne nakopnut, dodat trosku odvahy.
zbezne ho sledujem - pre mna je dost inspirativny a keby ma bavi cestna cyklistika jazdim podobne vyjazdy. aj vdaka (nielen) jemu som minuly rok "skocil" na otocku na Praded a bolo to skvele ozivenie a paradny zazitok.
inak kedysi boli noviny kde sa o takych obcas pisalo, casopisy - ci to sa tiez radi medzi siete?

taky skromny odhad mi vravi ze uz dlhsie nebol nic dlhe - pocasie nic moc - tak natocil aspon 10k. alebo to mal len tak v plane. nieje to jeho prvych 10k tuto zimu. uz spravil tusim v decembri roam 10k. v m karpatoch.

a k tym prevyseniam a vzdialenostiam - ked som siel svoj prvy spis, nikdy som nesiel viac ako 200km/den. z prvych 316km som sa spamataval niekolko dni. o par mesiacov prva seriozna 24h kde sme odjazdili 23h 10k vyskovych a myslim 365km a uz to nebolo take zle aj ked to bola jedna z najvacsich rozmr_viek v zivote. nasledne prva 400-ka za 25h. dalsi spis ktory sa da odkrutit za 16-18h sa uz zdal ako pohodicka. aj telo uz skor zregenerovalo. a toto vsetko su vzdialenosti kde ultra len zacina. taku 400-ku si davaju ako jarny rozjazd pred dlhsimi pretekmi. to iste ako ked zacnes robit 70km vyjazdy. zo zaciatku masaker, potom uz pohoda. len ich musis jazdit pravidelne.

co sa tyka opakovania jedneho kopca dookola. prilo mi to ako blbost. ale vyskusal som si cez kovid v zime gerlaching a zistil som ze to opakovanie mi vobec neprekaza, proste mam ciel a za nim idem, je mi jedno kolko krat ten kopec otocim. a teraz ked idem vyjazd a zostane mi cas a mam chut tak ku koncu si potocim par krat nejaky kopec. alebo ked sa mi nechce nikam daleko lebo je neiste pocasie ale chcem si trosku nalozit tak idem potocit kopec co mam blizko. pride mi to ako dobry trenning na vylety ktore sa potom zvladaju s vacsou radostou ked to dobre sliape, a stale lepsie straveny cas ako sedenim v krcme alebo pri TV/PC.
07.02.2024 - 22:01:11
018
scarinko na - takto sa regeneruje - tyzden po 10k si das 400-vku :lol:
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1700985/bicykel-the-spring.html

The Spring Introduction

Vzdialenosť: 400.03 km
Čas: 15:06:14
Nastúpané: 4049 m
13.02.2024 - 13:36:59
13
keyboard_arrow_up